Skocz do zawartości

Drukarka laserowa Kolorowa - Do Firmy


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, dopadł mnie ostatnio motyw zakupu drukarki kolorowej laserkowej i przyznam szczerze że jeszcze z tym tematem nie bardzo jestem zorientowany. Szukam czegoś dobrego, do dość dużej ilości wydruków /reklamówki/przedruki proj./dokumentacja techniczna ect.

Wpadły mi w oko 2 modele poniżej, lub może coś innego

nie drogiego w eksploatacji z dobrą jakością druku w kolorze, jednoprzebiegowe.

Canon i-SENSYS LBP5050n oraz

 

HP Color LaserJet CP1515n

 

 

Będę wdzięczny za pomoc ;).

 

//pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

miriam, muszę Cię zmartwić, ale w przypadku druku, jak sam mówisz, reklamówek, grafik itp. laser nie będzie dobrym wyborem. W pracy korzystam z laserowego HP za ok 12 tys i atramentowego plotera canon ipf710 i nie ma porównania. Byle przejścia tonalne i laser ma już z tym kłopot. Do grafik zdecydowanie polecam atrament.

Wbrew pozorom, koszta nie będą aż tak wysokie, na dzień dzisiejszy wiele firm oferuje dość ekonomiczne wersje tuszy, gdzie cena w stosunku to standardowych faktycznie wzrasta nam ok 2-3 razy, ale wydajność nawet do 5 razy.

Brother ma w swojej ofercie dość ciekawe urządzenie MFC 6490CW. Jest to urządzenie atramentowe A3, posiada fax, możliwość druku w sieci oraz bezprzewodowo, kolorowy wyświetlacz LCD i wspomniany druk na tuszach zwiększonej wydajności, tzw. high yield, gdzie czarny tusz wystarcza na ok 900 stron A4 przy cenie ok. 120zł; kolory - każdy z osobna na ok. 750 stron przy cenie ok. 90zł. (drukarka pracuje na 4 oddzielnych tuszach). Dla porównania oryginalne tonery kolorowe do HP potrafią kosztować ok 389zł, a potrzeba takich tonerów 4, gdzie ich wydajność to ok 1400 stron.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch, na razie musi mi wystarczyć urządzonko w wersji A4 bez fajerwerków, skanerek mam, faxu nie używam ;), do do druku potrzeba mi do takiego prostego "pokazywaćtwa przy projektach www/dtp/reklamówek/. I raczej jednak laser, Powiedz mi proszę jak to coś radzi sobie z grubszym papierem i glusiem, nie marze, nie rozmywa się przy "zalaniu"? plotery to dla mnie na razie kosmos cenowy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grubość papieru, to jest to praktycznie zawsze uwarunkowane sposobem przechodzenia papieru przez drukarkę. Przy podajniku typu C, czyli kiedy papier wchodzi do drukarki, 'zawraca' i wychodzi tą samą stroną zwykle nie powinno się przekraczać gramatury ok 240g/m2. Jeśli chcesz drukować na grubszym papierze, to już drukarki z podajnikiem typu L, czyli z podajnikiem papieru 'od góry'. Z atramentowych takie podajniki ma głównie Lexmark, Epson i część modeli Canona. Z laserowych prawdę powiedziawszy ciężko będzie znaleźć sensowny kolor poniżej 1000zł. Brother i Kyocera to okolice 2tys już. Ewentualnie drukarki DELL'a, też bardzo dobry i ekonomiczny sprzęt i w tym momencie na Twoim miejscu szedłbym w tym kierunku właśnie (DELL 1320c). Nestety, koszta eksploatacji, mimo tego, że korzystne, pozostają nadal na poziomie ok 350zł za jeden kolor na 2000 stron.

 

Pozdr:)

Edytowane przez Touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po wielu rozważaniach na za i przeciw wybór padł na Epson'a AcuLaser C2800N, czy to dobre czy to złe nie wiem czas pokaże, jeśli chodzi o tonery tańsze miał jedynie Canon, Ta ma niby lepsze parametry .

 

Więcej info <.... href="http://content.epson.pl/fileadmin/prospects/ALC2800_PL_311007_PP0371_lowres.pdf">link .... >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności