Skocz do zawartości

świecące powierzchnie


Bacry

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zna ktoś sposób, żeby zrobić źródło światła z kawałka powierzchni. Zwykłe zwiększenie selfilumiation nic nie daje. Taki wybrany fragment co prawda jest jasny, ale wcale nie świeci. Tak jak w FR można dołożyć objectlight. Ale niestety Vray nie zadziała ze światłami z FR. Ciekawe czy można to jakoś obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako kanal difuse dajesz mape Output. Rozwijasz rolete Output i zmieniasz parametr RGB Level (np na 20 - juz zobczysz duza roznice) lub Output Amount (u mnie dziala ta pierwsza). Oczywiscie Self Illumination na maximum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... tylko że będzie to tylko światło dyfuzyjne. Ni spowoduje ono powstawania blika czy jak to mówią rozbłysku na powierzchni materiału. Troszke to pomogło ale niestety tylko tak na 50%.

Dzięki za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie daje. Ono rozświetla ogólnie scenę, ale tak jak światło dyfuzyjne. Czyli odbite. Tak samo jak światło odbite od ścian nie powoduje powstania rozbłysku (specular) na powierzchni innego obiektu. Ono się tylko rozświetli od niego, czyli osiągnie kolor ale ten od diffuse materiału. Natomiast blik czyli specular color powodowany jest rozbłyskiem na powierzchni od bezpośredniego źródła światła. Ale namieszałem, nie wiem czy mnie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności