Skocz do zawartości

sprzęcik za 4-5k brutto


vision3d

Rekomendowane odpowiedzi

Po przejrzeniu forumowych benchmarkow i wlasnych przemysleniach wstepnie zlozylem cos takiego (na komputronik.pl):

 

Intel i7 920 2,66MHz ok. 1100zł

Asus P6T SE Intel X58 ok. 700zł

GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB ok. 730zł

Corsair DDR3 2x 3x 2GB 1333MHz CL9 XMS3 ok. 680zł

Samsung SpinPoint F1 640 GB ok. 250zł

systemowy WD 150GB Raptor 10.000obr/min ze starego kompa

Corsair Cooling Hydro Series H50 ok. 270zł

Corsair CMPSU-650HXEU - 650W ok. 430zł

Windows XP 64bit ok. 570zł

 

w totalu: ok 4750zł

 

Czy popełniłem jakis karygodny błąd przy składaniu tego zestawu?:] cenne uwagi/korekty mile widziane:)

Czy może ktoś polecić jakąś dobrą firmę w Wawie, która jest w stanie złożyć taki/podobny zestaw w rozsądnej cenie? Pytam dlatego, że czasem spotykam 'speców' w sklepach, którzy mówią że nawet przy parodniowym renderingu stockowe chłodzenie procka wystarczy:] takze wolalbym skladac sprzet u ludzi, ktorzy maja o tym pojecie. z góry dzięki za pomoc. zestawik chciałbym ogarnąć w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A komputronik to nie jest drogi sklep?

 

Nic nie polecę, ale napiszę jakie moje wrażenia z komputronikiem (pozytywne).

Kupowałem w komputroniku sprzęt dwa lata temu, pracuje na nim do dziś (q6600).

Ale miałem do wydania kasę konkretnie na sprzęt albo na nic, więc miałem to gdzieś, że drogi a za to sieć w calej polsce, więc pewnie o realizację gwarancji łatwiej, tym się kierowałem.

 

Dodam, że zamówiłem w komputroniku komplet podzespołów, a składałem sam, na cenę to nie wpłynęło zapewne, ale mi się śpieszyło z fakturą, więc nie mogłem czekać aż mi łaskawie złożą.

 

Sprzęt pracuje okej.

 

Dodam, że teraz czaję się na zakup nowego sprzętu do pracy oraz kilku dysków w celu zrobienia ze starego serwera plików/końcówki renderującej.

 

Zamierzam kupić markowe części (podobnie jak Ty zapewne i7), ale już raczej nie w komputroniku, tylko tam gdzie najtaniej, zapewne na allegro. Jedynie dyski zakupię w sklepie. I poskładam młotkiem na dywanie.

 

Mi się zestaw podoba, ale nie znam się za bardzo żeby Ci nawijać o chipsecie czy coś.

Mam dobre wrażenia z Gainwardów. Pamięć preferuję patriot lub ocz, nie zauważyłem awaryjności. Dyski od dawien dawna kupuję seagate, też bez problemów, przynajmniej u mnie.

Płyta Asusa jak dla mnie też najlepszy wybór marki, odkąd nie kupuję kompów totalnie budżetowo,

nie uznaję innych producentów mb.

 

pozdrawiam i powodzenia z zakupem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.. tez mi glownie zalezy na tym by serwis byl pod reka, co z tego ze kupie cos super tanio na koncu polski jak potem bede sie perdzielil z gwarancja:]

Co do Gainwardów to sam juz chyba na 3 konfiguracji mam grafe tej firmy, kosci RAMu aktualnie GEiL'a i na niego rowniez nie mam co narzekac, mam nadizeje ze korsarze sa rownie dobrzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo zle doswidczenia z panami z prolinu, nie dosc ze nie wiedza, co daja w opis/specyfikacje podzespolow, to sie jeszce do tego nie przyznaja, nie odpowiadaja, za to, a niektore osoby s obslugi zaslugiwaly by na zwolnienie ... nigdy nic tam nie zamowie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwis to mogę polecić komputronik. Mimo, że droższy od innych sklepów, jeżeli zależy Ci na serwisie, to dobry wybór.

Co do prolinea, przynajmniej tego wrocławskiego, to Panowie trochę średnio się znają na tym co sprzedają, przynajmniej 2 lata temu tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwis to mogę polecić komputronik. Mimo, że droższy od innych sklepów, jeżeli zależy Ci na serwisie, to dobry wybór.

Co do prolinea, przynajmniej tego wrocławskiego, to Panowie trochę średnio się znają na tym co sprzedają, przynajmniej 2 lata temu tak było.

 

Serwis komputronika znajduje się w Poznaniu, więc pamiętajcie że na ich "dobry serwis" trzeba zaczekać aż Twój komputer dotrze do Poznania (jeżeli jesteś spoza niego), potem mają 2 tyg. wg. umowy na naprawę i później muszą Ci odesłać z powrotem. Z tego wynika że ten "dobry wybór" jak kolega napisał, oznacza czekanie na komputer MINIMUM 2 tyg. dla ludzi np. Warszawy, a rzeczywisty waha się między 3-4 tygodnie na wszystkie pierdółki. Co więcej, jezeli zerwiecie z tyłu plombę to BEZPRAWNIE (gdyż w gwarancji jest napisane że trzeba dbać o czystość wewnątrz komputera) rządają 40 PLN za "analizę". Co więcej, jak na komputerze jest nielegalny system, to nie naprawiają na gwarancji nawet sprzetowych wad, chyba ze pozwolicie na pelny format komputera. Piszę powyższe, bo jestem świeżo po naprawie komputera mniej znającego się na rzeczy - ojca mojego kumpla i 3x komputer z komputronika wędrował na "dobry wybór" - serwis komputronika. Wiazalo sie to z prawie 4 miesiecznym pozbawieniem sie komputera. No ale fakt - pieniedzy koniec koncow nie wzieli za nic, ale po 4-ech miesiacach komputer zanim zaczal dzialac stracil 50% swojej wartosci wiec gosc jest itak de facto 6000 PLN w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wybralem firme z najblizszej okolicy (troche drozej, ale dobrze miec serwis w razie czego pod reka), po rozmowie ludzie sprawiali wrazenie znajacych sie nia rzeczy, a pozatym dostaje gwarancje na podzespoly, a nie na zestaw, ktorego nie mozna potem tknac patykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bardzo dobrze złożony. Jeśli mogę coś od siebie dodać to uważam, że powinieneś zmienić kartę graficzną na Radeon'a 4890. Będzie wydajniejszy, chyba, że masz specjalne uprzedzenia i uważasz, że Nvidia lepiej radzi sobie w viewport'ach. Różnica w wydajności jest całkiem znacząca na korzyść ATi, pomyśl o tej alternatywie, bo warto.

 

Dla przykładu od Shapphire Vapor-X lub HIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz od zawsze mam produkty Nvidii, raz tylko uzywlaem tych kart od ATi i sie strasznie zniechecilem, mialem problemy ze sterownikami, ustawieniami rozdizalek itd. Pewnie sie juz wiele zmienilo, ale wole zostac przy tym co znam i lubie:] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel i7 920 2,66MHz ok. 1100zł

Asus P6T SE Intel X58 ok. 700zł

GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB ok. 730zł

Corsair DDR3 2x 3x 2GB 1333MHz CL9 XMS3 ok. 680zł

Samsung SpinPoint F1 640 GB ok. 250zł

systemowy WD 150GB Raptor 10.000obr/min ze starego kompa

Corsair Cooling Hydro Series H50 ok. 270zł

Corsair CMPSU-650HXEU - 650W ok. 430zł

Windows XP 64bit ok. 570zł

 

Nic sie nie zmienilo z ATi - Maya np. jest uczulona na wszelkie produkty ATi i tak zostało. Wieczne problemy!

 

Teraz niestety krytyka z mojej strony - wiem że juz kupiłeś i można powiedzieć że "po ptokach", więc może nie czytaj żeby się nie wkurzyć, ale piszę to dla innych zainteresowanych. Zestaw złożyłeś dobrze - dla gracza ... ale do 3D ... hmmm ... zastanowiłbym się -raczej kiepska konfiguracja. Karta działająca mega szybko - ale w DirectX, a OpenGL ma słabiutki - czyli do viewportów lipa. Prędkość 1333 MHz RAM?? - to jest odpowiednik DDR2 1067 MHz i w dodatku CL9 :(( ?? Na dzień dzisiejszy to juz zamulacze. Dobrze że chociaż 12GB jest - standard do pracy. Dyskiem Samsung też nie poszalałeś - wolne i głośne - w 2007 kiedy wchodziły może były ok, ale teraz już nie, zwłaszcza że wersje 640 GB są awaryjne - używaj tylko do danych które często backupujesz. Noi procek ... wiem - super zajawka, bo 8 core itd... ALE - kupiłeś socket S1366 ... czyli pobiera Ci 130 W ... w tym przypadku lepszym wyborem jest S1156, który jest po pierwsze mniej pradożerczy - 95W, a po drugie jest technologia nowszą - z tego roku :(

 

Mam nadzieję że bardzo się nie wkurzyłeś, ale zakup nie był mocno przekonsultowany z osobami postronnymi. Itak będziesz zadowolony z tego co kupiłeś więc się nie przejmuj - sprzęt SUPER! Ale za ta kasę i do 3D, raczej bym go lekko zmodyfikował.

 

[edit]

 

ps. Płyty X58 podobno są tylko dobre w stosunku cena/jakość od MSI - ale nie sprawdziłem tego - też jestem fanem ASUSa ze względu na starą "bezzworkowość" i stabilność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis komputronika znajduje się w Poznaniu, więc pamiętajcie że na ich "dobry serwis" trzeba zaczekać aż Twój komputer dotrze do Poznania (jeżeli jesteś spoza niego), potem mają 2 tyg. wg. umowy na naprawę i później muszą Ci odesłać z powrotem. Z tego wynika że ten "dobry wybór" jak kolega napisał, oznacza czekanie na komputer MINIMUM 2 tyg. dla ludzi np. Warszawy, a rzeczywisty waha się między 3-4 tygodnie na wszystkie pierdółki. Co więcej, jezeli zerwiecie z tyłu plombę to BEZPRAWNIE (gdyż w gwarancji jest napisane że trzeba dbać o czystość wewnątrz komputera) rządają 40 PLN za "analizę". Co więcej, jak na komputerze jest nielegalny system, to nie naprawiają na gwarancji nawet sprzetowych wad, chyba ze pozwolicie na pelny format komputera. Piszę powyższe, bo jestem świeżo po naprawie komputera mniej znającego się na rzeczy - ojca mojego kumpla i 3x komputer z komputronika wędrował na "dobry wybór" - serwis komputronika. Wiazalo sie to z prawie 4 miesiecznym pozbawieniem sie komputera. No ale fakt - pieniedzy koniec koncow nie wzieli za nic, ale po 4-ech miesiacach komputer zanim zaczal dzialac stracil 50% swojej wartosci wiec gosc jest itak de facto 6000 PLN w plecy.

 

na naprawe każdy serwis ma 2 tygodnie, czy tam inny określony czas. Chyba, że sprzęt nadaje się wyłącznie do wymiany. Wtedy dostajesz od ręki nowy. Ja przynajmniej tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naprawe każdy serwis ma 2 tygodnie, czy tam inny określony czas. Chyba, że sprzęt nadaje się wyłącznie do wymiany. Wtedy dostajesz od ręki nowy. Ja przynajmniej tak miałem.

 

Wiesz, to nie te 2 tyg. stanowią problem tylko wysyłanie w cholerę sprzętu, do gosci z którymi nie mozesz osobiście pogadać żeby wyjaśnic problem. Jak był serwis w Warszawie nie miałem problemu - jechałem, gadałem osobiscie z gosciem co to naprawia - tłumaczę na co ma zwrócić uwagę i po paru dniach, jak nie dnia nastepnego odbieram kompa, bo gosć wie co ma zrobić. A teeraz jest tak, że oddaję gościowi komputer, pocę się 10 minut tłumacząc gdzie lezy problem i jak go usunąć (nie robię tego osobiscie bo straci gwarancję gość, któremu wyświadczam przysługę), potem odbieram po 3,5 tygodnia komputer, a tam w "Opisie problemu", który spisywał gość mnie wysłuchujący czytam "Komputer nie włącza się" ... z 10 minutowego wywodu, opisującego sytuację w której pojawia się bluescreen z komunikatem w 90% wskazującym na awarię dysku, gość wysłał informację do serwisu "Komputer nie włącza się" .... NOSZ KURRR!!! ... i co zrobili - zamienili kartę graficzną na inny port PCI-e - i napisali "Juz się włącza" ... ŻE-NA-DA! Odesłałem, bo oczywiście nic się nie zmieniło, tym razem sam napisałem co się dzieje, po czym dostałem odpowiedź, że dysk jest OK i był port PCI z pękniętym lutem ... niech sobie będzie, ALE PROBLEM DALEJ JEST ... odesłałem - 3x, znowu z opisem problemu, odesłali że był ... TAM TAM TAM TAAAAA! - zgadniejcie co?? - "Wadliwy DYSK!!" .... teraz wszystko smiga i jest cacy, tylko że prawie 6 miechów komputer stał w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączę się do tematu, ponieważ również przymierzam się do wymiany kompa, i już byłem zdecydowany na i7 920 1366, ale zastanawiam się czy może i7 860 1156 byłby lepszym wyborem (podobna cena), beny możesz troszkę rozwinąć swoją wcześniejszą wypowiedź dot. procesorów i podstawki? z góry dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączę się do tematu, ponieważ również przymierzam się do wymiany kompa, i już byłem zdecydowany na i7 920 1366, ale zastanawiam się czy może i7 860 1156 byłby lepszym wyborem (podobna cena), beny możesz troszkę rozwinąć swoją wcześniejszą wypowiedź dot. procesorów i podstawki? z góry dzięki ;-)

 

No ja bym osobiście wybierał i7 860, nowsza technologia, mniejszy pobor mocy i taktowanie rdzenia o jakieś 150 MHz wieksze (czyli x8 i masz różnicę prędkości). Co więcej - możesz mu dobrać płytkę w stylu Asus Maximus Formula, która obsługuje pamiątki DDR3-2133 i prosi się o kręcenie - nie kręć za bardzo bo Mayka nie lubi dysonansów w prędkości proca i RAMu, ale jak płyta aż się prosi to troszkę podkręcić nie zaszkodzi. W technologii płyt do 1366 pozostaje Ci sie zadowolić "marnymi" :) DDR3-2000 MHz, które nie pozostawiają Ci aż takiego pola manewru w kręceniu, więc takich lepiej nie kręcić w ogóle choćby ze względu na Maykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, ktoś tu wytykał składanie komputera do gier? Częstotliwość działania pamięci ma marginalne znaczenie. Zarówno podczas pracy jak i renderingu. Że karta jest mega szybka w DX? To świetnie, bo właśnie DX jest domyślnym driverem viewportów. Na złość chcesz ludziom zrobić, czy co? ;)

Aha, i czemu zakładasz, że wszyscy kupują komputer do pracy w Maya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX do viewportów? :) Nie programujesz za duzo co? :) Zastanów się dlaczego QuadroFX kosztuje ile kosztuja i dlaczego je sie używa w studiach. Prędkość RAMu ma znaczenie w grach?? Kiedy to karta odwala całą robotę. :) Chyba RAMu na karcie - to tak. Zakładam że ludzie kupują komputer do pracy w 3D, bo na takim forum padło pytanie. Wiem że max do 2005 miał ostre problemy z ATi (od tego momentu się nie interesowałem), a Maya ma do dziś, bo to mój główny soft, więc piszę tylko o Maya, bo od 2005 mogło się dużo zmienić. Nie robię nikomu na złość - dzielę się swoją wiedzą w najlepszej intencji. A od Ciebie za przeproszeniem, wyczuwam jedynie wielka potrzebę posta typu "zaprzyj się, a zastaw się!" - wyprowadź mnie z błędu w powyższych a przyznam Ci rację i podziękuje że żyłem przez tyle lat w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zaczynam żałować, ze się w ogóle odezwałem! Czy na prawde mój post zabrzmiał jakbym powiedział że ten sprzęt to GÓWNO?? NIE!! Jest niezły ale za te pieniądze raczej warto je włożyć w inne podzespoły i postarałem się wymienić w co. To są zajebiste sprzęty, ale wiedzcie że:

1. Z miesiąca na miesiąc sprzety sie zmieniają, nie ma co czekać, aż stanieją bo zaraz będą przestarzałe - oczywiście nie kupowac najnowszych proców w pierwszym tygodniu ich wystąpienia bo to głupota w drugą stronę.

2. W tym miesiącu na topie juz nie jest i7 920, w przyszłym będzie znowu jakis nowy lider.

3. Jezeli pracujecie jako freelance do małych projektów i nie robicie symulacji, albo w domu raczej gracie, a nie pracujecie w 3D, ani nie robicie ciężkich scen, seria kart od NVidia GTX jest wystarczająca - bo jest tania, nie polecam ATi bo viewporty się krzaczyły zawsze w Maxie pare lat temu a Maya ma na 100% z tym problemy do dziś.

4. Warto zainwestować w dyski - maja być ciche, szybkie i stabilne - nie koniecznie pojemne - wystarczy trzymać porządek na dysku, chyba że dużo pracujecie w domu i potrzebujecie terabajtów danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beny, viewporty w maxie opierają się na DirectX (domyślnie), tak jak to arev napisał. Można co prawda zmienić na opengl, jednak odbywa się to kosztem wydajności. Co innego Maya o której piszesz - tu faktycznie opierają się one na opengl. Sens kupowania quadro do Maxa jest mocno dyskusyjny - ale nie o tym tu chciałem. Podsumowując - geforce do Maxa, a vision3d w tym chyba pracuje, jest dobrym wyborem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, shosiu.

@beny: "Prędkość RAMu ma znaczenie w grach??" - w moim poście tego nie znalazłeś - ja stwierdziłem tylko, że prędkość RAM nie ma znaczenia podczas pracy w 3D. Nie wyssałem tej informacji z palca, a z własnych testów. Różnice sięgały ~1%, więc wybacz, ale nie warto pakować forsy w szybsze pamięci. Wracając jeszcze do karty graficznej - w przedziale cenowym, jaki rozpatrujemy, nie kupisz dobrej karty Quadro, a słaba słabą pozostanie w zestawieniu z aktualnymi GeForce'ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truty sruty majty w druty...

niestety poki co na jakosc pracy w programach 3d najbardziej wplywa dobre

cpu (na ktorym idzie watek odpowiedzialny za rendering i driver gpu)... drugim

aspektem jest oczywiscie jakosc sterownika, za ktory niestety slono sie placi:

quadro/firepro, a dopiero trzecim moc obliczeniowa samego gpu.

 

czyli... slaba karta quadro/firepro nadrobi/przegoni sterownikami mocniejsza

do gier, oczywiscie na sofcie ktory jest certyfikowany/zoptymalizowany na te

karty.

 

bez wdawania sie w szczegoly, polecam fajne artykuly:

 

 

 

http://tech.icrontic.com/article/perspective-the-radeon-hd-5870-vs-the-firepro-v8750/

 

http://tech.icrontic.com/articles/the-real-difference-between-workstation-and-desktop-gpus

 

http://tech.icrontic.com/articles/nvidia-quadro-fx-3800-review/

 

btw: stery ATI (caly stos opengl) zostal przepisany od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który soft jest zatem certyfikowany? Z wątku, do którego też przed chwilą zajrzałeś, wynika, że mój FX 5600 jednak nie jest tak szybki jak nowe GFy (a nawet te z serii 9 i piekielne 8800GTS Klicka i Krzyśka). Artykuły artykułami, ale w naszej codziennej pracy w 3ds np. cudów nie ma, niestety. Jasne też, że cena Quadro to nie tylko sprzęt i sterowniki, ale również support, którego niestety, a może na szczęście, jednak większa część z nas nigdy nie wykorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie sprawa proca i klickowo/krzyskowej magii. Poza tym

wydaje mi sie ze mylisz pojecia: roznica 100 klatek a 500 to

tak na prawde gowno warta roznica. Roznica jest wtedy kiedy

z 2 klatek na sekunde robi ci sie 10, bo sterownik jest przepisany

i sciezki kodu sa zupelnie inne.

 

hmm... przyklad: jeden obiekt 10,000,000 trojkatow i na to jakis

realtimowy shader... oczywiscie gtx285 albo hd5870 zmiazdzy

slabsze quadro/firepro.

 

drugi przyklad: zrobilem arraya unikatowych kulek 100x10x10

240 tri kazda. taka scena masakruje cpu, na sterowniku dx9

mialem 0.55 fps, na sterowniku opengl mialem 1.05 fps. Mam

slabego procka, ale i tak widac ze opengl poradzil sobie lepiej,

a to byl standardowy openglowy sterownik z catalysta.

 

cudow nie ma: jak masz model 10mln poly i dasz model 20mln

poly to jak ci sie nie wyrabie max/maya czy co tam jeszcze

to bedzie chodzil dwa razy wolniej (jesli wystarczy na karcie

pamieci itd...), ale jak masz scenki ktore wymagaja duzej

wspolpracy cpu/gpu to nawet ten dupiasty niezoptymalizowany

sterownik opengl czasami potrafi byc szybszy.

 

ps: nie mam zamiaru sie klocic, wiadomo kazdy ma jakis tam

'profil' tego co robi... ja w maxie mam glownie sceny w postaci:

tysiecy obiektow, zreferencjonowanych z np setki prefabow,

takie dumpy poziomow do gier, + duzo obiektow parametrycznych

obiektow jak helpery, tape'y, duzo splinow zawieszonych w przestrzeni

itd...

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, odciąłem sie od dyskusji, ale już jestem - możliwe, że w Maxie jest tak jak mówicie defaultowo DirectX - maxowcom jeszcze nie rysowałem w viewportach - był plan na kwiecień ale chyba nie wypali ... dlatego wyraźnie wszędzie zaznaczałem że mówię o Maya ... może nie wyraźnie ale miałem to na myśli :P ... a teraz do tematu - ogólnie przygodę z 3D wszyscy zaczynają z Maxem, jest najprostszy na start, bo 99% rzeczy, które chce się osiągnąć na początku otrzymuje się spod palca, a jak już zaczynasz się rozwijać i chcesz czegoś więcej to ... ściągasz plugin :) ... ewentualnie przesiadasz się na Mayę :))) - uuuuhhh wyobrażam sobie jak zawrzało w brzuchu u zwolenników Maxa - mam to codziennie w pracy, uwielbiam to :D ... taki żarcik - sorki :) - a teraz poważnie - nie mam problemu z Maxem jak i każdym innym softem 3D, w Maxie natomiast wszystko ustawione defaultowo żeby nie sprawiać problemu zaczynając 3D, ale prawda jest taka że jeżeli masz masywne sceny - patrz na przykład sceny BWINa z reela Crazy Sardine - to karty projektowane pod architekturę DirectXa się wykrzaczają pod Maxem przy takim natłoku danych! Po przejściu na OpenGLowe QuadroFxy - mimo że były to takie po 400 - 500 PLN, nie pamiętam dokładnie modeli - wszystko otwierało się ślicznie ... no, względnie ślicznie :) ... ale lepiej niz na DirectXach. To wszystko w tym temacie - i puszczajcie miliony testów i grafów, a itak powiem że życie to weryfikuje - Max i Maya były programowane na OpenGLa i te biblioteki póki co są najstabilniejsze i najszybsze w obu softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ja stwierdziłem tylko, że prędkość RAM nie ma znaczenia podczas pracy w 3D. Nie wyssałem tej informacji z palca, a z własnych testów..

 

a ja testowałem u siebie pod fryrenderem na scenie frybench, która jest za darmo do ściągięcia. Przesiadka z pamięci 667 mhz na 1200 (albo 1333? nie pamietam) i wzrost szybkości renderingu ok 11 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planowałem kupić podobny zestaw na i7 ale przekonany zostałem przez sklep terracom (warszawa) do zakupu xeon W3520. Za darmo przy takim zestawie podkręcą komputer. teraz mam 3,8GHz. W3520 to praktycznie to samo co i7 920 tyle że lepiej nadaje się do bezpiecznego OC. wydajność w blenderze obecnie około 30% wyższa nie i7 920 bez oc. Płyta Asus P6T SE Intel X58, karta Radeon 5770. Ja bym zmienił system na win7. sam tak zrobiłem i zero problemów. Soft z którego korzystam działa bez zarzutów. (jedyny problem to iPlus jak dotąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności