Skocz do zawartości

Animizacja czołgu (kilka pytań)


piotrek2142

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar z kolegami zrobić taki amatorki film wojenny :) Z wykorzystaniem czołgu 3d ( jakoś go do tego filmu wkleić ). Ale nie o to chciałem się zapytać. Czy da się jakoś podporządkować obiekt do obiektu. Chodzi mi o to, że np. koło zrobiłem z 3 osobnych elementów ponieważ nie dał bym rady otexturować tego. Czy jednak muszę je połączyć. Samo z siebie wychodzi, że chyba trzeba je w jakiś sposób podporządkować ponieważ koła i gąski muszą się obracać. Wiem, że to co piszę to tak chaotycznie :) A więc tak:

1. Czy da się jakoś podporządkować obiekt do obiektu?

2. Jak zanimizować kręcenie się kół i gąsienice?

No i trzecie. Czy ktoś wie jak wkleja się taki czołg do filmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=61644

Na sieci są też odpowiednie tutki.

 

Co do wklejanki -np. renderujesz na zielonym tle i after effects.

 

EDIT Sorry, teraz zobaczyłem jaki soft.

 

Wujek google.

http://download.blender.org/documentation/oldsite/oldsite.blender3d.org/166_Blender%20tutorial%20Tank%20tracks.html

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pd dawna myślałem nad tą książką i czytając spis streści zauważyłem, że jest tam wszystko czego potrzebuje. Mam jeszcze pytanie co do samej książki czy ktoś się orientuje co jest na DVD ?

 

Aha jeszcze jedno szukam i szukam. Czy w internecie jest może gdzieś fotka m1a2 Abrams galileusa? Wiem, że na innym forum była relacja z budowy lecz tam już fotek nie ma.

Edytowane przez piotrek2142
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pd dawna myślałem nad tą książką i czytając spis streści zauważyłem, że jest tam wszystko czego potrzebuje. Mam jeszcze pytanie co do samej książki czy ktoś się orientuje co jest na DVD ?

intalator blendera 2.45 i 2.46 renderery (yafaray kerkythea ) pliki blend do rozdziałów 2,3 i 4 tekstury 3 skrypty pythona i jeszcze pare śmieci :)

Aha jeszcze jedno szukam i szukam. Czy w internecie jest może gdzieś fotka m1a2 Abrams galileusa? Wiem, że na innym forum była relacja z budowy lecz tam już fotek nie ma.

tu jest render z pliku z rozdziału 4.3, nie chce mi się szukać lepszego ujęcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmm ten render narobił mi smaka :) A tak na serio myślę, że książka pomoże mi z czołgiem. A teraz kolejne pytanie czy ktoś orientuje się (zna jakieś strony) jak połączyć czołg z filmem.

 

Szczuro mam jednak ogromną prośbę o lepszy render :) Zalerzało by mi na takim gdzie czołg jest dobrze oświetlony i widać go do boku ( ale nie tylko sylwetkę ) albo coś innego tylko aby był on widoczny :)

Z góry dzięki.

Edytowane przez piotrek2142
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmm ten render narobił mi smaka :) A tak na serio myślę, że książka pomoże mi z czołgiem. A teraz kolejne pytanie czy ktoś orientuje się (zna jakieś strony) jak połączyć czołg z filmem.
z darmowych camera trackerów znam voodoo i icarusa, z tym że ten drugi został zamrożony i rozwija się dalej komercyjnie, przymierzam się do zrobienia tutka o tym ale nic nie obiecuje ;)

 

Szczuro mam jednak ogromną prośbę o lepszy render :) Zalerzało by mi na takim gdzie czołg jest dobrze oświetlony i widać go do boku ( ale nie tylko sylwetkę ) albo coś innego tylko aby był on widoczny :)

Z góry dzięki.

jak już mówiłem, nie chce mi się :P ale może coś wysmaruje wieczorem jak będe miał siłe;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności