Skocz do zawartości

Afterburn


don_filippo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Qlik

Napisz cos wiecej na temat sposobu w jaki chcesz osiagnac ten efekt ,....after burn daemons ... atmospheric aparatus .. moze pomoge Ci ustawic odpowiednie parametry w afterburnie wioekszosc problemow to ustawienie odpowiedni stretch i density...ale to wszystko zalezy jak sie do tego zabierasz . A poza tym zerknij do instukcji afterburna i przejrzyj tutoriale jest tam calkiem dokladnie wyjasnione jak okreslone parametry wplywaja na koncowy efekt .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i materiały panie szanowny... sporo gradientów na warstwach uzależnionych od Particle Life oraz od Density... będzie zabawa....

ale tak na serio... nie znasz ABurna i chcesz od razu hiper real walnąć tak? no to powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie odpisywałem.... Otóż o jaki ogien chodzi mi dokładnie... Ma to być materiał nałożony na zrobiony przeze mnie zwykły particle system, gdzie zamierzam jakoś bardziej skomplikowanie zanimować cząsteczki (jakieś obroty chmary cząsteczek itp.). Nie znam się na compositingu i nie wiem jakie ustawienia trzeba zastosować (czy jakieś specjalne efekty w environment dodać, itd.), aby efekt był satysfakcjonujący... Na razie udało mi się takie coś uzyskać, chociaż rendering takiej małej klateczki trwał strasznie długo:(

 

fire5.jpg

 

firex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dagthomasolsen.com/index.php?page=tutorial&id=12

nie wiem czy widziałeś tego tutka.

Gość używa tam particli typu facing i materiału z \"addatywną przezroczystoscią\":). Metoda wygląda fajnie i dobrze się sprawdza tylko na czarnym tle. Ewentualnie bardzo ciemnym. Jeśli potrzebujesz ognia na jasnym tle to musisz używać sphere particles i nałożyć na nie jakiś volumetryczny shader. Czyli zwykły materiał z masą fallof\'ów:) Można osiągnąć bardzo ładny efekt (sam akurat robie ogień particlami, więc wiem:P ).

 

edit

to jeszcze pokaże do czego mi udało się dojść:) Robie troszke \"inny\" ogień, jak widać.

still.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej fazie nie rozwijania tego wątku postanowiłem że napiszę....

....a co!?

Chciałbym zapytać czy ktoś słyszał o premierze pluga AURA?

To na serio będzie niesamowita wtyczka do zabawy z ogniem.

A tak na marginesie, czy ktoś umie zrobić taki ogień jak na zdjęciu na początku tego wątku...????

Może jakaś mała podpowiedź..tutoriale przeglądałem do Afterburna i jest podane tylko jak zrobić wybuch

albo coś takiego jak ten palący się czajnik w poście wyżej..

 

Nie ma jak zrobić hiperrealistyczny ogień..może by tak mała podpowiedź..bardzo chciałbym się dowiedzieć.

 

[Wyedytowany dnia 13-6-2004 > heybo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności