Skocz do zawartości

Komentarze prac u nas i gdzie indziej


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy ten temat byl juz poruszany, ale jakis czas temu zauwazylem jedna ciekawa rzecz (byc moze Wy wpadliscie na to juz w wczesniej). Chodzi mi mianowicie o rodzaj komentarzy dotyczacych prac w dzialach typu Galeria na forach polskich i zagranicznych. Zauwazylem, ze u nas komentarze sa duzo bardziej krytyczne, komentujacy poza chwaleniem wytykaja bledy itd. Na zagranicznych forach (np forum 3dtotal, czy cgtalk) wlasciwie wszystkie komentarze to wyrazy zachwytu i nie ma tu raczej nic do rzeczy poziom pracy. Czy jest to arcydzielo, czy praca srednia, czy jakas potwornosc, zawsze sa teksty: \"Stary, super!\", \"Rewelacja, wspaniala praca!\".

 

Chyba nie zalezy to od poziomu prac na forach, bo u nas bledy sa wytykane rowniez bardzo dobrym pracom (i bardzo dobrze), a tam czesto ludzie sie zachwycaja straszna mizeria.

 

Nie chce tez marudzic na ludzi krytykujacych prace na polskich forach, bardziej mi jednak odpowiada konstruktywna krytyka niz ciagly zachwyt. Zastanawiam sie, czy tylko ja odnisolem takie wrazenie i z czego taka roznica moze wynikac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tiaa, a mnie zdecydowanie bardziej wkurza na polskich forach czysta zlosliwosc, zazdrosc i wytykanie nieistniejacych bledow...typowo po polsku.

 

threedy.com to padlo straszne jesli chodzi o komentarze. co do cgtalk to sie nie zgadzam w zupelnosci. nie chodzi o ty by zgnoic. tam tez sa wytykane bugi, sugestie co do dalszegu przebiegu pracy itp itd, chyba oczywiste, ale czesto robione jest to bardziej spokojnie i nie po chamsku.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ludzie czasami faktycznie mogliby sie powstrzymac i nie walic ostrych tekstow, zwlaszcza do ludzi, ktorzy dopiero zaczynaja. Swoja droga chyba wole ostre komentowanie niz to, ze slaba praca ma 9 komentarzy typu: \"Super! Bardzo mi sie podoba!\" i jeden: \"Bardzo fajne, ale jeszcze musisz popracowac nad tym i nad tym\". W koncy nie po to sie umieszcza prace na forum zeby sie ludzie nad nia tylko rozplywali (mozna na przyklad babci pokazac, albo mamie...) tylko po to zeby uslyszec komentarze i krytyke ludzi, ktorzy sie na tym znaja. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrosc i wytykanie nieistniejacych bledow? Znam tylko jeden taki przypadek, zwiazany z urazona duma delikwenta (wiadomo o kogo chodzi). Poza tym przypadkiem nie spotykam sie z czyms takim na tym forum.

Musze Wam powiedziec, ze swiatek 3d jest w tej materii wyjatkowo lagodny. Na flashroomie np. jest sieczka i nikt nie wychodzi zywy.

 

Poza tym nie zgodze sie z podstawowa teza, ze tutaj krytykuja, a tam kadza. Bzdura. Tutaj tez jest mnostwo slodyczy i bezsensownych komentarzy typu \"super\", \"brawo\", \"rewelka\" i \"czekam na pierwsze rendery\".

Moze tam to lepiej widac, bo procent zachwyconych lamerow jest przytlaczajacy w stosunku do ludzi, ktorzy maja cos do powiedzenia.

 

EDIT: te nieistniejace bledy, to czesto moga byc bledy, ktore widzi tylko znajacy sie na temacie osobnik. Moze to byc wtedy odebrane jako zlosliwosc i czepianie sie (vide 2d artworks).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! I tu Cie zlapalem Chalek. Zwykle (nieco zakraszone dowcipem sytuacyjnym ;) wyrazy uznania podejrzliwie odczytales jako prowokacje/ironie/obsmianie watku.

 

Teraz sie nie dziwie, ze u nas nie ma komentarzy w stylu \"super\". Polacy to przewrotny narod.

 

Wracajac do meritum - ja osobiscie nie mam nic przeciwko krotkim wyrazaniem uznania jesli praca na to zasluguje. Wchodze na watek, otwieram oczy z wrazenia i pisze o tym autorowi. Po co mam wymyslac na sile komentarz i uwagi, skoro wiem 11 razy mniej od autora pracy.

 

I nie umniejszal bym tu wagi kilku \"ochów\" i \"achów\", bo obok konstruktywnej krytyki one tez motywuja do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zlapales mnie, przyznaje :)

 

Jesli praca zaluguje to ja tez nie mam nic przeciwko, chodzilo mi o zachwyt kiepskimi (a raczej wszystki jak leci) pracami na forach zagranicznych. Achy i ochy sa wazne, ale pod warunkiem jesli sa uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesli chodzi o komentarez na zagranicznych forach a u nas... tak mi sie wydaje ze chodzi o jezyk. To jest forum POLSKIE i prawie cala ilosc userow to polacy, dlatego tak wszyscy jada z komentarzami itd. a na takim CgTalku gdzie jest pelno ludzi z calego swiata widac, ze nie potrafia sie wyslowic badz nie znaja dobrze slownicatwa i powstaja takiego typu krotkie komentarze.Zdarzaja sie tez dlugie i krytyczne...ale malo.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze jest to tez kwestia jezyka, ale krotko mozna tez kogos zbesztac, nie koniecznie chwalic. Jakis tam wplyw jezyka na to zjawisko pewnie jest, ale chyba nie taki duzy. Jednak na swiecie sporo ludzi (zwlaszcza obeznanych w CG) zna angielski. Poza tym jak popatrze na dlugosc postow i komentarzy tutaj dotyczacych jakis prac, to nie wiem czy sa one znowu takie dlugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eax

Tak jak ktos(Chalek) wczesniej napisal nasze pracy sa duzo lepsze od osob z zagaranicy. Kazdy osoba ktora w swoim komentarzu zawrze krytyke na moje prace to mnie(i wydaje mi sie ze wiele innych osob tez) to popycha bardziej do dzialania, poprawic wytkniete bledy i pokazac to na nowo ale znowu znajdzie sie \"ktos\" co znajdzie \"cos\" i tak w kolko az dojdziemy do perfekcji.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych forach, akurat nie odnośnie grafiki, ludzie piszący posty typu \"Też tak myślę\", \"WOW, cool dude\" i tym podobne, są najpierw ostrzegane a później jeżeli sytuacja się powtarza banowane na miesiąc lub dwa, a jak jescze im mało to dostają bana dożywotniego.

 

Można by się kłócić o to co napisał Bill, że krótki komentarz. Jednak to nie o to chodzi, omawiane osoby piszą takie posty nałogowo (tzw. statsowanie), bo chodzi im głównie o jak największa liczbę postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwa odpowiedź...po prostu wielu z nas *grafików nie zna dobrze angielskiego, aby poskladać dobrą wypowiedź na temat pracy...do tego jeszcze dochodzi brak doświadczenia...

Może też to, że \"My POLACY\" jesteśmy z góry krytykami...a to wszystko przez naszych polityków i dziury w dogach...:P

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał eax88

Tak jak ktos(Chalek) wczesniej napisal nasze pracy sa duzo lepsze od osob z zagaranicy. .......

 

gdzie ja tak napisalem?

 

tekst faktycznie mocarny...

 

Kłobuc: Moze to i statsowanie, ale mozna tez stasowac piszac, ze praca jest slaba, a nie dobra, a oni zawsze pisza, ze jest super-rewelacyjna, cool dude, trzymaj tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaa, a mnie zdecydowanie bardziej wkurza na polskich forach czysta zlosliwosc, zazdrosc i wytykanie nieistniejacych bledow...typowo po polsku.

 

przecierz masz prawo sie bronic, jezeli ktos mowi ci, ze gdzies zrobiles blad, to pokaz jakis kontrprzyklad i udowodnij, ze nie ma racji. nie widze problemu.

 

jesli chodzi natomiast o krytyke w strone nowych uzytkownikow maxa, to nie widze dlaczego nie mialoby sie ich krytykowac i to nawet mocno, jesli komus zalezy i wiaze z tym swoja przyszlosc, to taka krytyka wyjdzie tylko na dobre, bo bedzie wiedzial, ze z byle gownem sie nie przebije i bedzie dlubal w maxie i dazyl do perfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności