Skocz do zawartości

Sony


Łukasz Burnet

Rekomendowane odpowiedzi

czesc Panowie,

 

dziewczyna zastanawia sie nad macbooooookiem, ktorego jej nie polecam ze wzgledu chociazby na cene oraz sony vaio, konkretny model podaje ponizej

 

http://www.sony.pl/product/vn-cs-series/vgn-cs31s-w

 

czy ktos z Was moze ma taki sprzet jak ten podany w linku, badz mial i wie czy jest dobry, czy warto, poleca, odradza ? Grafa wydaje mi sie slaba. Chodzi o sprzet na ktorym bedzie mozna popracowac w photoshopie, corelu itp.

 

Jesli odradzacie dlaczego ? Ewentualnie jakas alternatywa ? Coż, wyglad tez sie liczy, asusy na nie :D. Dzięki.

 

pozdrawiam,

luq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten laptop kosztuje ok 3300. W tej cenie można już dostać macbooka a nawet dołożenie 700zł najnowszego macbooka będzie bardziej opłacalne. Na pewno dziewczyna będzie bardziej zadowolona. Samym wyglądem MB bije tego Vaio na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o reklamacje tego modelu VAIO, u nas sprzedało się ok 10 sztuk i nie wrócił żaden (na Viscie). W przypadku laptopów jakieś 70% reklamacji jest spowodowane nieumiejętnym posługiwaniem się sprzętem/systemem. Co do MacBook'a, w cenie 3500 zł dostaniesz, ale wersję Mc240 ze zwykłą matrycą w plastikowej obudowie na wysoki połysk (zewnętrze) i matowej wewnątrz, która bardzo się brudzi i z czasem zaczyna żółknąć. Do tego 2GB RAM'u i wcale nie mocniejszym niż w przypadku VAIO układem nVidia GeForce 9400M. No i kwestia, czy dziewczyna zna się choć trochę na MacOS'ie i nie będzie miała z tym problemów, jak i z dostępnością oprogramowania?

 

Pozdr

Edytowane przez Touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna nie miała żadnych problemów z MacOSX, choć nigdy wcześniej go nie używała. Teraz jest bardzo zadowolona z MAC'a i cieszy się nie nie musi już więcej pracować na nieudanej Viście.

 

... a zazdrość koleżanek - bezcenna ;)

 

Z tym że ona ma najmocniejszego 13" MBP w aluminiowej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do serwisu sony vaio to mogę powiedzieć że jest bardzo ok - kolega ma własnie Vaio tylko że starsze już FZ. Serwis zawsze działał błyskawicznie - był chyba ze 2 razy w serwisie - jedną z przyczyn była wadliwa grafika (nieszczęsne 8xxx). A co do macbooka vs vaio w tej cenie to bym chyba jednak wybrał vaio. Tak jak touch zauważył zwykły macbook ma słaba obudowe, która zaraz będzie brzydko wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze taki?

http://www.komputronik.pl/index.php/product/86582/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/Sony_VAIO_VGN_NW21MF-S.html

 

tanszy, na pewno lepsza obudowa, nie wiem jak z procesorem i grafiką, czy to porownywalne czy z innej bajki komponenty. Ja do tego sie przymierzam. Zona mowi ze musi byc ladny, a Vaio są ladne;). Czytalem na benchmark.pl test, i go chwalą.

 

Edit: grafa 2 razy bardziej wydajna jak wynika z tego linka:

http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mobility-Radeon-HD-4570.13885.0.html

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-9300M-GS.9452.0.html

 

procek chyba tez lepszy albo taki sam.

Obudowa w tym ktory rozwazasz jest z plastiku ktory sie szybko palcuje, niby ladna, ale wiem ze laski nie przepadają za tym;). A w tym do ktorego ja dalem linka jest fajna, srebrna, z fakturą i dzieki temu sie nie syfi.

A, pozostaje jeszcze tylko kwestia rozmiaru "Twoje" 14 cali, kontra "moje" 15;).

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o nim myslalem, ale dla mnie to jednak ma byc lap do netu/office/zgrywania fotek w terenie i ma ladnie wygladac;). Wystarczy mi wiec ten NW, 700 zł piechotą nie chodzi.

Luknalem na ta stronke co wczesniej podawalem do niej linki, i ten geforce 230 ma 10000 punktow a ati 6000 wiec roznica spora. Jak masz kase i nie przeszkadza Ci blyszczacy, stosunkowo latwo brudzacy i rysujący sie plastik bierz CW;).

Jak juz kupisz daj znac jak sie uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja tez zerkalem na maki. Ale za cene maka z 1 giga ramu jest vaio z 4, powazniejszą kartą graficzną, porządnej wielkosci dyskiem. U mnie komp ma byc niby dla zony, ale sam tez chcialbym czasem z niego skorzystac, i tu pojawia sie problem.

Ale Ty Łukasz moze masz inne potrzeby i rzeczywiscie zerknij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie, to mam stacjonarny komputer. Tamtego chce uzywac sporadycznie, ale jednak uzywac.

Mac ktory ma konfiguracje zblizona do tego vaio za 3700 kosztuje 5400. Procek lepszy, szybsze pamieci,grafa gorsza i dysk mniejszy. Za te drobne 1700 zl to sie mozna czasem przemeczyc i raz na 2 lata przeinstalowac system. Zwlaszcza ze to juz naprawde nie te czasy gdy maki mialy taka przewage nad windowsami.

Ale nie nastawiaj sie na flejma, bo uwazam ze maki są fajne, tylko wydaje mi sie ze powyzej pewnej sumy sprzet musi zarabiac na siebie. Ten nie bedzie, wiec nie ma co przesadnie inwestowac. Zwlaszcza jesli są znacznie tansze alternatywy, a zaletą ma byc zależąca od gustu wygoda i mityczna niezawodnosc.

A znajomych mam troche mądrzejszych, mac czy vaio, nie wzbudzi w nich to zazdrosci;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności