Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprzętu


Skubaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie muszę napisać, że jestem kompletnym amatorem. Nawet w przeszłości jakoś wybitnie nie pstrykałem zdjęć, aczkolwiek zawsze mnie to pociągało. Od pewnego czasu mnie tak tchnęło, że po prostu muszę spróbować swoich sił w tym temacie. Być może właśnie zostane ot, zwykłym rzemieślnikiem, ale może z biegiem czasu uda się osiągnąć coś więcej...

 

To będzie mój pierwszy 'konkretny' aparat. Do momentu, aż go kupie minie jeszcze sporo czasu, bo póki co chcę się zająć nauką czysto teoretyczną. Mam kilka książek, przeglądam różne fora i galerie i wyrabiam w sobie pewne hmmmm.. jakby to nazwać odczucia odnośnie zdjęć. Mam nadzieję sprawić sobie 'prazent' akurat na gwiazdkę. Zobaczymy jak wyjdzie.

 

Ma to być lustrzanka dla amatora. Mam kilka upatrzonych modeli, z tym, że chciałbym zasięgnąć opinii znawców. Na sprzęt chcę wydać nie więcej jak 3k. Póki co, biorę pod uwagę następujące modele:

 

1. Nikon D5000

2. Pentax K20 D

3. Canon 450D

 

Do wszystkich kitowe obiektywy. Najchetniej 18-105 ze stabilizacja i autofoxusem, rzecz jasna (to odnośnie Nikona, reszta nie pamietam dokładnie)

 

Każdy aparat trzymałem w ręku i szczerze mówiąc najlepiej leży Pentax, normalnie jakby byl stworzony do mojej dłoni. Trochę gorzej z Nikonem i na 3 miejscu Canon. Mimo tego, jednak jakoś skłaniam się mimo wszystko ku Nikonowi, a czemu? To był pierwszy model na który zwróciłem większą uwagę i jakoś nie jestem obiektywny, może mi coś doradzicie?

 

A może cos zupełnie innego?

 

 

pozdrawiam,

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

tak jak sie wypowiedzialem w temacie powyzej- nie kupuj kit'ow. to straszne gowno, do niczego sie nie nadaje. i polece tak samo jak tam- uzywane d80 (z przebiegiem okolo 10k), + sigma 18-50 f/2.8 lub sigma 24-70 f/2.8. wyjdzie 3000.

 

A da sie jakos sprawdzic ile bylo wypstrykane? Czy mam uwierzyc sprzedajacemu na slowo?

 

Az takie gowno to to chyba nie jest, ludzie jakos robia zdjecia i nie narzekaja chyba za bardzo. Poza tym, ja nie oczekuje nie wiadomo jakich fajerwerkow, chce sie uczyc i pstrykac tyle fotek ile sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie- jest taki program Opanda Exiff- otwierasz w nim foto ostatnie jakie bylo zrobione i otwiera Ci caly exiff (kiedy bylo zrobione foto, na jakich ustawieniach etc) i tam masz taki zapis "total shutter..." i tam jest liczba klapniec. kit to jest gowno- sam mialem, plastikowy bagnet, tragiczna jakosc obrazu. ja tez na poczatku nie oczekiwalem fajerwerkow, ale juz po pol roku myslalem, ze szlag mnie trafi z tym obiektywem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys stalem przed takim dylematem. Tyle, ze wtedy zastanawialem sie pomiedzy D80 i K10D. Maja bardzo podobne, jak nie takie same parametry, ale o wyborze zadecydowalo to co napisales:

Każdy aparat trzymałem w ręku i szczerze mówiąc najlepiej leży Pentax, normalnie jakby byl stworzony do mojej dłoni. Trochę gorzej z Nikonem i na 3 miejscu Canon.

Pentax lezal i dalej lezy mi w lapie jak by ktos wzial jej odlew. Wszystko masz pod odpowiednimi palcami i bez odrywania oka od wizjera jestes w stanie wszystko ustawic bez najmniejszych problemow co np. w Nikonie wymagalo zrobienia origami z palca wskazujacego :P

 

Jeszcze a propos kitowego szkla Pentaxa. Jest ono na prawde bardzo dobre i nie ma sensu z niego rezygnowac, zwlaszcza na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Pentaxa,

Wpieron wspaniałych szkieł jka np. SMC Pentax dowolnej ogniskowej, albo np szkiełko Rikenon P 50mm f/2 chyba najostrzejsza 50mm, bardzo dobra współpraca z obiektywami manualnymi. jak w APS-C chcesz 50mm z manualem to kup jakieś 28mm.

 

Po zatym body Pentaxa jest wstępnie uszczelnione i najważniejsze stabilizacja jest w BODY a nie obiektywie.

 

Jak nowe body kosztuje około 2800zł to za 200zł masz dobry obiektyw manualny, jeśli chcesz miec standart to jak pisałem wyżej SMC Pentax 28mm lub Takumar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności