Skocz do zawartości

PILNE!! Dziwne bugi na renderze.


ciastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robię wizki dla koleżanki na projekt dyplomowy i napotkałem na pewien problem, który mie pozwala i ruszyc dalej...:(

Pojwiają mi sie dziwne "kropki", dwa rodzaje. Zaznaczyłem w kółkach tam, gdzie je widac.

szkolanatalii32dzidzini.jpg

 

Myśle że to wina samplingu... W oknie "V-ray messeges" wyskakje cos takiego:

szkoaproblem.jpg

 

Nie wiem czy to wina tego, czy nie. Pomóżcie mi, to bardzo pilne, zbliża mi ie termin;/...

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wygląda na to, że masz jakiegoś wielgaśnego Plane'a pod budynkami, który wchodzi w kalkulację GI bla bla bla... tak jak Vray mówi z resztą. Jest to możliwe? sprawdź koniecznie :) No i kwestie ustawienia silnika mogą mieć znaczenie. Spróbuj irradiance mapę i brute force zamiast light cache.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli importowałeś rysunki z CAD'a, to najprawdopodobniej, zaimportowały Ci się gdzieś daleko od punktu 0,0,0.

 

Zgrupuj sobie wszystko co masz w scenie, i przenieś do punktu 0,0,0 tą grupę (jak zgrupujesz, prawy klik na move ikonie, i wyzeruj wszystkie koordynaty, no Z możesz sobie zostawić jak jest).

 

jeśli dalej będzie krzyczał, to sprawdź czy przy imporcie 2d rzutów, nie miałeś jakichś śmieci (jakaś linia np bardzo daleko od modelu, często się to robi).

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc:) Okazało sie, że pomocne było zmienienie samego primary z brute force na irradiance map:)

Loki: model przeniosłem ze Sketchup'a w zwiazku z czym model ma wiele błędów. A właśnie, tu też mam pytanie. W jakim rozszerzeniu najlepej iportowac scene do max'a? Wydaje mi sie,że kiedy w CAD'owskim rozszerzeniu przerzucę to jest mniej błędów.

Kris_R: owszem, mam plane'a pod budynkiem, ale to w celu zapchania dziury, która jest widoczna przez szyby. Kiepawy model ogólnie, ale cóż. Za mało czasu na tą pracę dla mojego "złomka" hehe. Archaiczny komp, niestety...a terminy gonią.

Lis: dzięki za radę, będę pamiętał w przyszłości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności