Skocz do zawartości

HELP!!!!


jackie1001

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z Maxem 6

Podczas pracy z dużą scena ( architektura ) max wypada do Windy Uzywam FR z sp2a rzecz sie dzieje zdaje sie w trakcie liczenia globala do skylight i ma chyba zwiazek z AA bo po wylaczeniu jest ok Pytanie: czy gdzie w maxie lub FR jest log w ktorym mozna przeczytac co pada?

Prosze o pomoc bo juz mnie szlag trafia

uzywam windy 2000 konfiguracja 2xamd mp 1GB ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

takie wychodzenie niekontrolowane spowodowane moze byc sprzetem, mam na mysli glownie RAM ale cholera go wie, przy AA wiecej ramu zjada wg. mnie, aby sie upewnic sciagnij sobie program Prime95 i zarzuc mu jakis torture test, jak przez kilka godzin nie wywali bledu to na pewno nie jest to ani pamiec ani procek, wiem ze to nie jest szybka metoda ale jednoznacznie potrafi wyeliminowac wine sprzetu (a w pierwszej chwili na to bym stawial)

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moich doświadczeniach z finalem problem taki pojawiał się w momencie gdy scena była przykryta tzn używałem półkuli dla odbić (wtedy liczyłem scenę na 2 razy raz bez przykrycia wyłącznie dla obliczenia światła a następnie z obliczonym już światłem przykrywałem scenę dla obliczenia refracji). Drugi przypadek to gdy w scenie znajdował się standardowy materiał reytrace ale max wywalał się wtedy już w czasie renderingu po obliczeniu światła w scenie. No i ostatni gdy stosowłam pligin szengfur

pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności