Skocz do zawartości

czym się robi takie "3D"?


mi_3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szperając ostatnio po sieci w poszukiwaniu przewodnika po Krakowie, znalazłem wirtualną wycieczkę po tym szacownym grodzie: http://www.domoklik.pl/kalejdoskop/964

i nie powiem, bardzo mi się spodobał taki pomysł na zwiedzanie Polski - bo w tym przewodniku, robionym zresztą przez jakąś firmą nieruchomościową, można zobaczyć kilkadziesiąt może nawet, ciekawych miejsc - ale Polska, Polską, a mi by się coś takiego przydało do projektu na studia :) stąd pytanie, czy ktoś zna technikę wykonywania takich wizyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

są dwie znane mi metody:

 

1. szerokokątny obiektyw (możliwe, że fisheye) i ręczne sklejanie zdjęć w sferyczną panoramę

2. specjalny obiektyw do robienia zdjęć panoramicznych. tyle, że w tym przypadku uzyskujemy tylko zdjęcie poziome: panoramę 360st, bez górnej części.

 

dlatego w tym przypadku wydaje mi sie, że jest to szeroki kąt, zdjęcia robione dookoła (obraca się aparatem 360st) i ręczne sklejanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoogluj sobie za Street View , nową usługą Google , napewno zrobi na tobie większe wrażnie

 

tu małe TOP 10

 

http://vbeta.pl/2009/04/10/10-niesamowitych-momentow-uchwyconych-przez-google-street-view/

 

 

a tu mała prezentacja :

 

 

 

Dodam ze Google już zaczęło prace nad zainstalowaniem takiego systemu na terenie Wa-wy,

już niedługo zapewne przyjdzie pora na kolejne polskie miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi się sporo wyjaśniło :) dzięki za te porady! fajnie się ogląda coś takiego, więc może kiedyś sam takie zrobię jak jest na tym domokliku

nie wiedziałem że google jest tak wszędobylskie, wiedziałem że jest, ale że aż tak... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności