Skocz do zawartości

Przekroje


Gość hEX_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem z wykonaniem przekroju w blenderze.

 

Otóż długo nie mogłem znaleźć odpowiedniej funkcji i pewnie do tej pory jestem w błędzie;) ...w końcu jednak wykonałem przekrój za pomocą modyfikatora boolean przykrywając jeden element drugim i odcinając. Jednak po takiej operacji w trybie edit mode strasznie burzy się siatka płaszczyzny przekroju, którą potrzebuje gdyż głównym celem tego co chce zrobić jest policzenie pola powierzchni sumy wszystkich płaszcyzn w przekroju. Po operacji boolean siatka strasznie się komlikuje co utrudnia sprawe.

 

 

Tak więc rodzą się dwa pytania:)

 

1. Czy operacje boolean to dobry sposób na wykonanie przekroju czy do tego typu zadań są jakieś fachowe funkcje?

2. Face Area wyrzuca pole powierzchni danej płaszczyzny, jak natomiast uzyskać sume wszystkich pól powierzchni w danym przekroju.

 

 

 

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Takie opcje są chyba w niektórych programach CAD, prawie na pewno w AutoCADzie i w ArchiCADzie.

Blender i podobne programy (Max, Maya itd.) są głównie po to żeby uzyskać ładny efekt optyczny (render), nie do obliczeń albo dokładnych planów (da się, ale jest to raczej mozolne w porównaniu do CADów)

Dlatego jeśli potrzebujesz tego częściej, to radzę się zastanowić jeszcze raz nad wyborem programu. Jeśli tylko jednorazowo, to tak jak pisze madragora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, brakowało mi funkcji knife, a co do skryptu CrossSection to jest to również bardzo ciekawa opcja. Przy okazji nauczyłem się odpalać skrypty;)

 

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności