Skocz do zawartości

Scena 3d: mechaniczna lapa


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

Hell-o

Troche sie zbieralem zanim postanowilem napisac, ale w koncu mi sie udalo :)

Chce zrobic mechaniczną rekę w pokoju, coś w rodzaju laboratorium. Cos juz mi z tego wyszlo, ale sadze ze jest jeszcze duzo miejsca na poprawki i dlatego tez licze na wasze krytyki i podpowiedzi, co dodac, co zmienic a co wyrzucic :)

 

Tutaj sa obrazki pokazujace o co mi chodzi w tym wszystkim:

 

reka10.jpg

 

To jest sama reka jeszcze bez pokoju, i nie ma co sie odbijac

 

reka16.jpg

 

to jest scena gdzie pokoj jest juz zbudowany, ale swiatlo zupelnie zmienilem

 

reka19.jpg

 

A to juz ujecie pokoju z jeszcze innym oswietleniem.

 

I co wy na to ?? :)

 

 

Mirach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm moze dodaj cos do tej lapy bo to tak sobie jesli chodzi o ogół...poza tym zmien temat i przeczytaj ten regulamin bo mnie przeraza jak tu kazdy wchodzi i pisze co chce moze na WIP zaczniemy o piwie gadac i o dupach....hehe...ale tak powaznie prosze zebys poprostu regulamin przeczytal...a co do scenki to oki ale to zamalo musi tu cos jescze byc...moze jakies szklane pomieszczenie z mechanicznym wysiegnikiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beeper, marcin18pl: az sie wzruszylem tak godna nasladowania postawa. brawo ;)

 

mirach: lapa ciekawa tylko powalcz ze sposobem jej prezentacji. bardziej chyba scena w zblizeniu niz panoramiczne wnetrze. ostatni render pewnie nie zamierzenie ale wyszedl taki lekko w stylu art deco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze temat zywcem wzorowany na moim ulubionym klasyku - Terminator 2 :)

 

Pierwszy render moglby posluzyc za przyklad - do czego sluzy oswietlenie HDRI bez uzywania fizycznego oswietlenia! Podoba mi sie bardziej niz drugi raytracing z oswietleniem - dlatego, ze oprocz samego ksztaltu widac na nim zasade dzialania reki czyli cienkie linki...

 

co do sali - akdsn mnie ubiegl z sugestia panoramicznego kadru wnetrza, tak tak to bardzo sluszna uwaga, oczywiscie nie umieszczaj wowczas centralnie tej reki! (złoty podział).

Bede tu jeszcze zagladal.

 

pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

Ja ostatnio jestem tak zalatany pzez studia ze nie mam nawet czasu usiasc do komputera :/

Chwilowo nie mam czasu pracowac nad łapką, ale obiecuje dodać tutaj jak tylko mi się uda znaleść chwilke czasu.

Dzieki za zainteresowanie i cierpliwosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak mówiłem nie mam za bardzo czasu na nic, jednak wywalczyłem odrobinke czasu i zrobilem ciut inny projekt owej łapki.

 

Znaczy się stwierdziłem że moge zrobić coś w rodzaju autopsji mechanicznej ręki.

 

Te obrazku przedstawiają jedynie idee, w scenach jest standartowe oświetlenie a do odbić użyłem jakiegoś nieba HDRI.

 

Kabelki które wystają z łapy są o wiele za małe, dlatego też zrobiłem drugie ujęcie jako zoom.

 

Oczywiscie co myślicie o takim projekcie? Jak czas pozwoli to zrobie więcej kabli, przetne jakiś paluszek na pół i takie tam :>

 

reka23.jpg

 

reka24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. tylko dorub troszkę więcej miejsc gdzie widać \"bebechy\" (wywal jakieś kable z nadgarstka). Pozatym jeśli chodzi o mnie to nie dawał bym takich textur, tylko dorobił bym trochę rdzy, poniszczyłbym stawy i dopiero kładł na stoliku w labolatorium. Ale ty tu modelujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkstar: w sumie na poczatku to miala byc fabrycznie nowa łapa, ale twoja uwaga naprowadzila mnie na ciut inną idee, to znaczy na sekcje łapy znalezioną na polu bitwy. Bede musial poeksperymentowac z rdzą....tylko czasu ciągle brak :/

Ale wielkie dzieki za pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności