Skocz do zawartości

POMOCY! Patricles na obiekcie podpiętym do ścieżki


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem nowy w blenderze, przesiadam się z 3Ds MAXA (firma w której pracuje chyba nie jest aż tak bogata ;) ). Siedzę w blendzie około 1,5 tygodnia a mam miesiąc na zrobienie pierwszego filmiku, trochę to na głęboką wodę mnie wrzucono więc proszę Was o pomoc.

 

W domyśle mój pomysł, to budująca się krzywa po ścieżce. Nie robiłem tego metodą taper. Zbudowałem ścieżkę, do niej, poprzez modyf. curve przypiąłem krzywą z bevelem odpowiednim i do jej punktu dałem HOOK, który ma kontrolować ten wzrost po sciezce. I rośnie jak należy. Chciałem, aby na jej początku pojawiały się świecące patricle, coś jak na tym filmiku:

 

 

Coś w zasadzie identycznego chcę uzyskać. Przypiąłem zatem kulkę na początku tej krzywej, która ma się budować, była ona moim emitterem. Aby poruszała się razem z budującą się krzywą, skopiowałem klucze z hook'a, który "buduje" krzywą. I chyba tu zaczyna się problem. Particle moje zachowują się bardzo dziwnie, nie tworzą takiego "ogona komety" jakbym chciał, tylko najpierw wybijają do przodu po w osi x (tylko!) dopiero potem zaczyna na nie działać fizyka.

 

Jestem dość zielonkawy jeszcze jeśli chodzi o metodykę pracy w Blenderze, stąd chciałem wyjaśnić dokładnie co i jak robiłem, nie wiem czy to standardowa metoda czy coś. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki wielkie za inicjatywę, do tego momentu wszystko rozgryzłem, mój problem jednak to nie problem z ustawieniami Particli bo na innym pliku radzę z tym sobie doskonale. Znajomy coś mi tu doradził, ze to problem z chachem (usuwałem pliki chace i nic to nie dało) bo u niego, patricle wylądają normalnie, tak jak powinny. Przy screenach ode mnie, wytrzeszcza oczy (oczywiście dzielimy się tym samym plikiem .blend). Dla rozjaśnienia, używamy wspólnie tego samego builda, chyba obecnie najaktualniejszy, oraz mój sprzęt ma windows 7...

 

Ktoś zna lekarstwo na takie przypadłości? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności