Skocz do zawartości

Jak poruszć obj. w stałej odległości


duff

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić w blend 3d, żeby jakiś obiekt poruszał się wokół centrum innego obiektu w stałej odległości.Obiekt ten nie powinien być zwrócony w jego stronę więć =track to= odpada (zresztą próbowałem i niedziała).Nie chodzi mi również zeby poruszł sie po krzywej. Chcę poprostu zaznaczyć =cube= RMB pres G pomachać myszką a ten cube ma okrążać po różnych "orbitach" centrym innego obiektu.

Było by miło gdyby dało się to zrobić tylko za pomącą constreins, bez pomocy armatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

daj empty w centrum stałego obiektu, zparentuj ruszany obiekt do empty, i zanimuj obrót empty.

alternatywnie kości z Limit Distance Constraint, z opcją Clamp Region: Surface (wtedy możesz animować pozycję przez G, nie obrót)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest dziwnie sformułowany. Ma w końcu orientować się w kierunku czego? Jeśli ma się kręcić wokół innego obiektu, a nie zmieniać orientacji względem świata to normalny parent plus constrain copy rotation do jakiegoś nieruchomego Empty. Jeżeli ma być w stałej odległości od centrum to constrain limit distance.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności