Skocz do zawartości

Anioł: Syn Jutrzenki


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dołączyć do tej zabawy. Mam niewiele czasu więc raczej rzadko będę zamieszczał aktualizacja... w ogóle nie wiem czy się wyrobię w terminie.

 

Scena którą chcę przedstawić jest osadzona w mitologii biblijnej. Ma przedstawiać pokonanego Lucyfera.

 

Na razie to tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

widzę tutaj kilka błędów

szczególnie rażą niedopracowane kolna i łydki - no i klatka piersiowa a w szczególności dolna jej częć pod mostkiem

no i wiecej piór - bp na tylu to raczej by nie pofrunął :D

 

keep working :D

pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Za bardzo zaznaczyles obnizenie miedzy brzuchem i zebrami, na dodatek sa one pod zbyt duzym katem. Ogolnie z konczynami jest cos nie tak. Rece - to miejse w ktorym zgina sie reke dziwnie wyglada, i nogi przy kolanach tez nie wygladaja dobrze.

 

Skrzydla chyba sa zrobione z sztucznego tworzywa ;]

 

Kurczę wodnę, nie jestem 1st ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełka są symetryczne i wygladają na plastic in deed, a to dlatego, że kombinuję sprawić by działały. Jeśli zaznę projektować je pod kątem realizmu na tym etapie, nie dadzą się zrigować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i spoko, skrzydła na razie sztucznei wyglądają .. musisz poprawić; u ptakó to chyba jest tak: kość potem mięśnie, skórka między kośćmi a na to wszystko pióra .. u ciebie wyglądają jak skrzydła samolotu z piórami.

i zmień tę pozę bo na razie wygląda jakby szukał soczewek kontaktowych.

 

p.s. mógłbyś miej więcej przybliżyć filozofię tej sceny; wiem tylko, że to pokonany lucek, ale przez kogo, przed kim składa pokłon, w jakich okolicznościach i w jakiej scenerii; bez tego ciężko ocenić czy poza jest ciekawa czy nie.

 

kombinuj dalej.

powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no - w tym ujeciu model wyglada spoko. jesli tak zostawisz to popraw nadgarstki i dlonie, popraw i uwydatnij obojczyki, raza tez te \"ramy\", do ktorych przyczepione sa piora - na twoim miejscu przeanalizowalbym budowe skrzydel ptasich.

moglbys troche lepiej wysklepic klatke, choc moze nawet nie...

a co do samego modelu w ujeciu wyjsciowym to wyglada jakby ktos go wyprasowal...

 

pozdr

 

kru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym filozofią obrazu objaśniam. Ma toto przedstawić Lucyfera - czyli \"tego, który niesie światło\" aka \"syna jutrzenki\" w momencie klęski, gdy wewnętrznie przeobraża się w \"LucyPera\" - czyli \"tego, który światło utracił\". Wg etipskiej Księgi Henocha po stłumieniu buntu, anioły przez 10 dni spadały z nieba. Inspiratorem buntu był Lucyfer, który żądał dla siebie chwały równej lub wyższej Bogu \"...pod niebiosa się wzbiję ponad gwiazdami Boga tron swój ustawię...\". Lucyfer został pokonany przez Archanioła Michała i strącony na ziemię, kttóra stała się jego królestwem, a on sam walkę toczy nadal niwecząc dzieło Boskie tu, na ziemi. \"Syn jutrzenki\" to inne imię Lucyfera pochodzące z Księgi Izajasza \"...jakożoś nisko upadł Synu Jutrzenki, cożeś rano wschodził...\" - cytat różni się w zależności od przekładu Biblii i czasami jest uważany za inwokację do króla babilońskiego Nabuchodonozora, mnie jednak bardziej pasuje odnieść go do Lucyfera.

 

Wszystko jasne? Istotnie bez tego tła facet na obrazku może wyglądać jak bardzo skrupulatny grzybiarz albo cuś. Gdy skończę będzie to obraz żałości i wściekłości.

 

Co do zastrzeżeń związanych z samym modelem: nadgarstki faktycznie sprawiają mi kłopoty, ale to temat z którym zawsze jest problem i mało, które wygięcia mięcha od razu dobrze wyglądają bez dodatkowych adjustaji siatki, linków lub wag wierzchołków. Szczegóły ramy skrzydeł są nieistotne bo i tak będą kryte piórami. Wygląd samych piór jest kwestią materiału - ten tutaj to tylko tak aby był. Jeżeli porównacie ostatnie wersjie z wcześniejszymi okaże się że skrzydełka ładnie działają i dją sporo możliwości w pozowaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkiachny plus za postawę :)

moze przechylisz mu lekko górą część ciała w je stronkęz lekko wysunkęta lewą ręką do przodu??Byłby jeszcze barzdoiej dynamicznya:d

ale i tak jet ok - popraw te błędy co pisali przede mną poprzednicy a wyjdzie z tego kawał dobrej roboty:)

pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z giorgione co do postawy. lepiej by wygladal gdyby byl przechylony w ktoras strone. moglbys, na przyklad, z jednej strony oprzec go na calym przedramieniu a nie tylko na dloni. ta jego lewa dlon wyglada dosc nienaturalnie w obecnym ulozeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagięcia na stawie łokciowym do bani ;). Ponadto skrzydła troche jednak za proste, dałbyś lepsze tło, rozbryzgujący się piasek, może jakiś efekt wiatru (włosy, suknia, piasek) i pracka byłaby zawalista - a tak jest po prostu niezła. I nie przejmuj się, tym, że już po ptokach, forum i tak stoi i coś się ta bitwa... ehm... spieprzyła pod koniec, bo nikt nic nie robi z tych nominowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności