Skocz do zawartości

Co Was wkurza w zb 3.5?


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanczo, jeżeli ktoś ma ochotę wytknąć wszystko co go w nowym zbrushu denerwuje to tutaj jest do tego miejsce. Od premiery minęło już trochę czasu, część z was przesiadła się na wersję 3.5 dla nowych ficzersów, część pozostała przy starszej z powodu denerwujących zmian. Zachęcam do podzielenia się swoimi odczuciami, dlaczego warto zainstalować najnowszy update a może dlaczego lepiej zostać przy starszym? Jak Wy to widzicie?

 

Ze swojej strony wymienię tylko jeden szczegół który mnie wkurza no i przez to wolę wersję 3.1. Nie znaczy to że nie znalazłem więcej denerwujących motywów bo jest ich trochę ale o tym później.

Mianowicie szybkość próbkowania brusha w zb3.5 to dla mnie totalna porażka. Spójrzmy na porównanie na przykładzie brusha dam_standard:

 

zb1i.jpg

 

Jak widać wystarczy niezbyt szybko przejechać brushem w zb 3.5 żeby zamiast ciągłej linii zrobił się rząd kropek. Mouse nad tablet samples per second na maxa i wiele to nie pomogło.

Prz powolnych ruchach piórkiem owszem linia już bardziej jednolita się robi ale niektórych rzeczy się nie da robić wolno po prostu.

A może ktoś już znalazł na to sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na przerywane stroke znależli już rozwiązanie na zbrushcentral.Włączamy lazymouse z niskim lazystep,lazysmooth na 0,lazyradius też na zero.Efekt - gładkie i płynne pociągnięcia-nawet gładsze niż w 3.1:)

 

Warto pokombinować z ustawieniami lazystep-na zbyt niskich wartościach może trochę przycinać przy bardzo gęstych meshach(powyżej 10 mln u mnie).

Ogólnie im niższy lazystep tym tym gładszy efekt brusha,można dopasować wartość do brusha żeby działał podobnie jak odpowiednik w 3.1.

 

Pozdr:)

 

 

 

lazy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wlasciwie nic nie wkurza w samym programie tylko w idiotyzmach Pixologic ktory po 20 razy zapowiada nowa wersje, olewa terminy i jeszcze zmienia w miedzyczasie co wlasciwie zostanie wydane. Znowu zlali sikiem prostym wydanie GoZ ktore sami zapowiedzieli na chyba miesiac temu. Nudne to i glupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,teraz ja ponarzekam.

O wadliwym samplowaniu brushy już było(można ominąć ale dlaczego musze kombinować,nie było beta testów?)

Druga rzecz która mnie wkurza- nowy"ulepszony" smooth brush-praktycznie nie działa na wyższych subdiv.Ale ok,poprawiłem brusha tak że działa jak w 3.1.Wciskam na klawiaturze-znika ramka i...mój smooth spowrotem działa jak przed zmianami:mad:.Włączam ramkę -smooth działa tak jak chcę,wyłączam -nie działa...:eek:

 

Nowy kursor-zmienia pozycję zależnie od powierzchni modelu-świetny pomysł,teraz jak skulptuje wychylam sie w krześle i kręce głową:D..

Ok-wyłączyłem przyciąganie w opcjach.Restart zbrusha włączone spowrotem...

 

Nowa wersja flatten brusha-bez sensu,to nie flatten tylko clay...

 

 

cdn:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mafida dzięki za rozwiązanie mojego problemu :) Chociaż i tak zaczekam chyba do nowego update'a ;) Jedno mi się bardzo podoba w 3.5- możliwość wypalenia hd geometry na dispie i normalu.

Ze smoothem w zbrushu 3.1 miałem zrobione tak że ustawiłem w nim wszystko tak jak chciałem i zapisałem go po czym wrzuciłem do katalogu gdzie był oryginalny smooth i go zastąpiłem. Dzięki temu nie musiałem w nim nic zmieniać po każdym uruchomieniu programu. Teraz muszę tyle rzeczy pozmieniać żeby można było pracować że jest to uciążliwe. Dlaczego nie można tego wszystkiego zapisać i już? I po co pixologic na siłę wprowadził takie zmiany które tylko denerwują? Żeby było coś nowego? dzięki za takie nowości.

 

Nezumi dla mnie może być późno byle dopracowane i żeby zmiany były na lepsze a nie żeby tylko były na czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Che,che Tomala,wykrakałeś nowego update'a:DMiejmy nadzieję że teraz poprawili to co trzeba a nie to co było dobre:p

 

Morte-pobaw się suwakiem focal shift w zakładce curve w opcjach brusha-ja tam ustawiłem od razu na minus 100 i zaraz zaczął mocniej smoothować(tylko edytuj opcje trzymając shift żeby zmiany dotyczyły smooth brusha;))Jak jeszcze będzie za słabo to na dole opcji brusha jest zakładka smooth brush modifiers -tam guziczek stronger i min connections points na 1.

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala - ja moge czekac latami na update ale do cholery, niech mi co miesiac nie mowia ze juz wydaja bo chcac nie chcac nastawiam sie i czekam...

----------------

Nowy update zdecydowanie wyglada na syty. Uzytkownicy makow wciaz przy swojej wersji 3.12 w ktorej maja GoZ ale za to nie beda mieli tych smakolykow z 3.5... Jeden ma cos czego nie ma drugi i kazdy na cos czeka. Takie urozmaicenie zycia przez Pixoli. Przyznaje szczerze ze drugiej firmy z tak poje.... khmm.. pokreconym cyklem wydawniczym nie widzialem. Ale uczciwie trzeba tez przyznac ze zawsze jak wychodzi nowy Zbrush mozna miec pewnosc ze bedzie cos wiecej niz kosmetyka.

A Makowcy? Coz... Chcialo sie miec "niezwykly PC" to trzeba odcierpiec (ok ok, zlosliwy jestem :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności