Skocz do zawartości

Bohater książkowy- Toranaga-sama


RK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wstępne cieniowanie postaci. Nie jestem pewien co do proporcji konia- normalne powinny być takie- konie w Azji są raczej małe- ale nie wyglądają \"heroicznie\" i postać je przytłacza. Zobaczymy.

 

Dzięki Adek. Home sweet home- Lepper sweet Lepper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Adek: Szczerze ? Pokusa mądrzenia się na jeszcze jednym forum była zbyt silna :)

 

Pozycja jeźdźca- jak ustawię wszystko to zmienię ułożenie do (pancerza na brzuchu)- IMHO to on daje takie wrażenie.

 

Dziękuję za wszystkie życzenia- zrobię co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jest zdecyodowanie lepiej niz na pierwszym obrazku.

W sumie orginalny pomysl ,a widac ,ze wykonanie tez bedzie dobre.

 

No tak ... home sweet home ;) I na nowo musisz przyzwyczajac sie do naszego klimatu :) Ale ogolnie fajnie ,ze nie zapomniales o max3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda pierwszy rysunek podkładowy- szablon do wszystkich dalszych modyfikacji. Wszelkie zmiany i dodatki (uprząż, twarz, mon, desenie tkanin itd) będą dodawane na oddzielnych szkicach i montowane- jak skończę pracę z walorami zacznę kolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona poza górnej części ciała- miałeś rację, powinien straszyć. W łapce oczywiście będzie miał wachlarz z mon swojego klanu- za każdym uniesieniem wachlarza wojska dudnią \"Toranaga ! Toranaga ! Toranagaa !!!\"...

 

No dobrze... rozpędziłem się trochę ... Tu jest outline fragmentu, teraz robię twarz i łapkę z wachlarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie zestawienie (spaprane cieniowanie na pancerzu ale w końcu to tylko podkład). Muszę poprawić narzutkę(fałdy na obu warstwach nie do końca się zgrały) i popracować nad twarzą ale generalnie jestem zadowolony ze szkicu.

 

Adek mnie powiesi za zaśmiecanie serwera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty z takim podejsciem nikt by nic nie umieszczal heh ;)

wiesz jaki ma minus ten rysunek ... przynajmniej dla mnie...jest calkiem statyczny i juz go nie poprawisz wymazujac fragmenty, musialbys zaczac od poczatku...ale to ty masz calosciowa wizje wiec to takie puste wtracenie

co do rysunku wlasciwego to mam wrazenie jakby ta reka miala mu sie zlamac do tylu i ta noga jakas krotka

walcz dalej ;)

pozdrawiam

 

...a jeszcze jedno przypatrz sie wnikliwiej koniom bo proporcje i miesnie szwankuja a jak zaczniesz wszystko dopieszczac to bedzie na te \"kosmetyki\" za pozno...oki juz nie marudze... czas do wyrka bo za 2 h pobudka;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anatomii konia - pamiętasz pewnie ten pomnik - znalazłem ujęcie od prawej strony :

 

http://www.thais.it/scultura/image/sch00088.jpg

 

Układ mięśni jest chyba ten sam (oczywiście Colleoni siedzi na jakimś tłustym, ciężkim fryzie) - mój błąd polega na zbyt dalekim cofnięciu prawej przedniej- przez to pierś wygląda na zdeformowaną. Takie czasy- nie codzień ogląda się konie.

 

Statyka... tak, kompozycja będzie statyczna- to akurat widać było chyba już od początku i raczej nie chcę tego zmieniać- koniec końców to \"portret\" dostojnego japońskiego shoguna- IMHO temat nienajwłaściwszy do wprowadzania dynamicznych ujęć.

 

Co do wyrka- zgoda. Jutro też jest noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza ciągle jeszcze do poprawki- kirys (do) powinien oddawać nachylenie ciała do tyłu, za ręką trzymającą wachlarz a nie wisieć bezwładnie na haidate. W tle chcę dać krajobraz z maszerującą kolumną wojsk a że mogę dziś posiedzieć w nocy- tak wygląda pierwszy szkic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre noce zupełnie nie nadają się do spania... zacząłem kolory (tak, wiem że są za ostre i że światłocień siada- spokojnie, to tylko pierwsze podkłady)- jak nie obudzę Kaśki za wcześnie to pewnie jeszcze coś dziś wrzucę ... gdyby jeszcze nie praca... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu słać tylu WIP-ów. Wieczorem powinienem mieć ustalone główne kolory- wtedy podeślę. Oczywiście będę wdzięczny za wszelkie komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory jako- tako ustawione chociaż brakuje mi tu bladych błękitów a całość jest za ciemna, przez co wyłazi z kompozycji. Tonacja mam nadzieję rozjaśni się po dodaniu świateł i cieni- zastanawiam się jak dorobić ornamenty na tkaninie... poczekam- pomyślę- coś wreszcie wydumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. W łapce ma mieć wachlarz \"bojowy\" (uchiwa ;) ) Mam prośbę (jeśli któryś z moderatorów to czyta) o usunięcie części poprzednich rysunków- strasznie zaśmiecają serwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj ... nie sa takie zle :D

a jak chcesz cos usunac to wystarczy ze wskoczysz sobie w edycje i !delete this message!

ale nie o to chodzi przeciez to jest bitwa a to twoj wip ...

co do tego wachlarza to powiedz mi jak dziala wachlarz bojowy bo nie za bardzo lapie zasade dzialania;)

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał RK

Mam prośbę (jeśli któryś z moderatorów to czyta) o usunięcie części poprzednich rysunków- strasznie zaśmiecają serwer

 

nie ma takiej mozliwosci. gdy wrzucasz na serwer moge tylko wykasowac caly post. jesli chcesz wykasowac wchodzisz w edycje posta i zaznaczasz > delate massage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japoński wachlarz bojowy ? Sam chciałeś :) Są różne rodzaje- nie będę wymieniał wszystkich. Główne to uchiwa, dansen albo gumbai uchiwa to płytka drewna albo metalu przyczepiona do trzonka- trochę podobna do dużej paletki do ping- ponga czy raczej dużej ósemki. Działało toto trochę jak maczuga a trochę jak mały toporek. Mistrzowie potrafili pokonać przeciwnika uzbrojonego w katanę samym tylko wachlarzem. Od okresu Heinan zabroniono noszenia wachlarzy tego typu w obecności cesarza bo były powszechnie używane jako broń stąd lżejsza- dworska forma nazywana shaku. Najyżsi rangą oficerowie używali ich do dawania wojskom sygnałów- tak jak misio na moim obrazku. Ci trochę niżej używali zwykłych, rozkładanych wachlarzy z papieru (ogi, sensu) którymi- o ile nie miały metalowych okładek, co też zdarzało się dość często- można było co najwyżej rozśmieszyć przeciwnika. Dodatkowo były jeszcze składane żelazne wachlarze, znane zresztą w chińskim kung fu...

 

tra ta ta ta... u d.. organki. Ja tak mogę długo więc nie podpuszczaj :).

 

Dziś trzeba wcześniej iść spać bo jak zarwę trzecią noc z rzędu to potem prześpię dwie doby cugiem. Update wrzucę jutro... btw- mam wrażenie że topic nam się zmienia w dialog na dwu rozmówców :) Nie żebym miał coś przeciwko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL Mam dużo książek- to wszystko.

 

Co do kolorów- nie do końca wiem co z nimi zrobić. Chcę wstrzelić sie w \"japońskie\" tonacje ale coś mi się widzi że będzie ciężko. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze za nim pójdziesz w takie szczegóły jak \"bliki\"... to ruszyłbyś tło... moze pojawiające sie kwiatki na koszuli powinny mieć swoje powtórzenie pod nogami konia...

 

no i chyba jeszcze jakaś Armia...?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armia- być może, kwiatki raczej nie- boję się że wpadłbym w jeszcze gorszy kicz. Plusem warstw jest to że można malować w bardzo dowolnej kolejności. Na koniec zostawię sobie dogranie koloru światła w krajobrazie i na postaci- chwilowo mam ochotę jeszcze podłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbliża się to do końca. Światło mniej więcej ustawione, pozostaje podbić niektóre miejsca, dodać uprząż i grzywę i tą nieszczęsną armię w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc- nie chcę dłubać w czymś co będzie zakryte- japońska uprząż jest dość... rozbudowana. Tak wyglądała w czasach w których działa się akcja \"Shoguna\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że samurai jest trochę za duży w stosunku do konia - lub też na odwrót koń za mały w stosunku do jeźdźca (mówię oczywiście o twojej pracy a nie o rycinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie koniki azjatyckie (do Japonii przyniesione z Chin) nawet przy dolewce krwi innych ras są zwykle dość małe. Porównaj ze współczesną fotografią.

 

couple%20on%20horse-sm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja racja RK, ale one sa bardziej przysadziste, a twoj to smukly ogierek;P

postac bardzo mi sie podoba ale chlopaki maja racje co do swiatla...powinienes budowac ruwnoczesnie bo bedziesz mial wyklejanke

a co do wiedzy o tych tam wachlarzach i reszcie to ty masz na tym punkcie kompletnego jobla :D heh

pozdrawiam

ps widzisz to nie tylko rola 2 aktorow ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL Tu mnie masz... częściowo. Japońskie konie były zdaje się bardziej krępe niż europejskie ale te na których jeździła arystokracja miały delikatniejsze proporcje- może nie tak delikatne jak mój ... znaczy... na rysunku- ale zawsze. :)

 

Co do Japonii- true, mam zajoba. Właśnie buduję japońską zbroję tradycyjnymi metodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o postać to właściwie skończyłem. Jeśli znajdę chwilę dodam trochę ornamentów i inych pierdół ale w ogólnym zarysie chyba zostanie podobne do tego co widzicie. Pora by wziąść się za armię i tło ale mówiąc prawdę nie wiem czy się wyrobię z terminem- trzeba coś jeść a na chlib za nic nie dają. Zobaczymy jak będzie. Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli- zwłaszcza little- ninja (trzymam kciuki za Dicka, jakkolwiek głupio by to nie brzmiało). Sayonara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności