Skocz do zawartości

Komputer 3d - ile ramu


comands

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki dylemat. Potrzebuje mocnego kompa do grafiki 3d. Mam takie pytanie czy 4gb pamięci ddr3 1600mhz wystarczą, czy lepiej od razu zaopatrzyć się np: w 6gb?

Poza tym czy wybór takiej karty jak radeon HD5850 może wspomóc czas renderingu, czy ma jakiś wpływ większy karta grafiki?

Poza tym procesor jaki wybrałem to AMD II phenom X4 3ghz.

Czy taka konfiguracja dobrze sprawdzi się w grafice 3d czy lepiej coś zmienić np: dołożyć ramu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jest wiele podobnych wątków na forum wiec moze sobie troszeczke poczytaj.grafika(raczej w viewpocie jest bardziej uzywana) w renderingu nie jest wykorzystywana w takim stopniu jak procek i pamięć ram wiec lepiej Zaopatrz sie w wiekszą ilosc ramu i lepszy procek pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDR3 prawie w ogole nie podnosza czasu renderu w porownaniu do DDR2, wiec jesli potrzebujesz duzo ramu za male pieniadze to warto kupic starsze.

Co do ilosci, tak jak JmTo00 pisze, nigdy za wiele. Robilem duze animacje archviz z 4gb, z drugiej strony wiem ze mozna bardzo latwo zapchac ram poprostu nie optymalizujac sceny albo uzywając gigantycznych textur.

Grafa nie wplywa w ogole na czas renderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności