Skocz do zawartości

co dalej?!


ftorek

Rekomendowane odpowiedzi

hej

wlasnie odkrylem niewatpliwe zalety unwrap uvw w max5.0 i co DALEJ?!

a dokładnie: po wygenerowaniu przez texportera obrazka ze zmapowanymi poligonami (ten sliczny teczowy obrazek) wrzucam go do photoszopa i nie wiem jak go efektywnie wykorzystac. A dokladnie co mam z nim zrobic: ustawic jako jakas maska (jqaka i jak to zrobic?!) na jakiej warstwie go umiescic? dodawac jakies warstwy? Po prostu co z tym obrazkiem dalej?! (moze widzieliscie jakiegos fine tutka?)

 

no nic pozdrovionia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hej

masz obrazek z texpotera i nie wiesz co dalej ?

ok.. ja robie tak :

otwieram to w PS; ctrl+a ctrl+c

tworze nowy obrazek bez zmiany wymiarow ktoore beda; ctrl+v

..wklejone.. ; stary obrazek juz kasjesz i o nim zapominacz

w nowym obrazku tworzysz layera..hmm tzn warstwe

i na niej( w liscie layers jest ona na samej gooze) malujesz texturke. mozesz ustawic jej tez mniejsze opacity zeby wiedziec gdzie masz malowac.

jak malowanie skonczysz ctrl+a ctrl+c (upewnij sie ze w liscie layers masz zaznaczana ta warstwe po ktoorej malowales)

tworzysz nowy obrazek ; ctrl+v

zapisujesz do czego tam chcesz.

 

wlasnie tak _TO_ robie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienki nezz.

ale juz dowiedzialem sie wczesniej jak to robic inaczej:

 

z texportera wydaje czarny obrazek z bialymi kreskami (bez wypelnienia, wszystkie linie - nie tylko edge\'sy), w photoszpie otwieram obrazek, dubluje warstwe background (nadaje jakas nazwa), kasuje background. na tej warstwie podmieniam kolory (z bialego na czarny i na odwrot - bialy obrazek czarne kreski), potem daje select / color range i wrzucam highlights (zaznacza sie biale tlo) daje delete i zostaja same czarne kreski bez tla (na \" szachownicy\"). potem tworze nowa warstwe - umieszczona pod tym podkladem (w kolejce warstw) - zeby bylo go wiadac i smaruje po tej warstwie \"teksury\"a nie podkladu :)

 

proste nie :)

 

haha - zanim do tego doszedlem to mnie prawie krew zalala... ehh cienzkie zycie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności