Skocz do zawartości

Komputer do montażu w dzisiejszych czasach


bev

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przymierzam się do zakupu nowego komputera. Głównie używane przeze mnie aplikacje to Premiere Pro i After Effects CS4. Materiał montuję w Full HD. W chwili obecnej zastanawiam się nad 4 rozwiązaniami:

 

1. Imac 27"

Procesorczterordzeniowy Intel Core i7 2,8 GHz

Ram: 16 GB RAM

Cena: około 10 000 zł.

To zgrabne rozwiązania, ładnie wyglądające, ale najmniej wydajne. Dodatjkowo możliwość korzystania z FinalCutPro przemawia na korzyść Maca.

 

http://allegro.pl/item871576472_apple_imac_27_quad_core_i7_2_8ghz_4gb_1tb.html

 

2. MacPro

Dwa czterordzeniowe procesory Intel Xeon 2,26 GHz

Ram: 16 GB

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8800 GT 512 MB Ram

Cena: około 12 000 zł.

 

http://allegro.pl/item856727849_mac_pro_macpro_8x3_2_ghz_16gb_8800gt_f_vat.html

 

3. PC

Procesor Intel i7 920 2.66GHz

Ram: 16GB

Karta Graficzna: PNY Quadro FX 3800

Elemental Accelerator

Cena: około 12 000 zł.

 

http://www.servodata.com.pl/hardware/workstation/i7-9xx_lite.htm

 

4. Poczekać

Poczekać aż pojawią się karty zgodne z Direct X 11. Tylko jak rozumiem trzeba będzie czekać również na wersję CS5 oprogramowania Adobe, bo obecna wersja współpracuje z Direct X 10?

 

Pytanie - która konfiguracja zapewni mi największą wydajność w trakcie pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie znam się do końca na tym w czym pracujesz dlatego powiedz jaka wydajność interesuje cię najbardziej ? GPU czy CPU? a moze jedno i drugie ? To ze ramu duzo to zawsze sie przyda to nie pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zestaw opraty na procesorze i7 920 lub 860 kosztuje ok 3tys zl. 12 tys za taki sprzet to jawne nabijanie w butelke. No ale jezeli koniecznie chcesz wydac sporo kasy to moge Ci zlozyc rownie wydajny, a nawet wydajniejszy od podanych za cene 7tys:)

 

ps.Zastanawia mnie po co Ci karta quadro?

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zestaw opraty na procesorze i7 920 lub 860 kosztuje ok 3tys zl. 12 tys za taki sprzet to jawne nabijanie w butelke.

 

ps.Zastanawia mnie po co Ci karta quadro?

 

Sama karta Quadro FX 3800 kosztuje ponad 3000 zł. A jej zakup wydaje mi się słuszny gdyż w połączeniu z Elemental Accelerator (kolejne 1000 zł) daje znacznego przyspieszenia w renderingu obrazu. Tutaj szczegóły.

 

Nie testowałem jednak tych rozwiązań osobiście. Nie pracowałem nigdy na Macach dlatego dopytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie bym uwazal na belkot marketingowy skierowany na karty quadro i osobiscie sprawdzil w dzialaniu porownujac ja do kart GeForce.

Tak czy inaczej sumujac 3tys jednostka+3tysQuadro+1000akcelerator to 7 a nie 12 tys:)

Polecam zlozyc jednostke samemu. Zaoszczedzisz 6tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cene szacowałem na podstawie tego zestawu. Kosztuje on 7 000 brutto. Ja dołożyłbym do niego więcej RAMu, większe dyski i wymieniłbym kartę na Quadro FX 3800. Może całość wyszła by mniej.

 

Pytanie które mnie nurtuje to czy faktycznie inwestować w kartę Quadro, czy może lepiej kupić Maca Pro, a może jakieś inne tańsze rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc obliczeniową Quadro faktycznie można nieźle wykorzystać ale pytanie czy Ty to zrobisz ? Jeśli wydatek 12tys nie jest problemem obstawiałbym konfiguracje pc z 2x core i7 + 16GB DDR 3 triple chanel + i teraz albo HD 5870 lub jakis gtx285 ew/ quadro ale to juz wtedy chyba cos z nizszej polki niz FX 3800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Imaca bym sobie podarowal :D

 

dobra alternatywa jest mac pro 8 corowy lub wiecej ( zalezy ile masz kasiory) ewentulanie 4 corowy +4logiczne (8) ( nehalem ) 2.66 szybszy jest od maca 2.8 2x xenon

do zestawu proponowal bym nv 285 - ktora prawie jak quadro smiga lub ati 4870.. w ostatecznosci 8800 Gt + duzo ramu :D

jesli bedziesz duzo cisnal edycji HD, importowal obraz, proponuje zaopatrzyc sie w karte Black Magic - Multibridge, http://www.blackmagic-design.com/ - swietnie odciaza procka i HD chodzi pieknie, optymalizowane codeki + podglad na TV, w fc, colorze motion , afterze etc. jest jeszcze matrox x2o czy jakos tak, ja wybralem BM i jestem zadowolony. ;)

 

tylko nie wiem czy zmiescisz sie w 12 tys : D w sumie MP 2x2.8 mozna juz wyrwwac za 6k - 2.66 - 9k-12k-25k :P BM - kolo 6k ale to juz jest kombajn - na stronie ktora podalem jest jeszcze jedna karta wewnetrzna za polowe 3k .

ed

W kwietniu maju ma wyjsc CS5 juz pod snow leoparda i bedzie ful 64 bit.

W styczniu lub wiosna maja sie pojawic nowe Maki Pro ;) bo niby zrobili lift ale ponoc maja byc 12/24 corowe wtedy i starsze troche potanieja, a jak kupisz nowego to juz troche mocniejszego

 

osobiscie nie przepadam za PC w7 64 daje rade i hardware tanszy ale jakos bardziej stabilny jest osx, FCS daje naprawde duze mozliwosci pracy przy video i grafice :D ale pewnie juz o tym wiesz : D

Edytowane przez hubiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poza designem kompa mac nie ma zbyt wielu przewag nad pc. Od czasu gdy w pudłach apple zagościł intel wszystkie klocki są ogólnodostępne i spokojnie można zbudować identyczny sprzęt za dużo mniejszą kasę... tyle, że bez lekko lanserskiego logo :-)

 

Stabilność osx to jeden wielki mit - wywala się równie często co (zadbany / dobrze prowadzony) windows. Wydajność - też bez wielkiego wow... A jak komuś naprawdę zależy na tym OS to może po cichu poszukać dystrybucji ideneb lub podobnej :P

 

Swoją drogą bev zastanów się poważnie po co Ci taka karta i inne "dopalacze" i czy jest to warte swojej ceny. Zbawi Cię, że coś poleci 15 minut dłużej ? Zrobisz sobie kawkę więcej... poczytasz coś w necie/poinspirujesz się mocniej. A jak już koniecznie chcesz wydać 10-12k kup sobie 2xpc i KVM do nich :-)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności