Skocz do zawartości

q9550


Gość mlodman

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

posiadam procesor q9550 zasilacz obudowe dysk nie istotne.

 

moje pytanie jaka bedzie najlepsza konfiguracja CPU+MOBO+RAM.

 

moze ktos smiga na tym samym procku i chcialby wyjawic tajemnice swojej maszyny.

 

oczywiscie nie musze dodawac ze komputer sluzy glownie do modelowania renderowania maya 3ds AE itp...

 

osobiscie myslalem o chipsecie x48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proponuję Gigabyte na P45 >

 

http://gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ep45-ud3r_11.html

 

X48 mało popularne, i praktycznie nic nie zyskasz..

 

A tu masz ciągły support i świetnie dopracowaną płytę, świetnie sie podkręca na nie Quady.. itd :)

 

Ram najlepiej jakieś Corsair czy OCZ , zwykłe modele gdy nie podkręcasz i wyższe modele gdy jednak będziesz.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte P45, jak proponuje MaksymilianMax, jest godny zaufania. Sam mam Core 2 Quad Q9550 i podkręciłem na płytce Gigabyte P45 i zasilaczu MODECOM 300W z 2,50 GHz na 3,15 ale z powodu obaw przed ewentualnym przegrzaniem musiałem ograniczyć do bezpiecznych 3,05 ale w wyjątkowych wypadkach można kręcić nieco ponad 3,10 GHz, zależy jaki zasilacz (chyba dobry jest ciężki, tak słyszałem). O chłodzeniu należy jeszcze pamiętać. BTW (off topic) mój komputer emituje tyle CO2 że mój brat normalnie oddychać nie może jak idzie spać a włączam renderowanie animek na noc :D (on topic)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte P45, jak proponuje MaksymilianMax, jest godny zaufania. Sam mam Core 2 Quad Q9550 i podkręciłem na płytce Gigabyte P45 i zasilaczu MODECOM 300W z 2,50 GHz na 3,15 ale z powodu obaw przed ewentualnym przegrzaniem musiałem ograniczyć do bezpiecznych 3,05 ale w wyjątkowych wypadkach można kręcić nieco ponad 3,10 GHz, zależy jaki zasilacz (chyba dobry jest ciężki, tak słyszałem). O chłodzeniu należy jeszcze pamiętać. BTW (off topic) mój komputer emituje tyle CO2 że mój brat normalnie oddychać nie może jak idzie spać a włączam renderowanie animek na noc :D (on topic)

Pozdrawiam

 

 

 

Hej, przecież Q9550 ma standardowo 2.83Ghz :) ... Więc coś tu mi nie pasuje :D , ,, Kręcić bez obaw i ruszania napięcie(zalezy od chłodzenia.. u mni eproste za ok 60 zł) do 3.5Ghz a lekko podnosząc napięcie do 3.65, 3.8Ghz. Jak renderowałem wielką scenę do projektu to zjechałem do 3.55Ghz i miałem 100% pewność ze sie nie zawiesi, a MentalRay mocno grzeje proca.. i tak też było,, wszystko OK :) ..

 

 

a co do emitowania CO2? :confused: o co chodzi tutaj ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności