Skocz do zawartości

Ściany - faktura


Touch

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu remont - bleee;) Potrzebuję namiar na producenta, sklep, a również na ciekawe rozwiązania dotyczące wykańczania ścian. Mowa o pokoju/salonie i o okładzinach ściennych w tym temacie. Zastanawiam się mocno nad imitacją cegły? Może ktoś już miał przyjemność coś takiego robić i mógłby coś podpowiedzieć?

 

Pozdr i dzięki z góry!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gotowego rozwiązania imitacji cegieł chyba nie znajdziesz. Są jakieś panele gipsowe udające mur kamienny do stosowania na elewacji ale wizualnie jest to koszmar. Najładniej wyglądałaby okładzina z płytekklinkierowych. Ja osobiście uwielbiam ręcznie formowane. http://www.crh-klinkier.pl/plytki-klinkierowe-oferta.php

 

A jeśli nie cegły i budżet niewielki to poszukaj w necie informacji o tynkach dekoracyjnych (tynkach weneckich). Można kupić materiały i eksperymentować we własnym zakresie.

 

Ewentualnie goldband i packa zębata. My z żoną u siebie wyrzeźbilismy takie coś:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS najlepsza wizualka jaką tu wrzuciłeś - bym napisał żartem - ale się M@ti zaraz przytuli, że nabijam sobie posty ;) tak też nie będę postował.

 

Tak serio to super wyszły te ścianki , tylko coś przybory za nisko bo ręczniczek na glebie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gdzieś w sieci płytki cegłopodobne http://www.incana.com.pl/16,pl,products.html z tym, że można się pochlastać przy kładzeniu tego, jedna płytka = jedna cegła. Z drugiej strony nie mam dużo do położenia, bo to raptem jedna ściana, ale mimo wszystko. Tynk dekoracyjny też mi chodził po głowie, boję się tylko efektu jak już wezmę packę do ręki:)) U Ciebie Sans, to wyszło super. Rozważę to jeszcze:) Dzięki bardzo!

 

Edit: poszedłem za linkiem, który podałeś i hehe, wyszło na to, że piszemy o tym samym, klinkierowe i cegłopodobne:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch, to co znalazłeś to powtarzalne odlewy gipsowe, styropianowe lub poliuretanowe. Powtarzane farbą w sprayu. To nawet z daleka nie wygląda jak cegła.

To co ja zaproponowałem to płytka klinkierowa różniąca się od cegły tylko grubością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sans, faktycznie wspomniane jest tam o okładzinie, nie o płytkach:)

siwy, jesteś w stanie przybliżyć koszt m2?

Coraz bardziej przekonuję się do, myślę, że tańszego rozwiązania, czyli jednak tynków. Nawet po głowie chodzi mi już ewentualny motyw i wzór. Możliwe, że wcześniej zrobię wizualizację tego, więc postaram się wrzucić i coś pokazać:)

 

Dzięki raz jeszcze,

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności