Skocz do zawartości

Słuchawki słyszą monitor


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Taki idiotyczny problem się pojawił...

 

Mianowicie mam podłączone słuchawki, i jak ruszam na ekranie jakieś okienka to w słuchawkach bzyczy. Jak puszczam animację wystarczająco powoli, to przy każdej klatce cyka. Gdziekolwiek na monitorach zmienia się kolor, w słuchawkach słychać odgłos. Nawet jak wyłączę głos.

 

Słuchawki są duże i kabel jest dość długi, nie ekranizowany.

Mam podejrzenie że może komputer lub monitor zakłóca kabel, tyle że poprowadzenie kabla w maksymalnej odległości nic nie zmienia, więc nie jestem pewna czy to to.

Na laptopie problem nie występuje, tylko na stacjonarnym.

 

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem? I co robić? Da się jakoś ekranizować kabel nie rozcinając go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Da się - możesz zrobić ekran an zewnątrz - częściowo powinno pomóc, ale nie wiem na ile jest to skuteczne.

Zastanowiłbym się też, czy to wina słuchawek - wydaje mi się, że to może być coś hardware'owego.

Btw. korzystasz z LCD czy CRT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Winny był zintegrowany układ dźwiękowy słabej jakości. O ile pamiętam był to Realtek. W słuchawkach pojawiały się szumy zależne nawet od obciążenia procesora. Olałem to na jakiś czas, a potem sprzedałem komputer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc prostrze rozwiazanie tego problemu....wejdz w systemowe ustawienia dzwieku (odtwarzanie) i powyciszaj wszystkie mozliwe wejscia karty dzwiekowej (mikrofon, line-in etc.)...czasem niektore z nich nie sa widoczne i trzeba je wydobyc gdzies tam z ustawien zaawansowanych..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arev - komputera nie sprzedam bo akurat kupiłam. Ale chyba też Realtek (mam tam do wyboru sound card HDA ATI SB albo Realtek ALC888 - porblem występuje na obu)

 

M@ti -

Jak się robi taki ekran? Owinąć folią aluminiową, czy są jakieś bardziej profesjonalne metody?

Jeszcze przetestuję te słuchawki u kogoś innego. Jakoś nie jest dla mnie logiczne czemu laptop ich nie zakłóca (laptop który jest w stanie zakłócić radio w odległości 2m...)

Monitor LCD.

 

maciekG - to nie to. Powyłączałam wszystkie.

 

edit: jak podłączę słuchawki do laptopa i ruszam okienkami w stacjonarnym, to nie zakłóca (stoją tuż przy sobie). Więc to musi być gdzieś w środku, nie w kablu.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc prostrze rozwiazanie tego problemu....wejdz w systemowe ustawienia dzwieku (odtwarzanie) i powyciszaj wszystkie mozliwe wejscia karty dzwiekowej (mikrofon, line-in etc.)...czasem niektore z nich nie sa widoczne i trzeba je wydobyc gdzies tam z ustawien zaawansowanych..

 

Miałem tak samo jak Ty Aniu. Słuchawki "słyszały" przesuwanie okien, scrollowanie myszką... praca w maxie przy tym to była istna orgia dźwięków ;)

 

maciekG dobrze radzi. Wyciszenie line in, Mic i PC beep powinno pomóc. Jest jakieś mikro zwarcie na płycie głównej, albo PC speaker i jego magnesik powoduje trzaski... nie wiem. Spekuluję. Mi to w każdym bądź razie pomogło (ściszenie PC beep).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj może z czymś takim, niekoniecznie tej klasy (cenowej) co RME:

http://www.audiostacja.pl/index.php?le=produkty&pr=produkty&numer=224&kryterium=Akcesoria%20i%20Kable

 

chociaż lepszym rozwiązaniem byłoby już w tym przypadku, kupno nowej karty z wyjściem słuchawkowym. Zdaje się, że Maya44 ma takie wyjścia słuchawkowe:

http://novamusic.pl/product_info.php?products_id=128

 

pozdrawiam

Edytowane przez Chrupek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności