Skocz do zawartości

efekt spawania


sicio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zrobiłem tak

light->point

i w opcjach trochę można się pobawić lens flare

teraz mam pytanie jak ten emiter w ogóle stworzyć? bo nie czaję co to jest za funkcja w ogóle...(wiem że chodzi o rozprysk iskier)

no i jeszcze takie pytanie jak ustawić żeby światło punktowe i emiter zaczęły świecić od innej niż klatka 0 np. w klatkach0-50 nic nie iskrzy, później 50- 100 światło punktowe się pali a emiter wysyła iskry które tak"strzelają" i następnie 100-150 znowu iskry i światło punktowe nie świecą, da się tak zrobić? i jak:P? z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiter odpowiada za efekty czasteczkowe, czyli dla iskier bedzie jak znalazl. Najlatwiej go podpiac wchodzac do properties tego Nulla i w zakladce dynamic wybierajac emiter.

NIe opisze dokladnie co w nim ustawic, bo opis opcji emitera by mi kilka stron zajal, wiec odsylam do manuala. Co do animacji intesywnosci to albo musisz zaanimowac intesywnosc swiatla punktowego, albo intesywnosc flary (flare intensity) wszystkie pola z parametrami maja obok przycisk z litera E. Oznacza to ze dany parametr mozna zaanimowac w graph editorze. I tu tak samo odsylam do manuala :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie wyszło z tymi iskrami:P tez jakoś udało mi się zrobić:P nawet zauważyłem że da się importować obiekt ze sceny. Jednak u mnie w scenie przy renderowaniu nie pokazuje tych iskier:/... nie wiem jaka opcja renderowania za to odpowiada...zdaje się że wszystko ustawiłem tak jak i Ciebie w logo i lipa...jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znajdę tą opcje motion blur dla cząstek i co to jest aa i gdzie w ogóle znajduje się bo jestem trochę zielony a muszę zrobić tą animację...

i jeszcze gdzie znajduje się opcja która odpowiada za te cząsteczki(iskry) - jak długo palą się i czy da sie ustalić żeby iskry zaczęły się w scenie 20 a skończyły w 150 i jak to zrobić?

Edytowane przez sicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motion blur i aa(antialiasing) masz w oknie kamery. Ustawienia czastek zmieniasz w oknie properties do ktorego podczepiles emiter czastek. W przypadku sceny ktora wyslalem wybierz nulla sparks, wejdz w jego opcje, w zakladce dynamics wejdz w ustawienia FX Emitter. Tam w zakladce generator masz birth rate odpowiedzialne za to ile czastek ma sie narodzic na 1 klatke(w opcji nizej - "Generate by" mozesz zmienic na cos innego np na 1s). W zakladce Particle masz opcje Life Time(frame), odpowiada ona za czas zycia particla. Dobierajac odpowiednio te wartosci osiagniesz to o co pytales.

Edytowane przez Ziper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności