Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu i pomoc w jego skompletowaniu


Gość mwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam na imię Jola i właśnie kupuje nowy komputer. Zajmuję się troszkę fotografią i potrzebuje właśnie do tego komputer.

 

Kupiłam już

procesor AMD Athlon II x4 620 s.AM3 BOX

pamięć Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9

dysk WD 750 GB, 32 MB, SATA II - WD5000AADS (wersja ECO)

nagrywarka LG DVD Recorder GH-22LS50 LightScribe Sata Black

obudowa CoolerMaster

zasilacz CHIEFTEC CFT-600-14C - 600 W

 

Zamówiłam monitor LG W2343T-PF - 23, DVI

 

Jak widać brakuje mi płyty głównej i karty graficznej. I nie wiem co powinnam kupić. Od razu uprzedzam, że nie zajmuję się grafiką 3D. Jedynie Photshop+Lightroom, bardzo rzadko Illustrator i Indesign. Nie będę teżpodłączać TV do komputera.

 

Chciałabym kupić taką kartę aby nie ograniczała pracy procesora i żeby dobrze się na niej pracowało.

 

Początkowo myślałam o SAPPHIRE HD 4850 1GB, ale kolega powiedział mi, że to niemądre, bo w grafice 2D i tak nie będzie żadnej widocznej różnicy. I powiedział, że mogę sobie kupić kartę za 200złotych i będzie dobrze.

 

Płytę planowałam kupić Gigabyte MA790XT-UD4P, ale ponoć wersja UD3P jeśli nie potrzebuje się RAID jest równie dobra. Słyszałam w sklepie i chyba gdzieś też czytałam, że ta płyta bardzo się grzeje bo nie ma chłodzenia jakiejś części i przez to może się szybciej popsuć niż UD4P. Czy to prawda?

 

A na sam koniec pomyślałam, że może wystarczy jeśli kupię płytę z grafiką w środku. Czy to dobry pomysł?

 

 

Chciałam Was bardzo prosić o pomoc, bo sama nie znam się na tych wszystkich technicznych sprawach i jeszcze czas mnie pogania. Będę szczerze zobowiązana za wszelkie propozycje. Oczywiście jeśli coś trzeba zmienić w tym zestawie, np dokupić pamięć ram, albo coś innego to też chciałabym o tym wiedzieć.

 

Pozdrawiam Jola

Edytowane przez mwka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tą fotografią to chyba amatorsko się zajmujesz - kupiłaś monitor z najgorszą matrycą do zdjęć. Konfiguracja kompa jak dla zawodowego gracza. Nie chcę cię martwić ale ta konfiguracja nie jest najlepsza.

 

Trzeba było kupić Mak'a Mini i monitor Eizo albo porządnego Samsunga na PVA.

 

Byłaby to idealna konfiguracja do kompa, z którego dużo słucha się muzyki i grafiki 2D.

 

Czasy, kiedy komputer jest dużą skrzynką, stojącą pod biurkiem, odchodzą w przeszłość i tylko przyzwyczajenia powodują że ludzie do domu kupują tradycyjne blaszaki.

 

Jedyne, co mogę ci teraz polecić to żeby komputer miał jak najcichsze wiatraki (chociaż i tak zasilacz bedzie szumił - chiefteki do najcichszych nie należą - trzeba było zainwestować w jakiegoś tagana.). Karta wystarczy zintegrowana chociaż polecałbym jakąś niedrogą nVidię - np. 9600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zajmujesz się troszkę fotografią to zapewne zaczniesz się zajmować bardziej.

 

Monitor podany przez Ciebie odpada, tak jak kolega wyżej napisał.

Koniecznie z matrycą spva (czy tam pva), lepsze kąty widzenia, nie będziesz miała gradientów jak będziesz patrzeć od góry do dołu, a to przeszkadza np w kontrastowaniu.

Pva ma lepsze kolory niż tn, te na tn są jakieś blade, nienasycone jak mi się wydaje, do grania spoko, ale nie do pracy.

 

Jeśli grafika 2d/poligrafia/fotografia/dtp to raczej koniecznie eizo, wiem, to kilka klocków do wydania na monitor ale warto bo to sprzęt pro.

Jeśli nie masz kasy na eizo to polecam nec, za 2500 kupiłem 24" cale wide właśnie na matrycy spva i nie żałuje ani jednej złotówki zapłaconej za tę matrycę. Pracuje na dwóch różnych egzemplarzach tego monitora w domu i pracy i oba się sprawują okejowo.

Lepiej mniejszy spva niż większy tn.

Pooglądaj sobie w sklepie jak wygląda obraz na różnych monitach i zdecyduj.

Ale nie kupuj na tn w żadnym razie bo strata kasy.

A samsungi słyszałem że to lipny sprzęt:/ Sorki 1084, nic personalnego:)

Podobnie też gateway, ale gateway to już dość niska półeczka naprawdę:/

Wydaje mi się, że nec, hp najlepiej.

 

Druga sprawa to pamięć, raczej bierz bardziejsze niż kingston.

Polecam patriot (używam, polecam) lub ocz(kolega używa, poleca). Tańsze pamięci mogą mieć błedy, grzać się, ważna rzecz.

 

Co do grafiki to myślę że tania karta starczy w zupełności, jeśli nie obrabiasz olbrzymich formatów zawierających setki warstw, będzie okej. Ale raczej nie zintgrowana moim zdaniem, niech karta robi swoje jako karta.

 

Jak komp chodzi długo, polecam wentylatory bezgłośne jakieś (jakieś ninja czy coś), to samo w zasilaczu, dowiedz się jak głośno chodzi.

To samo na karcie graficznej, pasywne chłodzenie (silent pipe) i masz spokój:)

 

Płyty głownej nie doradzę, nie znam się..

 

A mac'iem mini to chyba też niegłupi pomysł.

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności