Skocz do zawartości

Wizualizacja Architektoniczna w 3ds max


ciezki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heh jezeli to sa twoje poczatki to odpusc sobie maxa do wizualizacji. Przedewszystkim musisz poznac podstawy, modelowanie, oswietlanie, materialy i rendering a niestety trzeba spedzic sporo czasu by to wszystko ogarnac w stopniu zadowalajacym.

 

Dlaczego max do wizualizacji nie jest ok? Czy masz jakąś lepszą alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max jest ok, hcpiter słusznie zauważył że to trochę jak porywanie się z motyką na słońce. Będzie ciężko :-)

Jeżeli masz opanowanego cada, to może w nim dokończ dyplom. Jeśli jednak max:

 

http://en.9jcg.com/comm_pages/blog_content-art-130.htm (tu są 4części)

help do vraya

http://www.spot3d.com/vray/help/150SP1/

 

Jeśli nie vray, to poczytaj o mental ray'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego max do wizualizacji nie jest ok? Czy masz jakąś lepszą alternatywę?

 

Gdzie Ja napisalem ze 3ds max nie jest ok do wizualizacji ? Sam uzywam maxa do wizek, ale wizualizacje mozesz robic w latwiejszych programach specjalnie do tego przeznaczonych np archicad czy arcon itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci zrobic tak, postaraj sie wymodelowac caly budynek wraz z ogrodem w cadzie(zapewne masz polskiego cada, w ktorym wsyztskie mozliwosci, komendy i funkcje sa jasno opisane- ulatwi i przyspieszy ci to prace, poza tym skoro pracujesz w cadzie 2d to jednoczesnie bedzie to dla ciebie czytelne) , jesli juz bedziesz mial caly budynek to proponuje zaimportowac go do 3dsmaxa ustawic materialy swiatlo i koniec:)

 

i pamietaj o takim czyms jak warstwy:) przyda sie:) no i modelowanie w cadzie mozna rozpoczac tylko w widoku 3d( tak na wszelki wypadek)

 

swoja droga jak sie bierzesz za dyplom a nie umiesz zrobic najprostszej wizualizacji architektonicznej to zaczalbym sie martwic:)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelowanie w cadzie to chyba nie jest najlepszy pomysł, chyba że jesteś w nim biegły a w maxie zielony to wtedy ma sens. Jak chcesz iść na łatwiznę a masz dostęp do programów to można spróbować np archicada. Dość łatwo można zrobić model domu i przenieść go do maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze dla ludzi pracujacych w cadzie na co dzien(zakladam ze ciezki tak wlasnie ma, ze wzgledu na temat dyplomu jaki podal) jest to zdecydowanie latwiejsze

 

 

ja osobiscie z cadem 3d nie mialem zadnych problemow, natomiast max sprawia mi ich wiele:) jestem smialo mozna powiedziec zielony w tym:)

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam tak z cadem 3d, rzeźbienie w nim to katorga. Z osób które znam pracujących w cadzie, może 5-10 % umie cada 3d a tylko nieliczne robią to na tyle biegle żeby miało sens robienie w nim całego budynku z otoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"prostokreślną" architekturę to można i spokojnie w autocadzie zmodelować i to często nawet szybciej niż w maxie skoro już się ma podkłady.

Jednak jak przychodzą jakieś kształty organiczne to już acad mija się z celem.

 

Jednak znając obydwa narzędzia (że się tak pochwa lę) to od razu lepiej modelować w maxie bo masz pełną kontrolę nad siatką, ilością faców itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Bawię się już jakiś czas w cadzie, wizualizacje robiłem do tej pory w sketchupie i przesiadam się właśnie na 3dsmaxa, ale to dopiero początek.

 

Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji ( albo i nie:) ) to może byłby chętny i podzielił się linkami do jakiś tutoriali z zakresu modelowania i wizualizacji przydatnym architektom.

Ja na pewno jak trochę czasu znajdę to podzielę się swoimi znajdami, jak tylko znajdę chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę post pod postem, żeby go było widać.

 

Ja zacząłem od tego:

 

i poszedłem kolejnymi filmami tego autora

 

- budowa wieżowca

 

http://inhouse3d.com/ - tutaj po rejestracji uzyskujemy dostęp do fajnego tutoriala, jak zrobić ich budynek ( oczywiście część pierwsza darmowa, reszta płatna, ale ja nie znalazłem w jaki sposób można to od nich wykupić)

 

- tutaj fajna i prosta rzecz do ustawiania renderów jakiś prostych ćwiczeń, coby wyglądały efektywniej.

 

No i dla kogoś kto chciałby mieć wszystkie podstawy w jednym miejscu: http://eat3d.com/3dsmax101 - płatne of coz.

 

Mam nadzieję, że ktoś to zobaczy i podrzuci coś ciekawego jeszcze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze znacie lub wiecie gdzie znalezc jakiegos tutoriala który demonstruje import i wyciagniecie rzutów z cada

 

Drogi kolego.

Z całego serca życzę ci byś dał sobie spokój z maxem, bo skoro problem już z tym, co wyżej, to twój dyplom będzie wyglądał..A raczej nie wyglądał strasznie!!!!!! Nie mówię tu absolutnie o treści tylko o warsztacie podania..

Taki program dla ograniczonych, · który zresztą też używam do 10 min. szkiców, to, skecz ap – przy bardzo małym, wręcz znikomym nakładzie pracy daje naprawdę, ładne a czasami niesamowite efekty graficzne, o ile posiadasz wyczucie..

A jak chcesz edukować się maxa, chodź skoro do dyplomu się jego nie chciałeś uczyć, to po dyplomie tym bardziej – z racji, że pójdziesz do biura, INNY świat. Ale tak czy siak jak chcesz robić to dla własnej satysfakcji/zabawy polecam stara pozycje Helion. Do MAX 5. „Projekty i rozwiązania „ Aron Ross , Michele Bousquet .

Niech moc Będzie z Tobą.

Pozdrawiam

Malik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podzielę czyms takim na ten temat

 

http://3dats.com/free/

 

po rejestracji (wszyskto free tylko trzeba podac mejla)

jest dostep do na prawde roznych pfdów oraz filmiki

a na koniec pytanie - otóż jak importuje 3d z cada to wydaje mi sie ze dłużej trwa render niż to samo bym zamodelował w maxie.... czy to tylko mi się tak zdaje czy tak ktoś jeszcze ma i na prawdę tak jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności