Skocz do zawartości

bohater książkowy: smok Kalessin


nina

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem dlaczego, ale mnie się zawsze podobają rysuki drobną kreską, pełne szczegółów. Wiem, że nie ta technika ale... no cóż ... jestem krótkowidzem a na co dzień nie noszę okularów, więc \"rozmytego\" świata mam na co dzień dość. Reasumując - jak dla mnie to za mało ostre. Ale nie zapominaj, że ja się nie znam - więc jest to okiem amatora....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nadal cos zmienił w pozie, może zeby duzo nie mieszac dodac bardziej wysunieta prawa łapke i odchylona drugą nozke. Mozna by tez ten ogon troszke przestawic w kartezjańskiej osi x-ów ;), w lewo lub prawo i dodac troszke cieplejszej / zimniejszej barwy. To moze dobrze wplynąc na obrazek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ogon mi się kojarzy ze szczurem siedzącym na krawędzi stołu - jest wrażenie takie, że ten smok jest wielkości dużego szczura jak dla mnei przez ten ogon - Jak byłby jak wstęga jakoś przestrzennie pozawijany to dawałoby mu to masy i przestrzeni i klatę ma jakąś słabą :) - i jakby się objadł za dużo hehe - i ja nie wiem ale dziewczyny zazwyczaj robią takie podłużne oczy jakieś dziwne we wszystkim co żywe i niezywe. heheh i to koniec mojego marudzenia : Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczy podluzne byly w ksiazce.

a co do ogona, to widziales, zeby jakies zwierze mialo ogon jak wstega?nawet szczur ma dosyc sztywny;) przeciez w ogonie sa kregi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyah... lubie smoczki ;-D a szczegolnie w takim klimacie... moj propos jest taki (moge sie mylic...)

1. przednia lapa osadzona troszku (ale naprawde minimalnie) nizej - ta krociutka strzalka

2. i lekko wyprostowana - jak gdyby chcial sie przymierzac do zlapania czegos...

3. tylna lapa rwniez lakko wyprostowana z ukierunkowaniem w tyl

4. ogon mniej wiecej tak jak zaznaczylem

 

teraz smoczysko sprawia wrazenie skulonego

pozdro i powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

everyman -> Hmm. A co złego jest w skulonym smoku? Tak się zastanawiam, czy wszelakie komentarze na temat anatomii nieistniejącej istoty są uzasadnione. Istota magiczna wcalenie musi podlegać jej zasadom. No, chyba, że sama autorka chciała stworzyć najbardziej utarty model smoka europejskiego, wtedy komentować można ;)

 

Dlatego nie będę się \"czepiał\" anatomii, a kompozycji. Dokładniej mam na myśli skrzydła. Linie skrzydeł są \"równoległe\". To jest nie dobre, gdyż wprowadza element symetryczności i statyczności, a w tej pracy chodzi raczej od dynamikę. To po prostu psuje cały efekt lotu. Więcej, psuje, w moim mniemaniu, całego smoka, gdyż wzrok zbyt ma ochotę się o te skrzydła \"zaczepiać\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anatomi dotyczyl tylko 1-wszy punkt pozostale dotyczyly ulozenia pozycji ciala ale mniejsza o to... w skulonym smoku nie ma nic zlego ale ten chyba atakuje (albo broni sie)? a kto widzial jakiekolwiek zwierze (istote) ktore kuli sie w samym momencie ataku (lub gdy chce odstraszyc napastnika) - moze jeakies jest ale nie przypominam sobie... przewaznie atakujacy stara sie wywrzec wrazenie zwiekszyc swoja posture przyjac grozna poze - cos jak na rysunku zamieszczonym przez little-ninja (dopiero zauwazylem)

 

pozatym gusta sa rozne i sie o nich nie dyskutuje - to co podoba sie jednej osobie niekoniecznie podoba sie drugiej i na odwrot... powiedzialem co myslalem i nie wszyscy musza sie z tym zgadzac... nie narzucam przeciez ninie sposobu wykonania pracy ale moze dzieki roznym uwaga zauwazy cos co moze poprawic dla uzyskania lepszego efektu... tak jak z tymi skrzydlami - wczesniej tez mnie w nich cos draznilo ale nie wiedzialem co -> teraz juz wiem i zgadzam sie z toba w 100%

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinnas przedtem wiecej poszkicowac..masz fajne wyczucie kolorystyczne.. ale to marnujesz bo nie postaralas sie zeby wybrac fajny kadr.. jets taki malo dynamiczny..co w przypadku laytajacego zwierza jets raczej bledem

 

Comodo: warto zastanawiac sie nad forma i anatomia..nawet magiczna..(zeby smok nie wygladal jak z plasteliny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności