Skocz do zawartości

Polska & UE


dirty

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiejszy (ew. jutrzejszy) dzien to dla was spelnienie marzen czy porazka stulecia? bedziecie swietowac czy plakac do poduszki? co o tym wszystkim myslicie?

 

ja spogladam w przyszlosc z nadzieja, ze moze cos w koncu sie zmieni na lepsze, cos sie ruszy w tym przegnitym panstwie (naiwny?)... za niedlugo uderzam na miasto swietowac, pic zimne browarki i delektowac sie kuso ubranymi obywatelkami Unii Europejskiej Made In Poland. bedzie niezla feta w rynku...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. moim zdaniem poczatkowo sytuacja sie pogorszy a nastepnie po kilku (2-3) latach znacznie polepszy i ustabilizuje... ;-D

 

2. mam nadzieje ze nie bedzie tak:

Rok 2006, Bruksela, budynek Parlamentu Europejskiego.Deputowani z kilkunastu krajów i szefowie rzadów utkwili wzrok w trybunie, za która schowal sie korpulentny mezczyzna przybyly z kraju nad Wisla. Na szlachetne czolo tajemniczego Sarmaty opadala blond grzywka, falujac niczym lan pszenicy w letni dzien, zas czerstwa i spalona sloncem solarium twarz przypominala pachnacy bochen, ulepiony spracowanymi dlonmi polskich gospodyn. Na szyi dyndal niebieski krawat upstrzony bialo czerwonymi gwiazdkami. Mezczyzna tym byl Przewodniczacy.... - Tall room! (Wysoka Izbo!) Welcome in the name of all penis of polish SELFDEFENCE! (Witam w imieniu wszystkich czlonków samoobrony! ). Today I drink coffe with Anan. (Dzis pilem kawe z sekretarzem generalnym ONZ). Balcerowicz must go on! (Balcerowicz musi odejsc!) I have all on this shit! (Mam wszystko na tej kartce!). Selfedefence is big party and ice is poor in Poland! (Samoobrona jest duza partia, a lud jest biedny w Polsce). Po czym swoje krótkie, acz mocne przemówienie zakonczyl znizajac glos do basu Schwarzennegera: - I\'ll be back! (Jeszcze tu wróce!) I kiedy Przewodniczacy schodzil z mównicy, deputowani rzadów zgotowali mu owacje. Badz co badz, Przewodniczacy byl polskim premierem. Usmiechnal sie z zadowoleniem i tylko nieliczni! dostrzegli blyszczace w jego oczach figlarne little eye- bitches (kurwiki)...

 

3. znajomy (nazwijmy go Omek) ktory jest eurosceptykiem abstynentem i wyznawca LPR zapowiedzial ze sie upije aby przespac ten straszny dzien...

 

4. a ja zaraz wychodze na miasto spotkac sie ze starymi znajomymi z ex klasy z czaso LO... nie dlatego ze wchodzimy do UE ale po prostu chcemy sie razem spotkac ;-D a dzieki wejsciu do UE na miescie jest masa imprez koncertow itd itp praktycznie do rana wiec I`M HAPPY...

 

5. i mam nadzieje ze za kilka lat bedzie tak: http://wielkarzeczpospolita.net

 

p0zdr04@LL niech moc bedzie z wami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam żeby wstąpienie do UE było sukcesem. Byłem przeciwny, ludzie wybrali inaczej... trudno. Kiedyś wybrali sld i teraz płaczą, że jest im źle, a przecież jest demokracja i nikt im nie kazał na nich głosować. Teraz pewnie wybiorą samoobrone albo lpr i za te kilka lat znów będą płakać. Trzeba się w końcu nauczyć odpowiedzialności za to co się robi. Wybory to nie konkurs piękności.

 

UE powoli zapada się pod swoim własnym ciężarem biurokracji. Wchłaniają kolejne państwa bo ktoś za to musi płacić. Przecież Niemcy i Francja już nie wyrabiają. Być może Polska na samym początku coś tam skorzysta (nie licząc całej masy bzdurnych przepisów), ale na dłuższą metę obawiam się że stracimy bardzo dużo. Hasła typu \"chcemy wyrównać poziom wszystkich krajów w ue\" do mnie nie przemawia a wręcz napawa mnie przerażeniem. To niemalże socjalizm na globalną skalę a jak dobrze wiadomo na socjaliźmie nikt jeszcze na dłuższą metę nie skorzystał. Najpierw ktoś na nas będzie płacił, a potem my na niego... bzdura kompletna.

 

Wolny rynek po unijnemu to żart regulowany w znacznym stopniu przez urzędników. Zresztą biurokracja w unii obrosła już legendami. Ja mam zupełnie inną wizję państwa i UE do tej wizji mi nie pasuje.

Popularne twierdzenie, że nie mamy innej alternatywy to efekt naszej wspaniałej kampanii promującej wstąpieniem \"do europy\" (bo Polska to w Azji leży) za którą każdy z nasz zapłacił w podatkach.

 

Jeśli się mylę (w co szczerze wątpię) i za te 10 lat, dzięki unii ( \"bo Polacy to debile i sami nic zrobić nie potrafią\" ) Polska stanie się normalnie rozwijającym się państwem to wtedy możecie wygrzebać ten temat i nazwać mnie publicznie kretynem ;)...

 

...założę nawet niebieską koszulkę w czer... żółte gwiazdeczki :).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi żal jest tylko jednego.....że niepotrafiliśmy własnymi siłami odbudować tego co rząd zniszczył. Zamiast rozwiązywać swoje sprawy \"w rodzinie\" woleliśmy iść do \"sąsiadów\". Zgodnie z zasadą, że jeszcze nikt nikomu nie dał nic za darmo, także i my nie liczmy na smarowanie tyłka miodem. Napewno po wejściu wiele stracimy, ale to dowiedzie tylko zasadzie, że polaka zawsze da się wymiśkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou: Choć jestem bardzo młodym człekiem, myślę podobnie jak ty... praktycznie identycznie... czy aby z KoLIbrem, lub UPR\'em Pan niesympatyzuje...??

 

P.S.

Straszna propagandowa sie zaczyna ja mialem dzi w szkole apel w ktorym bylem witany chlebem i solą w europie itp. Jak za czasow komuny... :) przypominaja sie opowiastki rodzicow... calosc obowiazkowa! a na swieto 3 maja - NIC!!! jeszcze musialem sluchac tego jak bedzie mi dobrze... oj zle sie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to podejście doskonale. Z drugiej strony ludzi odstrasz od tej partii J. Korwin Mikke który jest postacią dość kontrowersyjną, nie bojącą się głosić bardzo niepopularnych opinii. Ma gdzieś opinię publiczną i to są tego efekty. Szkoda że traci na tym jego partia bo pomijając jego ekscentryzm ma on bardzo zdrowe podejście do polityki. Jednak UPR to nie tylko JKM. Warto kupić ich gazetkę \"Najwyższy Czas\", nie zrażać się beznadziejnymi okładkami i zapoznać się z poglądami (konserwatywno-liberalnymi) upr`owców .

Ps. A głosów już dość \"zmarnowano\".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał empik

ludzie cukier bedzie po 5zł

skandal!!!!

 

chyba cukier juz jest od jakiegos czasu w cenie kosmicznej bo polacy sie wystraszyli cukru \"po 5 zl\" kompletna paranoja zaczeli kupowac i ceny w gore poszly. trzoche bezsensowne to gadanie to bedzie tyle kosztowac a tamto tyle .... slyszalem ze fajki maja 10 zl kosztowac, i pewnie beda ale nie w tym roku napewno.

 

 

a co do samgo wejscia do unii to z dwojga zlego to chyba lepsze wyjscie, bo zamiast dalej sie pograzac w korupcji i alkocholizmie jest nadzieja ze cos sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał WuJeK

[slyszalem ze fajki maja 10 zl kosztowac, i pewnie beda ale nie w tym roku napewno.

 

zgłupieli !! 70% wiecej na droższe fajki typu LM Marlboro a o 140% typu Zygmunt poszedł na bezrobotne i Popularne...bo muszą wzmacniać polski przemysł tytoniowy...połowa narodu pali...a na wsiach to jush wszyscy...jak rolnicy zobaczą takie cany za fajki...to tyle zobaczymy ich chleb i reszte...:P

 

ja narazie widze tylko jak wypełnia się czarny scenariush unijny...poczekam na te superlatywy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn ma racje - make pixels not politics! i jedyne co mi sie tu nasuwa to mozna powiedziec to to ze zeby sie wypowiadac na temat polityki (jak na kazdy temat) to cos trzeba wiedziec a tu akurat bardzo duzo trzeba wiedziec. I czemu kurde jest tak jak wszedzie w Polsce - wszyscy narzekaja, miejcie troche nadzieji ze bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff, dobra, wygrzebalem sie juz z lozka

 

 

batou-> zgadzam sie z Toba, ze unia w jej dzisiejszej formie jest instytucja totalnie niesprawna, zbiurokratyzowana i niebadaca w stanie konkurowac z USA. wiedzialem o tym na dluuugo przed referendum, w czasie referendum i wiem o tym teraz. glosowalem na tak, bo my NAPRAWDE nie mielismy innej opcji...my tam musielsmy wejsc chociazby tylko i wylacznie z tego wzgledu, ze doslownie wszyscy liczacy sie sasiedzi/partnerzy handlowi tam weszli lub juz tam sa...

unia to instytucja kierowana przez panstwa socjalne, co sie mi zupelnie nie podoba, bo jak juz napisalem nie jest to w stanie konkurowac z wolnym rynkiem usa czy dziko rozwijajaca sie azja (chiny itp)

jednak w samej uni wszyscy o tym dobrze wiedza i rownie dobrze wiedza, ze cos z tym trzeba zrobic, bo unia po prostu sie rozpadnie... wszyscy dobrze wiedza , ze trzeba przeprowadzic szereg reform(finansow, rolnictwa co jest glownym problemem uni, GIGANTYCZNE pieniadze ide na np. francuskich rolnikow). sa to reformy zupelnie niepopularne (jak kazde dobre i potrzebne) ale sa czyms po prostu niezbednym; inaczej unia sie rozpadnie:/

przede wszystkim trzeba to zaczac na poziomie poszczegolnych panstw. mam nadzieje, ze platforma po dojsciu do wladzy przeprowadzi porzadna reforme finansow publicznych i wszystkiego innego btw. niemcy juz od jakiegos czasu robia swoja reforme (agenda2010), zabojady tez chcialy ale sie przestraszyly paru demostrancji i darowaly sobie (co za beznadziejna nacja:/ ). rownoczesnie trzeba przeprowadzic mase reform w samej uni tak jak napisalem. dopiero kiedy wiekszosc panstw pojdzie w slady Irlandii(ktora rozwija sie w po prosty niewyobrazalnie szybkim tempie, pkb rosnie jak na drozdzach, za pare lat maja miec pkb najwyzsze na swiecie!!) to unia stanie sie tworem zdrowym i konkurencyjnym... wszyscy sobie z tego zdaja sprawe i mam nadzieje, ze w koncu przeprowadzi sie te reformy.

 

poki co glosujac na unie wybralem jakby mniejsze zlo. ale wierze , ze nie bede zalowac tej decyzji. musielismy tam wejsc, wierz mi. a po tych wszystkich niezbednych reformach unia w koncu zacznie byc czyms naprawde normalnym i szybko rozwijajacym sie a Polska razem z nia (so help it God).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam tylko że te reformy niewiele dadzą. Kiedy biurokracja jest posunięta aż do takiego absurdalnego poziomu to trudno zrobić cokolwiek. Za dużo ludzi trzyma na tym łapy i za dużo ma z tego zyski. Tak jest teraz w Polsce, gdzie dawne układy nadal funkcjonują i tak może się stać (już tak jest) w UE. Urzędasy to w znacznym stopniu taki dziwny typ ludzi którzy patrzą tylko na swój portfel. I teraz są dwa wyjścia. Albo się to wszystko na dobre zabetonuje i potem bardzo trudno będzie coś z tym zrobić. Konstytucja europejska i jakieś wspólne siły wojskowe są już tego zapowiedzią. Albo wreszcie coś się ruszy i zacznie to funkcjonować jak należy.

Nic do unii jako takiej nie mam. Nie jestem jakimś nacjonalistą, antyglobalistą albo jeszcze jakimś innym anty. Jeśli UE wyglądała by inaczej, jeśli widziałbym że zmierza to wszystko w dobrym kierunku to bym się zgodził bez wahania. Ale ja czarno to widzę. A jeszcze do tego ta cała otoczka propagandowa, traktowanie eurosceptyków jak jakiś zacofanych kretynów którzy na widok Niemca stąpającego po polskiej ziemi wpadają w histerię... po prostu napawa mnie to obrzydzeniem i głęboką niechęcią. Gdyby chociaż przed glosowaniem odbyła się jakaś debata, dyskusja z ekonomistami, poważnymi politykami. A tak to mieliśmy dyskusję między dawnymi komunistami z sld, nawiedzonymi lpr`owcami i burakiem Leperem. Dlatego teraz jak mówi mi, piękny jak księżyc w pełni Oleksy, że jest super, wspaniale, europa kocha nas a my ją to niedobrze mi się robi.

 

WuJeK : Myślisz w ue nie ma korupcji? Jest i to na jeszcze wyższym poziomie. Tylko że tam ludzie umieją się z tym kryć. A alkoholizm to już chyba nasza narodowa cecha ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batou jestes w wieku maturalnym wiec mozesz tego nie pamietac ale z historii powinienes wiedziec ze nigdy w polsce nie bylo lepiej, wiec w sumie jest calkiem nie najgorzej :)

 

 

Jaruzelski.jpg

 

 

i bez zludzen. polityka wszedzie jest brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do debat batou, to bylo kilka tych ekonomicznych pierdol i niektore calkiem na niezlym poziomie(ale kto to oglada)...jednak dobre jest to, ze wy tu o propagandzie i strachu przed cenami cukru i fajek(w londynie paczka fajek kosztuje okolo 5-6 funciakow czyli jakies 40 zyla), a nikt nie mowi ze ci na zochodzie sra** pod siebie przed zalewem taniej sily roboczej i produktow

 

prawda jes taka ze kazdy troche dostanie po tylku i kazdy tez na tym jakos skożysta...zreszta wszystko ma swoje 2 strony

narka politycy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn--> Ja pamiętam tego jegomościa. Jeśli patrzeć na ten i tam ten okres no to teraz jest rzeczywiście nieźle. A pozatym jak śpiewał Kuba \"wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest\" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batou-> mysle, nie ma sensu porownywac ludzi na gorze w UE i w Polsce.... to sa dwa zupelnie inne systemy swiadomosci i mentalnosci... w naszym pieknym kraju umysly urzednikow (glownie starszego pokolenia) sa jeszcze w epoce gierka i innych czerwonych... urzednicy ci sa cialem w \'kapitalistycznej i demokratycznej\' polsce ale duchem tkwia po uszy w komunistycznym bagnie... w uni jest jak jest ale panstwa te nie sa skazone choroba komunizmu... w polsce przez te wszystkie lata radzieckiego zaboru istanial system kolesiow a reka reke myla... nawet dzisiaj jest dokladnie tak samo jak kiedys. wystarczy popatrzec na postkomunistow.

biurokracja jest w uni rozdmuchana do rozmiarow absurdu ale urzednicy maja inna mentalnosc. jestem pewien, ze swiadomosc koniecznosci przeprowadzenia duzych zmian jak najbardziej tam istnieje. zyjemy na dwoch zupelnie roznych poziomach swiadomosci jesli chodzi o odpowiedzialnosc za panstwo. umysly wielu ludzi (zbyt wielu) w polsce tkwia jeszcze w latach 70tych...

 

tak patrzac na polska polityke juz od paru lat mysle sobie, ze reforme finansow przeprowadzimy dopiero wtedy, kiedy polska zamieni sie w argentyne a system finansow sie zawali po prostu. wtedy bedzie trzeba ciac na prawo i lewo. nie dochodzi do polskich politykow ze jest to rzecz konieczna do zrobienia. popatrz na anglikow, irlandczykow, hiszpanow etc... tam zdano sobie sprawe z tego, zrobiono co trzeba. politycy czuli sie odpowiedzialni i widzieli koniecznosc reform... w polsce brakuje wlasnie tego ducha.

 

konstytucja europejska w dzisiejszej postaci jest do bani. wiedza o tym wszyscy. tylko francuzi, ktorzy pisali ta nieszczesna sterte bzdur uwazaja, ze jest ok. ale mysle, ze bedzie zmieniona tak czy siak. za duzo jest w niej syfu, zeby wszysyscy ja zaakceptowali.

 

wspolne sily wojskowe to glupota. francuzi i niemcy chca sobie zrobic drugie nato ale bez usa. chiraca uwazam za najglupszego i najgorszego polityka uni. jesli unia mialby sie rozpasc albo zapasc w kryzys to jestem przekonany ze za sprawa takich glupkow jak chirac a nie polakow (jak niektorzy prorokowali)

 

co do samej propagandy pro unijnej to faktycznie byla. no ale co z tego. to bylo akurat do przewidzenia. wejscie do uni to byl priorytem w zasadzie kazdego kolejnego rzadu wiec nie spodziewalem sie czegos innego. co mi akurat nie przeszkadzalo tak nawiasem mowiac. miller nie mogl sobie pozwolic na porazke w tak waznej sprawie. co do traktowania eurosceptykow... sam musisz przyznac, ze przecietny eurosceptyk (przed referendum) to rolnik analfabeta/sluchacz radia maryja/ksenofob pokroju gertycha.. taka jest prawda. malo bylo w tej grupie osob wyksztalconych i majacych cos madrego do powiedzenia oprocz belkotu o \'pier***onych szwabach co to chcom mi ziymie ukras\'.

 

chociaz musze przyznac ze ten przeslodzony wizerunek uni mnie strasznie wkurzal i dalej wkurza. ci wszyscy durni politycy, beznadziejni przezenterzy typu krasko i inni slodzili, bajdzili i sami doprowadza/doprowadzili do totalnego rozczarowania unia. stworzyli wizerunek brata europejczyka, ktory przyjdzie z workim euro do kazdego. teraz beda musieli zaplacic za to. pieprzyli glupoty zamiast powiedziec szczerze, ze jest to duza szansa dla polski pod warunkiem ze sie ja wykorzysta. jak sie wykorzysta to bedzie lepiej. jak nie to to moze byc kicha.

no ale niewazne. teraz jestemy w uni i trzeba sobie radzic a nie biadolic. w zwiazku z czym koncze te moje wywody i narazie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo my bysmy nie dali rady ;)... za bardzo wojujaca natura ... zreszta wyobraz sobie z kim bysmy sie klucili...nie wytrzymalibysmy, a poza tym nasze partyjne szychy sa tak prawozadne ze przechlaliby i sprzedali cale spoleczenstwo...nic z tego :D

zreszta i tak juz to zrobili ech

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt :) . Jeszcze odezwały by się głosy typu \"my tu wrócim (z pierwszym deszczem)\" Chociaz czasem tak się zastanawiam, czy za te pieniądze jakimi się tam (na górze) obraca nie byłbym takim samym skur....synem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności