Skocz do zawartości

Wybor laptopa?


Gość Norad

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

(ceny sa w funtach, bo jestem na studiach w anglii - tam tez bede kupowal)

 

Szukam laptopa z dobra karta graficzna i trafilem na ten model :

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/uk/en...3-3985026.html

 

czyli Hp pavilion dv6-1299ea - artist edition. Ma on genialna karte graficzna, ktora generalnie przewyzsza o 1/3 wydajnosciinne karty w cenie 500-700£, dlatego dziwi mnie dlaczego jest taki tani?

 

 

- 586£ na www.shop.co.uk

- 626£ na www.SystemsAssurance.com

- 659£ na www.amazon.co.uk

 

 

Dla porownania - laptopy asusa w cenie 500-700£ sa duzo gorsze.

Jest cos czego w nim nie dostrzegam, jakas ukryta wada? (oczywiscie zdaje sobie sprawe z okropnego designu)

 

 

 

Konretniej - jestem grafikiem 3d, i dlatego potrzebuje mocnej karty graficznej. Nie obchodzi mnie wielkosc ekranu (bo kupuje monitor), ani slaba bateria (bo najczesciej bede dzialac na zasilaczu).

 

I prosze, nie odpowiadajcie w stylu 'dlaczego wiec nie kupisz PC?' - po prostu potrzebuje laptopa, i tyle.

 

 

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

moze dlatego ze ma turiona - nie wiem jak z wydajnością ale chyba to starsza konstrukcja niż core2duo -sam dawno temu miałem kupic lapa z turionem i też pamietam ze był tani. Pozatym dysk 5400 raczej niekorzystnie wpłynie na wydajność w pracy przy 3d. Ekran też słaby( no ale to nie ma dla ciebie znaczenia) 1366 x 768 to troche malo jak na "artist edition" . Ogólnie to sam mam nienajlepsze zdanie o laptopach HP(wyrywajace sie zawiasy itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już siedzisz w UK, to bierz DELL'a i się nawet nie zastanawiaj, bo dostaniesz go taniej niż w Polsce a sprzęt nieporównywalnie lepszy od Pavilionów HP, które są przede wszystkim laptopami przewidzianymi do domowej rozrywki.

 

Tutaj masz przykładową konfigurację DELL'a XPS 16 (15,6")

 

laptopag.jpg

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwage, rzeczywiscie troche wiecej poszperawszy decyduje sie na Della, co powiecie na taka konfiguracje?

OPERATING SYSTEMGenuine Windows Vista® Home Premium SP1 (64 BIT) - EnglisheditPROCESSORIntel® Core™ 2 Duo P8700 (2.53GHz,3MB L2 Cache, 1066MHz)editOFFICE SOFTWAREMicrosoft® Works 9.0 / English - (Does not include Microsoft® Word)editLCDBlack Leather back cover : 15.6" (inch) Truelife 1080p Full HD WLED Edge to Edge DisplayeditMEMORY4096MB 1067MHz Dual Channel DDR3 SDRAM [2x2048]editHARD DRIVE320GB Free Fall Sensor (7200RPM) Hard DriveeditHARDWARE SUPPORT 1Yr Premium Warranty SupporteditPRIMARY BATTERYPrimary 6-cell 56 WHr Lithium Ion batteryeditOPTICAL DRIVEInternal DVD+/-RW (DVD & CD read and write) Slot Load Drive including SoftwareeditGRAPHICS CARD1GB ATI® Radeon™ HD 4670 graphics cardeditTV TUNER AND REMOTE CONTROLNo integrated TV Tuner (MLK base)editaccessories_on.gifAccessoriesSECURITY SOFTWAREMcAfee® Security Centre - 15 Month Protection - EnglisheditBLUETOOTHDell Wireless 370 Bluetooth ModuleeditWIRELESS CONNECTIVITYIntel WiFi Link 5100 (802.11 a/b/g/n 1X2) 1/2 MiniCardeditservices_on.gifServices & SoftwareACCIDENTAL DAMAGE SUPPORTNo Accidental Damage SupporteditONLINE BACKUPDataSafe Online Backup 2GB 1 yeareditservices_off.gifAlso included with your systemGedis Bundle ReferenceN10X1602

Order InformationStudio XPS 16 Order - UK

Shipping DocumentsEnglish - Documentation Studio XPS 16

DataSafeDatasafe Local 2.0 Basic

Dell System Media KitStudio XPS 16 Resource DVD (Diagnostic & Drivers)

Power Supply90W AC Adaptor

Carrying CasesNo Carry Case

Cables1 Meter Power Cord (3 Wire) - UK

KeyboardInternal UK/Irish Qwerty Keyboard

Standard Warranty1 Year Premium Warranty Support

CameraIntegrated Camera with Facial Recognition Software

LabelsWireless Label (Intel Wireless Cards) - Core 2 Duo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności