Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny


neverr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już po raz drugi tak wogole witam, bo kiedyś pisałem w sprawie laptopa, jednak czytając czytając i czytając wszystkie teksty zmieniłem zdanie, zrezygnowałem z laptopa i postanowiłem kupić stacjonarnego kompa.

 

Zaczne od początku. Zaczynam 2 rok studiowania na kierunku Architektury i Urbanistyki i jak można się domyslić będę potrzebował kompa na potrzeby studiów jak i oczywiscie do użytku domowego.

 

Studia czyli, programy typu Cinema, 3DS Max, AutoCad, Photosop itpe itede wszelkie projektowanie, renderingi, prezentacje i tym podobne sprawy.

 

Użytek domowy oczywiscie jakies gierki, filmy no i równiez zabawa w programach jak wyzej tylko na swoje potrzeby.

 

Potrzeby na studia priorytetem ^^

 

To co najwazniejsze czyli środki pieniężne. Myślę wydać tak ok 3tys z opcją do 4tys max.

 

Jeszcze ze 2-3 lata temu byłem nawet na bierząco w świecie kompów i spraw z nimi związanymi, ale jakoś zaniedbałem i teraz nieorientuję się za bardzo co jest dobre a co gorsze.

 

Poniżej wypisałem po pare przykładów poszczególnych podzespołów ktore często są polecane i mają jako taką dobrą renome. Chciał bym abyscie dobrali/polecili co jest godne uwagi dla mine i dla moich potrzeb.

 

 

Procesor;

AMD Phenom II X4 955 Black Edition @ 3,5GHZ

Intel CORE i7 920

Intel Core2 Quad Q9650 3,00 GHz BOX

Intel Core 2 Quad Q9550

 

 

i7 podobno powinien wystarczyć na dłuuugi czas w porownaniu z resztą, tyle ze jego cena i cena innyc podzespołów jest spora ? co do C2Q to chyba jeden z czesciej polecanych. Wielu mowi ze nie oplaca sie 9650 kupowac, wystarczy 9550. Znajomy co interesuje się informatyką polecił mi również tego ADM Phenon II X4 955.

 

Pamięć:

Kingston DDR3 6GB (3x2GB)

2x Kingston DDR3 4GB (2x2GB)

 

 

Nie wiem czy 6GB czy 8GB, teoretycznie 6GB powinno wystarczyc. Kingston potężna znana i z renomą firma. Jeszcze zastanawiam się nad firmami OCZ i Corsair... hmm ?

 

 

Płyta główna:

GA-MA770T-UD3P

Asus Rampage II

Asus P5Q SE2

 

 

^^ tutaj to wogule nic się nieorientuje, wypisalem takie płyty gdzie ludzie często je wypisują w zestawach, doradzcie mi w tej kwesti najbardziej bo tutaj leże. no i w zaleznosci ktory procek wybiore.

 

 

Dysk:

2x HDD Seagate Barracuda 250GB, 7200RPM

Seagate 500GB, 7200RPM

 

Gdzieś wyczytałem niedawno, że lepiej kupić dwa dyski o mniejszej pojemnosci niż jeden o takiej samej. niby sprawniej chodzi. prawda to czy fałsz ?

 

 

Karta:

GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB

GeForce GTX 260 albo 275 albo 280

Palit GeForce GTS250 1GB DDR3 256bit

Palit GF 9600GT Sonic+ 1024MB DDR3

PowerColor Radeon HD4870 1024MB DDR5

Gigabyte Radeon HD4670 1GB DDR3 128bit

Radeona HD 5850

Radeon HD 5870

 

 

Rozbieżność w kartach spora, wielu zalecalo poczekac na HD 5850 albo 5870 i brac jego, ale nie wiem czy to się opłaca, mysle ze lepiej teraz wziac jakąś karte dobrą ale w rozsądnej cenie, i poczekać na odpowiedz GeFrorca na tego Radeona. No i tu mam dylemat ktore karty są w dobrej cenie a zadowolą moje potrzeby ?

 

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 330

CoolerMaster Centurion 590 Black

 

Tutaj to raczej bez znaczenia.

 

 

Zasilacz:

Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

Chieftec CFT-620-A12S 620W

Tagan U33 II, Serias 600W

Chieftec GPS-500AB-A 500W

 

 

Tu też nie wiem co jest godne uwagi. Wypisalem to co najczesciej pada.

 

Chłodzenie:

Scythe Ninja

Mugen2

 

Może jak pozwolą mi srodki finansowe to dorzuce cos z tego, czy odrazu zainwestowac ?

 

Jeszcze co do windowsa to sidemke 64bit.

 

 

Trochę czytania było. Prawda jest taka, że im więcej informacji się czyta o danych rzeczach to jest coraz większy mętlik w głowie bynajmniej dla osoby kupującej.

 

 

Dzięki wielkie dla wszystkich ktorzy wypowiedzą się w moim temacie i mi pomogą. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Edytowane przez neverr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

GA-MA770T-UD3P i na tym

AMD Phenom II X4 955 Black Edition

+

OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL9 Gold

+

Radeona HD 5850 (wypada ponoć 1200zł)

+

Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

+

CoolerMaster Centurion 590 Black

 

i zestawik taki, że spokój masz na długi czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego. Widze ze bardzo podobna specyfikacja do Twojego kompa.

Co do ramu to raczej napewno nad większa iloscią będę się zastanawial niz tyle co mi zaproponowales. Ogolnie z moich pomyslow tylko karte i procka zostawiles. Moze by ktos dodał dlaczego to a nie to itp. Był bym wdzieczny ;)

 

chciał bym dodać, że raczej zrezygnuje narazie z karty Radeona HD 5850 i kupie coś tańszego ale wystarczającego na dzien dzisiejszy. Poczekam na odpowiedz GeForca na tego radeona.

 

Mogli byscie doradzic co z kart jest godne uwagi w rozsądnej cenie i aby wystarczyło na troche ;]

Edytowane przez neverr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpada, napewno od czasu do czasu bede pogrywać w jakąś gierke. Szczegolnie na początku gdy złapie mnie 'zajawka' na nowego kompa. Później już się ogarnę ;p

 

w jakiej rozdzielczości... hmm, powiem szczeze ze nie mam pojęcie. Planuje kupic gdzies tak 22calowy monitor, a w jakiej rozdzielczości będę grał, to nie wiem, w jakiejs optymalnej i takiej co da dobry efekt ;p

 

Trochę uaktualnie moje wypociny w poszukiwaniu sprzętu i już dosyc sprecyzuje co zamierzam zakupic:

 

Procesor.

Intel Core 2 Quad Q9550

 

Na 90% jestem pewien ze bedzie to ww procek

 

Pamięć:

2x OCZ DDR3 4GB 1600MHZ (2x2048MB) CL8 GE

 

100%

 

Płyta główna:

Asus P5Q3 Intel P45 Socket 775

 

Tutaj jeszcze może się zmienić bo nie jestem pewien. Ale mylse ze taka płyta całkowicie będzie wystarczyc ?

 

Dysk:

Samsung 500GB SATA II 16MB Cache

Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 16MB

 

Tak samo tutaj, jeszcze musze się zastanowic

 

Karta:

GeForce GTS 250

GeForce GTX 260

 

Warto dołożyć trochę grosza do GTX'a 260 ? Bo GTX 275 to już sporo więcej grosza. Czy wogole cos innego ? Kolega wyżej napisał ze R 4850, jednak jakos za GeForce'ami jestem. Ten GTX 260 wydaje mi sie wart ale potrzebuje poparcia albo zrugania mnie :P

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 330 czarna

 

chyba ze cos innego wpadnie mi w oko, chodz akurat to mało ważny aspekt

 

Zasilacz:

Tagan U33 II, Serias 600W

 

85% zostanie taki

 

Chłodzenie:

Mugen2

 

 

 

 

Czekam na dalsze sugestie od kolegi Eddy'ego i bardzo mile było by usłyszeć jeszcze jakiś inny głos ;)

Edytowane przez neverr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do obudowy to jest tak ze mam taką samą i ma ona dosyć duzo dziurek z tyłu i na jednym boku, niby dobrze ale, np: na samej płycie głównej jest kilka diodek które w połączeniu z otworkami, dają w nocy całkiem jasne wzorki na ściane...ot taka małe moje spostrzezenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności