Skocz do zawartości

Unwarp - help !


dawid

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

- no wlasnie, a juz myslalem ze cos takiego (jak zawsze) tylko mnie moze sie przydarzyc :D

 

Cos takiego przytrafilo mi sie w sytuacji kiedy moj obiekt (Edit Poly) \"obrosniety\" byl Shagiem (2x Fur + Hair). Chcialem costam skorygowac unwrapem i - wszystkie opcje martwe!

Od razu wpadlem na to ze moze to dlatego ze moj obiekt jest \"uwiklany\" w Shag\'a. Zrobilem wiec z niego klona, dla pewnosci jeszcze raz dalem Conv. to Editable Poly i nastepnie przypisalem Unwrapa - wszystko zagralo jak nalezy!

 

Sprawdz czy i Twoj obiekt nie jest emiterem dla jakiegos pluga czy cos w tym stylu... Zrob jego kopie, zawal stos i zobacz czy unwrap sie obudzi.

Jesli tak to niestety czeka cie zawalenie stosu dotychczasowych modyfikacji no i odseparowanie od ewentualnych powiazan z jakims tam plugiem.

 

W przypadku Shag\'a trzeba wloski ostatecznie dopracowac i potem konwertowac na Edit mesh (juz bezpowrotnie). Oraz uzunac Shaga z zakladki Environment.

 

Mam nadzieje ze cos pomoze

pozdrowionka

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klicek - az tak banalne to napewno nie jest, a robilem to 10 x :P . co to collapsowania to tez powtarzalem kilka razy, najlepsze jest to ze kiedys mi sie to zdarzylo i sobie poradzilem jakos, juz nie pamietam jak ale to chyba rzeczywiscie sklonowalem (zaraz sprawdze czy i tu zadziala) , dzienki Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , sprawdzilem , i dziala , chyba wczesniej przypisywalem shaga (jestes boski Marek :D ) dzieki jeszcze raz , a tak swoją drogą jak ja moglem nie zapamietac jak poradzic sobie z takim problemem , pała ze mnie, ale juz po wszystkim. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności