Skocz do zawartości

Blender na ATI Mobility Radeon


Scatmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uwaga pytanie sprzetowe ale w kontekscie Blendera

Mam pytanie:Jako ze moj "niezawodny" "niesmowity" HP Pavillion tx1000 zostal zjedzony przez wszystkim urzytkownikom tx1000 znana usterke fabryczna a nie uznana przez HP...

 

Otoz musze kupic nowy komputer musi to byc laptop i musi tez byc tani bo nie mam pieniedzy ani tez ich zarobic nie moge jako ze zepsol mi sie moj hp tx10...:/ no comment.

 

Dlatego szukam komputera ktory spelnil by moje oczekiwania (najlepszy byl by oczywisci macbook pro...).I jest taki DELL Studio ma jakies tam w miare przystepne parametry i tak samo cene.Wiem ze nie powinno sie takich rzeczy kupowac ale niemam wyjscia chodzi tylko o to czy :

 

Bede mial problemy w Blenderze z kartami ATI Mobility Radeon jakies problemy z wydajnoscia czy wyswietlaniem interfejsu?

 

Wiem z doswiadczenia ze Blender bez zarzutu wspolpracuje z nvidia na desktopach i laptopach.

BTW moze ktos przy okazji polecil by dobra dystrybucje linuxa pod ten laptop czy wogole pod laptopy della kwestia sterownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bede mial problemy w Blenderze z kartami ATI Mobility Radeon jakies problemy z wydajnoscia czy wyswietlaniem interfejsu?

 

Wiem z doswiadczenia ze Blender bez zarzutu wspolpracuje z nvidia na desktopach i laptopach.

BTW moze ktos przy okazji polecil by dobra dystrybucje linuxa pod ten laptop czy wogole pod laptopy della kwestia sterownikow.

ATI z OpenGL miał duże problemy jakiś czas temu, i chociaż ostatnio poprawili jakość to są do tyłu względem nVidii.

 

Dodatkowo Ati ma słabe sterowniki dla linuksa i jeśli masz zamiar używać linuksa to odpuść sobie ATI (ale ogólnie do grafiki gdzie króluje OpenGL, karty ati są słabym wyborem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeśli chodzi o ATI Mobility i Linuxa, wiem coś o tym. Jest lepiej, ale i tak sterowniki NVidii są o niebo lepsze.

 

W przypadku Windowsa, również nie było tak różowo. Problem w tym, że sterowniki Mobility Radeon nie sa wspierane oficjalnie przez ATI i nie ma na jej stronie (przynajmniej kiedys nie bylo) sterowników do pobrania. Więc bylismy skazani na sterowniki dostarczane z komputerem.

 

Jednak wiem, że życie mi uratowało to narzędzie:

http://www.driverheaven.net/modtool.php

 

Modyfikuje ono sterowniki wersji "stacjonarnej" tak, aby można je było zainstalować na laptopie. Skok wydajnościowy był zauważalny. Ale to jest niestety pod Windowsa.

 

Jeśli chcesz korzystać z Linuxa - wszystko zależy od Twojej znajomości tego systemu. Najlatwiej uzyskać support i pomoc do Ubuntu, który jest dosyć przyjemną dystrybucją.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz korzystać z Linuxa - wszystko zależy od Twojej znajomości tego systemu. Najlatwiej uzyskać support i pomoc do Ubuntu, który jest dosyć przyjemną dystrybucją.

Ja nie wiem co ludzie widzą, w ubuntu, bo jest to IMO jedna z gorszych, bardziej zawodnych i trudniejszych dystrybucji, Ja polecałbym raczej początkującemu Sabayon'a, a później Arch/Slackware.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ludzie widzą, w ubuntu, bo jest to IMO jedna z gorszych, bardziej zawodnych i trudniejszych dystrybucji, Ja polecałbym raczej początkującemu Sabayon'a, a później Arch/Slackware.

 

Tu kwestia gustu. Co widzą? Łatwy support. Sprawdziłem na rodzinie najbliższej, którzy potrzebowali komputera tylko do skype'a, poczty i pisania. Aczkolwiek inne systemy również można sobie podobnie ustawić.

 

Sabayon jest fajny (bo na gentoo:)), dosyć dobrze zrobione narzędzia do zarzadzania systemem też Suse.

 

Tak naprawdę, najłtwiej sobie każdą z nich pobrac, większość ma przecież wersje uruchamiane z płytki, można wiele rzeczy sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ludzie widzą, w ubuntu, bo jest to IMO jedna z gorszych, bardziej zawodnych i trudniejszych dystrybucji, Ja polecałbym raczej początkującemu Sabayon'a, a później Arch/Slackware.

 

W Ubuntu po prostu ma się wszystko pod ręką, jest parę ułatwiających rozpoczęcie pracy aplikacji i łatwo znaleźć paczki do softu. Słowem, support. Nie pamiętasz jak to jest bo już od dawna jesteś pro wiec nie możesz sobie wyobrazić jak to było kiedy pierwszy raz uruchomiłeś kompa, a na ekranie pojawiły się znaczki xD

Ja używam Minta to taki podrasowany Ubuntu i trochę lepiej dopracowany, choć jeszcze nigdy mi się Ubu nie wykrzaczył. Mimo że wszystko działa out of the box dalej moją zmorą pozostaje uruchomienie mikrofonu. Czy ta agonia się kiedyś skończy xD? Nienawidzę komputerów, tak po za tym :D

 

Tak naprawdę, najłtwiej sobie każdą z nich pobrac, większość ma przecież wersje uruchamiane z płytki, można wiele rzeczy sprawdzić.

Z jakiej płytki, mamy XXI wiek, teraz distra testuje się na pen-drajwach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kwestia gustu. Co widzą? Łatwy support. Sprawdziłem na rodzinie najbliższej, którzy potrzebowali komputera tylko do skype'a, poczty i pisania. Aczkolwiek inne systemy również można sobie podobnie ustawić.

 

Sabayon jest fajny (bo na gentoo:)), dosyć dobrze zrobione narzędzia do zarzadzania systemem też Suse.

 

Tak naprawdę, najłtwiej sobie każdą z nich pobrac, większość ma przecież wersje uruchamiane z płytki, można wiele rzeczy sprawdzić.

No właśnie, że support na forach ubuntu jest na bardzo niskim poziomie (chyba, że mówisz o płatnym) - co z tego, że jest dużo użytkowników, jak ich poziom wiedzy jest niski i większość tematów jest bez odpowiedzi. A w repozytorium potrafią być programy nieaktualizowane od wielu lat.

 

Sabayon nie jest fajny z powodu tego, że jest na gentoo tylko dlatego, że działa w nim wszystko out-of-box - nie masz problemu z instalacją sterowników do karty graficznej, kart sieciowych/modemów neostrady, lightscribe, kodeki audio/video (europejska dystrybucja to olewa amerykańskie patenty, np. na mp3), skype, office ... - po prostu dla początkującego użytkownika dostarcza pełne środowisko z akceleracją grafiki i możliwością oglądania filmów/muzyki już od włożenia liveDVD, a nie tworzy problemów z takimi pierdołami (można wygodnie pracować, nawet nie mając HDD ;p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj czegoś z pixel shader 3.0 / 3.1 , Duzo Laptopów jest juz sprzedawana z preinstalowanym windowsem wiec jaki problem i po co sie pchac w linux'a ?

Bo dużo lepiej rozdziela wątki na rdzenie (a windows mimo poprawy względem xp dalej jest daleko za Linuksem/*BSD/Solaris/MacOS względem wydajności implementacji SMP) i lepiej zarządza ramem - dzięki tym zaletom jest dużo niższy czas renderingu. SM 3 to już staroć o którym się zapomina (żyje tylko dzięki MS w grach dx (ale na OpenGL XP też obsługuje SM4)) - wcale bym się nie zdziwił, jeśli za niedługo programy będą korzystały z geometry shaderów (SM4) przy subsurf/sculpt/displece - wcale nie jest trudno znaleźć mobilne karty SM4 (nVidia od 8xxxM, ATI od HD2xxx i Intel od GMA X3100 więc nie ma co szukać słabszych, bo ciężko będzie takie znaleźć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do blendera i ATI mam złe wspomnienia.

 

Trudno było o dobre stery, dzięki którym mogłem mieć wydajność na zadowalającym poziomie...

 

pozdrawiam!

 

Witam

Uwaga pytanie sprzetowe ale w kontekscie Blendera

Mam pytanie:Jako ze moj "niezawodny" "niesmowity" HP Pavillion tx1000 zostal zjedzony przez wszystkim urzytkownikom tx1000 znana usterke fabryczna a nie uznana przez HP...

 

Otoz musze kupic nowy komputer musi to byc laptop i musi tez byc tani bo nie mam pieniedzy ani tez ich zarobic nie moge jako ze zepsol mi sie moj hp tx10...:/ no comment.

 

Dlatego szukam komputera ktory spelnil by moje oczekiwania (najlepszy byl by oczywisci macbook pro...).I jest taki DELL Studio ma jakies tam w miare przystepne parametry i tak samo cene.Wiem ze nie powinno sie takich rzeczy kupowac ale niemam wyjscia chodzi tylko o to czy :

 

Bede mial problemy w Blenderze z kartami ATI Mobility Radeon jakies problemy z wydajnoscia czy wyswietlaniem interfejsu?

 

Wiem z doswiadczenia ze Blender bez zarzutu wspolpracuje z nvidia na desktopach i laptopach.

BTW moze ktos przy okazji polecil by dobra dystrybucje linuxa pod ten laptop czy wogole pod laptopy della kwestia sterownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz wszystkim.Z mojej strony OT bo wiem to co chcialem wiedziec-ATI precz.Chyba sie zdecyduje na Lenovo bo jest z GF taki jeden tani.Lenovo tez ma dobre dosc chyba wsparcie dla linuxa tzn da sie go uruchomic stosunkowo bezproblemowo.

 

grizleyd: podpisuje sie pod tym co mowi Skoti pod wzgledem technicznym.No i zakladam ze chyba nigdy nie probowales dzialac na czyms innym niz Win.

Blender bedzie oczywiscie dzialc najlepiej pod Linuxem ale i na Macu(ktorym jestem oczerowany) dziala 2x wydajniej-sprawdzone w boju obok siebie moj HP i Macbook mojej ukochanej o polowe mniejszych parametrach i 2x razy szybszym czasie na klatke animacji.Mam dosc Win.

Aplikacji stricte windowsowych nie uzywam wiec nie wybieram pomiedzy wyrzeczeniem sie czegos jak 3dsmax(co juz zrobilem!) a po prostu wybieram platforme Linux ktora bardziej efektywnie pozwoli mi wykozystac sprzet i oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na linuxie na swojego radka 9600 xt nei narzekalem. chodizł poruwnywalnie jak na xp. teraz mam gf 9800 gt i blender bez porownania lepiej mi smiga niz na windowisie. dzwiga dużo wiecej poligonow w sculpcie niz na windzie. ogólnie na linuxie dużo wygodniej i przyjemniej mi sie pracuje. w pracy niestety zmuszony jestem do xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności