Skocz do zawartości

Jak rozdzielic obiekty kopiowane w Flash\'u


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero zaczynam zabawe s flash\'em i mam taki problem:

chodzi mi o to jak mozna rodzileic zaleznosci pomiedzy obiektami skopiowanymi w flash\'u. Bo po skopiowaniu np. przycisku jesli na jednym z nich cos zmienie to na drugim dzieje sie to samo (jak instance w max\'ie)

no wiec pytam jak to rozdzielic?

czy jest taka funkcja jak w max\'ie Make Unique?

albo czy przy samym kopiowaniu trzeba cos zrobic zeby zmiany sie nie przenosily

 

z gory dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Musisz zduplikowac symbol, a nie robic jego instancji. Chociaz zalezy co robisz. Jezeli np. button, to mozna kolor zmieniac Tintem, a text wpisywac z poziomu AS.

 

Napisz konkretnie w czym problem, to bedziemy dumac nad najlepszym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o przyciski i zmiane np. napisu czy linku do ktorego ma przekierowac. Albo jesli mam zanimowany obiekt i dla jednego cos chce zmienic to tez zmiany sie przenosza

Jak zduplikowac? ja robie Ctrl-C Ctrl-V czyli robie kopie, probowalem na rozne warstwu kopiowac ale nie pomoglo :( (maxie sie zanaczalo odpowiednia opcje i bylo wiadomo czy to kopia czy instance)

I jeszcze co to znaczy \"...tekst wpisywac z poziomu AS\" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie porownuj Flasha do Maxa, bo to bez sensu. We flashu taka metoda kopiowania obiektow przeciwdziala ciezkim plikom. To co robisz, to kopiowanie symbolu.

 

Symbol, to taki \"wzor\", z ktorego tworzy sie \"klony\". Edytujac symbol automatycznie zmieniaja sie wszystkie klony. Klony przechowuja tylko info o swoim polozeniu, dlatego prawie nic nie waza. Reszta informacji przechowywana jest w jednym symbolu. Bla bla, mam nadzieje, ze zrozumiales.

 

Odpal paletke symbols i tam daj duplicate. wtedy bedziesz mial niezalezna kopie, ktora mozesz sobie zmieniac.

 

Text wpisywac z poziomu AS, czyli np.

 

this.moj_textfield.text = \"Galeria\";

 

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za checi ale to nie pomaga :(

mam Flash MX i tam po kliknieciu prawym NIE MA opcji Duplicate Symbol, jest co prawda Duplicate ale to nie rozdziela. Na razie udalo mi sie rozdzielic wlasciwosci przycisku (uzylem Duplicate w okienku Library i zmiana nazwy dla nowego obiektu) ale Tween\'y z ktorych sie sklada dalej sa polaczone :( moze dajcie link do jakiegos tutka to moze szybciej sobie poradze bo chyba bez rysunkow to nie pojme tego.

 

Mam jeszcze jedno ciekawe pytanie.

Jak uzyc wypelnienie bitmapa tak zeby obrazek ktorym wypelniam pokryl caly obszar np. prostokata a nie takie smieszne kafelki mi robi.

 

z gory dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeny? Logiczne jest przeciez, ze jezeli w MC1 masz MC2, to po skopiowaniu MC1 i edycji MC2 to drugie bedzie sie zmienialo wszedzie, gdzie ma swoje instancje.

 

Musisz to zajazyc, bo inaczej nic nie zrobisz.

 

Mowie, pokaz dokladnie swoj MC i jego strukture. My bez rysunkow tez nie pomozemy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam Flasha MX i mam cos takiego:

 

duplicate.gif

 

Skutek ten sam co Duplicate w okienku Library.

 

> Tween\'y z ktorych sie sklada dalej sa polaczone

 

Nie sadze, zebys znalazl tutorial tlumaczacy takie podstawy. Dzialania na symbolach, zaglebianie jednego w drugim to urok flasha. Jesli chcesz w nim pracowac to musisz to polubic i wykorzystac, zamiast rozdzielac wszystkie symbole od siebie. Eksperymentuj.

 

> Jak uzyc wypelnienie bitmapa tak zeby obrazek ktorym wypelniam pokryl caly obszar np. prostokata a nie takie smieszne kafelki mi robi.

 

A po co \"wypelniasz bitmapa\"? Po prostu zaimportuj bitmape i umiesc ja w prostokacie, zamien calosc na symbol i skaluj dowolnie. Jesli uzywasz bitmapy jako koloru wypelnienia to nie masz kontroli nad wielkoscia \"kafelkow\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc ale dalej mam problemy :(

chodzi mi o zrobienie czgos takiego (jak nizej) i tylko pozmieniac obrazki, linki i podpisy tych przyciskow, wydaje mi sie ze nie powinno to byc trudne ale moze sie myle

O CO MI CHODZI

 

przy okazji wyszedl nowy problem, jakiej akcji uzyc zeby obiekt wysunac na wierzch? tak zeby nie przeslanialy go inne

 

jesli mozecie to pomozcie, chyba ze macie mnie juz dosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam Cie dosc, ale taka moja dola... ;)

 

Az sie prosi, zeby te obrazki i texty pozmieniac dynamicznie, ActionScriptem.

Wrzucasz tego MC w kilku \"instancjach\" i piszesz na kazdym, ze tu i tu chcesz ten i tamten obrazek + ten i ten text.

 

Looknij sobie na flashroom.com do dzialow OpenSource. Powinny byc jakies przyklady takich rozwiazan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności