Skocz do zawartości

maxscript slider/spinner changed


SUPER_OkO

Rekomendowane odpowiedzi

MAXscript

 

 

Witam. Nie wiem za bardzo jak nazwać temat żeby w skrócie opisać problem. Mam mniej więcej taką strukturę

 

slider jakisTam

button bt --(lub cokolwiek innego)

 

on jakisTam changed val do

(

--np

if jakisTam.value == 666 then messagebox "fsdfsdfsd"

)

 

on bt pressed do

(

jakisTam.value = 666

)

--Tu pojawia sie pytanie.. jak za pomoca naciśnięcia tego buttona wykonać tą pentelkę slidera.. jedyne co się zmieni to wartość samego slidera ale już nie wykona tej funkcji "on changed". Czy jest jakiś sposób żeby zupdejtować tego slidera.. tak aby stan "on changed" się zmienił?

Edytowane przez SUPER_OkO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Język - maxscript.. no chyba, że chodziło ci o błędy w tekście, różnie można odczytać to więc specjalnie dla ciebie poprawiłem tekst, może teraz będzie bardziej czytelny ;/

 

chyba nie specjalnie dla mnie, tylko specjalnie dla kogokolwiek wypada napisac o

jaki jezyk chodzi

 

najprosciej, wyciagajac funkcje na zewnatrz, albo programowo wysylajac

event do slidera

 

fn twoj_change = (

if jakisTam.value == 666 then messagebox "fsdfsdfsd"

)

 

on jakisTam changed val do

(

--np

twoj_change

)

 

on bt pressed do

(

jakisTam.value = 666

twoj_change

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ten "język" to na pierwszym miejscu pomyslalem, ze nie spodobaly ci sie moje bledy ortografki ale mniejsza juz z tym..

 

Tutaj zrobiles takie male obejscie.. ja ogolnie szukam innego rozwiazania. Dokladnie mi chodzi jak polaczyc cos ze sliderem, jak cos zrobie.. to slider tez zmieni swoja wartosc i wykona to co jest zdefiniowane.. Ogolnie potrzebuje tego do konkretnej rzeczy, ktora nie pozwala mi przeniesc calosci do fn.. albo przynajmniej bylo by to za duzo roboty.

 

Szukam rozwiazania w stylu jak jest z buttonem.pressed() .. czyli mogę polaczyc 2 buttony.. jak jeden nacisne.. to za pomoca funkcji pressed moge wykonac to co jest zdefiniowane w drugim.

 

W sliderze i spinnerze dziala to troche dziwacznie.. bo wpisuja wartosc z zewnatrz zmienia sie jego wartosc ale nie wykonuje wlasnie funkcji "on chaged" dopiero jak sie zlapie za niego to sie uruchamia. Wiec szukam czegos w rodzaju update .. wsumie to nie wiem sam czego szukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ten "język" to na pierwszym miejscu pomyslalem, ze nie spodobaly ci sie moje bledy ortografki ale mniejsza juz z tym..

 

Tutaj zrobiles takie male obejscie.. ja ogolnie szukam innego rozwiazania. Dokladnie mi chodzi jak polaczyc cos ze sliderem, jak cos zrobie.. to slider tez zmieni swoja wartosc i wykona to co jest zdefiniowane.. Ogolnie potrzebuje tego do konkretnej rzeczy, ktora nie pozwala mi przeniesc calosci do fn.. albo przynajmniej bylo by to za duzo roboty.

 

Szukam rozwiazania w stylu jak jest z buttonem.pressed() .. czyli mogę polaczyc 2 buttony.. jak jeden nacisne.. to za pomoca funkcji pressed moge wykonac to co jest zdefiniowane w drugim.

 

W sliderze i spinnerze dziala to troche dziwacznie.. bo wpisuja wartosc z zewnatrz zmienia sie jego wartosc ale nie wykonuje wlasnie funkcji "on chaged" dopiero jak sie zlapie za niego to sie uruchamia. Wiec szukam czegos w rodzaju update .. wsumie to nie wiem sam czego szukam ;)

 

 

zawsze mozesz uzyc skladni:

 

btn.pressed()

 

zeby wywolac calos cadeklarowanego eventu

 

 

lub

 

sldr.changed 120

 

zeby wywolac event i jednoczesnie ustawic wartosc slidera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności