Skocz do zawartości

Animacja znikania obiektu


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pilnie potrzebuję animować znikanie obiektu. jednak nie poprzez animowanie alpha oraz nie animując przechodzenia na inną warstwę, ponieważ alpha zostawia po sobie ślady a znikanie na drugą warstwę jest nie płynne. Czy jest sposób aby zrobić taką animację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wybaczcie podwójny post, pospieszyłem się z powyższym. Włączenie trashadow jakimś cudem nie pomogło. Co więcej, zrobiłem tak jak u Ciebie w pliku i efekt jak poniżej:

 

http://img134.imageshack.us/img134/7330/logoly.jpg

 

zostaje jakby szkło. kiedy wyłączę mirror i raytrace materiału, wstęgi są czarne, cien jest nadal... Co robię źle? Dodam - bo nie wiem czy to ważne - że jedno ze świateł bije z HDRI.

 

 

P.S. Uporałem się z widocznością obiektów! Zapomniałem o ztransp. Ale jednak cienie nie znikają...

 

P.S.2 Ztransp działa tylko kiedy Raytrace jest wyłączony, a mój shader ma włączony więc teraz już totalnie jestem w kropce. Pomocy :(

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Anno, liczyłem że Ty właśnie się odezwiesz :) Z samego rana spróbuję się za to chwycić. Ja nawet jeszcze nie zaglądało do tego całego menu z NODami... zobaczymy jak pójdzie. Czy w razie problemów, mógłbym się do Ciebie prywatnie odezwać i zwrócić o pomoc...? Potrzebuję tego do pracy więc to dla mnie dość ważne, byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczuro - nie do końca tak samo, odbicia wyglądają totalnie inaczej a ja mam już kilka ujęć zrobionych i to musi wyglądać tak samo :| Spróbuje jeszcze pokombinować z tymi ustawieniami od Ciebie oczywiście. Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej wcale nie :D Wyżej napisałem ze spróbuje, tylko póki co teraz próbuje i nie idzie jak bym chciał :| Jestem obu wdzięczny za pomoc i to wcale nie kwestia autorytetu! Proszę nie rozum mnie źle szczuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraziłem się ;) ale naprawdę nie wiem jak ci pomóc chyba tylko poprawiając twój plik, bo widzę że ci nie idzie :) sądzę, że nie wystawisz na forum publicznym, więc podeślij może na szczur0[maupa]tlen.pl jak też się boisz to możesz sprawdzić moją reputację na blender.pl bo tu jestem od niedawna :)

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraziłem się ;) ale naprawdę nie wiem jak ci pomóc chyba tylko poprawiając twój plik, bo widzę że ci nie idzie :) sądzę, że nie wystawisz na forum publicznym, więc podeślij może na szczur0[maupa]tlen.pl jak też się boisz to możesz sprawdzić moją reputację na blender.pl bo tu jestem od niedawna :)

Są tacy co nawet nie wiedzą o istnieniu tego forum .A nawiasem mówiąc żal ,że ostatnimi czasy po prostu zniknęło bez śladu .Wiele razy wracałem tam by choćby skorzystać z opcji : szukaj ...No i powiem do nie dawna tam zaglądałem .Aż dziw ,że na blenderowni nie było wzmianki o tym ...Chyba jestem już stary ,pijany i sentymentalny ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co nawet nie wiedzą o istnieniu tego forum .A nawiasem mówiąc żal ,że ostatnimi czasy po prostu zniknęło bez śladu .Wiele razy wracałem tam by choćby skorzystać z opcji : szukaj ...No i powiem do nie dawna tam zaglądałem .Aż dziw ,że na blenderowni nie było wzmianki o tym ...Chyba jestem już stary ,pijany i sentymentalny ...;)

blender.pl aka blenderownia żyje i ma się dobrze ;)

blender3d.pl ostatnio ma problemy z bazą danych ale dziś dzwoniłem do admina i mówił że się tym zajmie :)

a na blenderowni jest wątek o padnięciu blender3d.pl :) http://www.blender.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=6607.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu nie idzie. A właśnie że poszło :) i posiedziawszy dłużej, nawet shader nie odbiega tak daleko od wcześniejszej wersji. Tak że dzięki Anno za pomoc, ale nody jeszcze nie tym razem, poszedłem metoda Szczurka, bo szybsza dla mnie na chwilę obecną. Zatem wielkie dzięki Wam za pomoc!

 

Dodam tylko szczuro, iż aby zniknąć cienie, nie włączałem transhadows bo to nic nie dawało, a wyłączyłem Shadow po prostu...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blender.pl aka blenderownia żyje i ma się dobrze ;)

blender3d.pl ostatnio ma problemy z bazą danych ale dziś dzwoniłem do admina i mówił że się tym zajmie :)

a na blenderowni jest wątek o padnięciu blender3d.pl :) http://www.blender.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=6607.0

No cóż nie jestem na bieżąco a tym bardzie ,że odkładam jakoś logowanie na blenderowni .Chyba za często opcja szukaj wystarcza ...ale dzięki za wyprowadzenie z błędu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności