Skocz do zawartości

Jak zrobić realistyczny błyszczący plastik


claymor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiegoś tutka w którym by było pokazane jak wykonać efekt widoczny na obrazku http://dailytech.pl/wp-content/uploads/2009/05/nokia-n85.jpg

 

Chciałbym wiedzieć czy efekt jaśniejszej połówki zależy od światła ( które by wtedy musiało być widoczne przy renderowaniu ale by nie wchodziło w kadr ) czy jest to może jakiś złożony materiał.

 

Proszę o pomoc muszę zrobić napis na którym będzie widać rozbłysk światła albo jakieś odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no właśnie Car pain się nie sprawdza;/ próbowałem też zrobić Blend material z połyskliwego plastiku i lustra i tez nic. A tego tupu materiały są widoczne w wielu reklamach telewizyjnych i nigdzie nie mogłem znaleźć tutoriala do tego tupu obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VS_ rozumiem co napisałeś i to wiedziałem wcześniej ale mógłbyś wyjaśnić co robi ten fresnel? Czasami tego używam ale nie wie zabardzo jak to działa... Ostatnio na fizyce spotkałem się z czymś takim jak soczewka Fresnala i nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fresnel robi to że odbicie zależne jest kąta padania promienia na powierzchnię. Jeżeli ustawisz że fresnel będzie zależny od IOR to dla IOR>1 reflection będzie zmniejszać się gdy promień będzie prostopadły do (normalnej do) powierzchni a zwiększać gdy promień będzie zbliżać się do równoległej. W kulce będzie to wyglądać tak że czym bliżej do krawędzi tym reflection będzie większe a czym bliżej środka tym mniejsze. Z reguły w metalach efekt fresnala jest praktycznie niezauważalny w odróżnieniu od np plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za wytłumaczenie:P

VS_ ja nie założyłem tego wątku:) Patrzyłem go przy okazji a jak juz była wzmianka o Fresnelu to się zapytałem żeby nowych nie tworzyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności