Skocz do zawartości

Zamiana ATI 4850 na GeForce


radi0n

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sprzedac swoja karte graficzna Asus ATI 4850.

Nie wiem jak inne ale ten egzemplarz nie bardzo chce pracowac z programami 3D (maya, zbrush) Mam do Was pytanko, jaka

najlepiej kupic karte z prockiem NVIDI? Czy GeForce GTX 260 Core 216 bylby dobrym zakupem?

 

 

Ogolnie od jakiegos czasu nie jestem w temacie kart gfx (a nvidi juz wogole) i nie chcialbym jakiegos babola zrobic.

Jaka karte NVIDI polecicie ktora by byla lepsza od ATI 4850. Cena do 800zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

gtx 260 core 216 bedzie sobrym zakupem np. ten http://www.gral.pl/preview/Palit_Microsystems/GeForce_GTX260_Palit_896MB_DDR3_HDTV_DVI_HDMI_PCI-E_216SP_55nm_Sonic_625_2200_16.html

 

Powiedz co konkretnie jest nie tak z radeonem pod aplikacjami 3d? U mnie raczej wszystko chodzi dobrze, aczkolwiek 3dsmax zawsze wolał karty od nv nie wiem jak maya i zbrush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Nvidia, GTX 260 będzie idealnym zakupem. Ja już od dawna jadę na o połowę słabszym GF 8800GS i nie mam powodów do narzekań, więc Ty tym bardziej nie powinieneś mieć po przesiadce na GTXa :) Tylko taka mała uwaga, jeśli zależy Ci na ciszy w kompie i masz zamiar zamienić chłodzenie referencyjne na jakieś inne to uważaj na karty Palita i Gainwarda bo nie wiem jak teraz, ale kiedyś zakładali na nie plomby uniemożliwiające zmianę radiatora bez utraty gwarancji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te chlodzenie jest dobre (w sensie radiator), jeśli będzie za głośne, wyrywamy wentylatory i dajemy 2x 120mm wolno obrotowe na opaski zaciskowe i gra gitara ;)

 

 

[EDIT:]

Loozack: To z 4 slotami zajmowanego miejsca to fakt :)

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak jeszcze coś robiłem w maya to zero problemów miałem teraz blender i zero problemów, sprawdz może sterowniki może są nowsze, mouse lags nie kojarzę ale jeśli masz mychę noname to nic nie zrobisz a jak coś firmowego to też stery pod to się przydają wiem z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności