Skocz do zawartości

Czy warto teraz kupić Quada?


jamnique

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam dylemat ;]

Potrzebuję szybszego kompa do renderowania i mam dwie opcje:

 

1) złożyć nową maszynę na i5 albo i7

2) dokupić tylko procesor - np q8200 lub q9400

 

I tu pojawia się pytanie: czy warto w tej chwili wydać 700 na quada, skoro za tyle samo mógłbym mieć i5? Jaka jest różnica w wydajności? Jeżeli niewielka, to zupełnie nie opłacało by mi się kupować nowej płyty i ramu.

 

W tej chwili mam słabiutki Pentium Dual Core 1.6, 4 giga ramu i P5K więc spodziewam się poczuć znaczny przyrost mocy w obu przypadkach, ale gdyby np i5 miał być tylko dwa razyszybszy od tego co mam, czułbym się rozczarowany.

 

Doradźcie coś :) Może opłaca się od razu przesiąść na i7? JEżeli tak, to który socket?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jamnique, różnicę poczujesz i to dość znaczną. Miałem przyjemność wykonać test dziś wieczorem dla jednego z userów (pozdro mtrack:D). Ta sama scena, dwa różne procesory, Core 2 Duo E6300 i Core 2 Quad Q8200. W przypadku pierwszego, scena liczyła się ok. 20 minut, w przypadku Quad'a, zaledwie 9 minut.

Dodatkowo, procesor, który masz, czyli dual core, to starsza architektura i taki procesor już przy zestawieniu z Intel Core 2 Duo wypada dość blado.

Zależnie od budżetu, w przypadku zakupu "Płyta+Procesor", tak czy siak taniej Cię wyjdzie Intel Core 2 Quad, zamkniesz się w 1000zł. Za zestaw pod i5 musisz liczyć ok 1300zł.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ja mam zupełnie owrotne doświadczenie z 64bitowymi systemami. Może nawet nie tyle jeśli chodzi o szybszy rendering, ile o możliwości wyrenderowania znacznie większych scen. Przez znacznie większych mam na myśli jakieś 20 razy większych na tym samym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam takie paskudztwo :]. Wydajnosc wg mnie super, ale montaz... masakra i to nie ze wzgledu na problematyczność, ale o rozmiary. Ogromne to jest. Z centymetr, dwa od boku obudowy i na oko z pół centymetra od ramu... Mało brakowało i by nie weszlo. Jest możliwość zamontowania 4 wentylatorów, ale u mnie miejsce jest tylko na jeden :).

 

Przy normalnej pracy, mam tak ustawione, że wiatrak nawet sie nie załącza i sam radiator daje rade z odprowadzaniem ciepła, co wg mnie jest rewelacyjne. Cicho i skutecznie. Przy zwykłym oc (z i7 920 na i7 975) daje sobie rade rewelacyjnie, wyżej nawet nie próbowałem, bo póki co potrzeby nie ma.

 

ps. paskudztwo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności