Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego grafika


Forseti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zamiar zainwestować w zestaw do pracy m in w AutoCad, Photoshop i 3dsmax. Póki co czytałem podobne posty na forum i po wstępnym wyborze podzespołów chciałbym zapytać o Waszą opinię.

 

Procesor

I7-920 D0

 

Płyta główna

Asus P6T SE

 

Pamięć RAM

Corsair 6x2 GB DDR3

 

http://www.bestbuy.com/site/Corsair+-+3-Pack+2GB+PC3-10666+DDR3+DIMM+Memory+Kit/9590597.p?id=1218128731209&skuId=9590597

 

Grafika

nVidia Quadro FX1700 512 MB

 

Zestaw ten powinien się zmieścić w okolicach 3500-3600 zł. Resztę podzespołów muszę jeszcze przemyśleć, na razie chodzi mi tylko o dobrą podstawę.

 

Zestaw być może jest trochę zbyt wygórowany jak na moje możliwości, ale ma mi starczyć na kilka lat. Poza tym ciągle jestem na etapie nauki. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Też mam wątpliwości co do Quadro (mają ono swoje zalety, ale niewspółmiernie wyższą cenę), tak więc co w zamian? Nie przeglądałem oferty nVidii pod kątem innych serii, ale w podobnej cenie można by na przykład załadować 2x lub 3x Geforce 9800. Czy takie rozwiązanie ma sens, jakie są inne możliwości?

 

Wątpliwości mam jeszcze co do płyty głównej. Przede wszystkim opieram się na: teście z pclab http://pclab.pl/art34282.html , doświadczeniu z płytą Asusa, z którą nigdy nie miałem problemów i 3 letniej gwarancji. Ale chcę też poznać Waszą opinię.

 

Co do cpu i ram mam 99% pewności. Nie widzę sensu pchania kasy w 950 albo 975, bo korzyści są niewspółmierne, a żeby całość miała sens, trzeba też sporo dopłacić do ramu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ladowanie kilku kart to gruba przesada. Ja osobiscie pracuje zawodowo na gf8800 i praca na tej karcie jest bardzo wygodna. Mysle, ze jakakolwiek aktualna karta na rynku w zupelnosci spelni twoje oczekiwania.

 

Nie ma sesu strzelac z armaty do muchy i tracic kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dopiero zaczynasz przygodę to na co ci I7 i Quadro?

 

Nawet nie wykorzystasz 60% mocy i7 większość ludzi to kupuje dla szpanu...

Na początek możesz sobie kupić maszynkę średniej klasy pokroju E8400 i GTX 260, 4GB ramu. I tak w pełni narazie nie wykorzystasz tej mocy. Bo sceny które będą mieć po milion polygonów to ci jeszcze daleko.

 

 

Oprócz tych podstawowych rzeczy jak procek,płyta,grafa itp pomyśl nad zasilaczem ,żebyś nie kupił jakiegoś Modecoma lub Take me... Bo wtedy pożegnasz się z kompem zasilacz to bardzo ważna rzecz. Polecam Be-Quiet'a

I7 po OC (bo zapewne będziesz go robić, nie jest proste) i na dzień dobry bierze powyżej 200W(po OC) bez OC max 125W jak napisał producent.

I7 potrzebuje zasilacza pokroju 650W bo 500W masz na styk.

 

W razie pytań to pisz na PW bo mam na co dzień doczynienie z kompami.

Edytowane przez latos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob mozesz mierzyc moc zasilacza wg samego procka jak sam procek max wezmie 150w??, zakladajac ze wszystko jest zintegrowane, normalna plyta glowna, bez grafiki dzwiekowki z jednym napedem i dyskiem, to wystarczy na luzie 400w do tego wszystkiego....

 

a wracajac do tematu, to nie skladaj takiej krowy, 12 giga ramu w zyciu ci sie nie przyda, chyba ze masz zamiar walic na 8 meshsmoothie modele to ok, mniej ramu i zainwestuj w normalna karte graficzna pokroju gtx 260, czy jakiegos radka, bo jeszcze ci sie odwidzi to zawsze masz na gierki sprzeciol, reszta uleci z tego co wiem i7 sobie radza z 3d, jak braknie kasy zawsze jest alternatywa i5....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie mój post. 650W jest zalecane po OC(może źle sprecyzowałem o co chodzi, jeżeli tak to przepraszam). Tak to 500W styknie bo sam mam tyle i ciągne na pograniczu czyli już lepszej karty graficznej nie wsadzę. 450W może nie wystarczaj zależy jaką grafę wsadzi bo nic nie napisał o niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przede wszystkim zależy mi na stabilności. Koledze się ciągle wysypuje komp przez zasilacz, a ma 600W. Ponadto zależy mi też na tym, żeby mi nic nie brzęczało - czyli na chłodzeniu pasywnym w miarę możliwości. Z OC dam sobie spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przy takim sprzęcie nie wypada mieć GeForca 6600 xD

Chłodzenie pasywne przy tym procku odpada. I7 dość się grzeje.

 

Z tanich i wydajnych chłodzeń polecam Xigmatek HDT-S1283 + uchwyt na I7 Tanie a wydajne w IDL bez OC ma 37 stopni po OC ma 45*C a pod stresem po OC dochodzi max 70*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności