Skocz do zawartości

obiekt 3d: Pilot TV (NURBS)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no chyba mamy te same telewizory :)

 

najpierw godzine siedzialem z suwmiarka i mierzylem tego pilota zeby wykonac wlasne referki.

 

to jest fajne w rhino ze mozna bardzo precyzyjnie wykonac sobie rzuty 2D a potem na ich podstawie budowac bryly

 

ale tu niestety mam duuuzo nauki przed soba.coz od czegos trzeba zaczac, wiec niech to bedzie pilocik

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowilem jednak troszke porzadniej zrobic tego pilota i pokazac wnetrze z dodatkowymi guzikami zeby bylo ciekawiejj

 

wczesniejsze guziki nie pasowaly mi i zrobie je od nowa bardziej szczegolowo bo za plaskie byly normalnie maja pewien arcus...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono, teoretycznie obiekt nieciekawy, bo kto by tam pilota do TV modelował ;) ale wykonanie świetne, widać, że dużo się namęczyłeś, żeby dogładnie go odwzorować :) jak skończysz ten projekt to chcę zobaczyć jakiś samochód w twoim wykonaniu i mam nadzieję, że będzie tak samo sczegółowy :D

 

pozdrawiam

 

P.S. niech żyje Rhino! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze o tym myslalem...

moj tv LG ma fajną linie w sam raz dla NURBS, zobacze moze sie za niego zabiore.

 

od samochodow sa tu panowie bzyku i spolka ja zajme sie AGD hehe

 

update - przyciski telegazety pod klapka i sterowania video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie modeling zakonczony.

 

teraz czeka mnie teksturowanie i w zwiazku z tym mialbym prosbe.

jesli ktos ma jakis fajny link ktory mu pomogl w osiagnieciu fajnego realistycznego materialu w scenie z GI itd to bylbym wdzieczny za udostepnienie.

 

posiadam brazil\'a i chcialbym za jego pomoca dokonczyc co zaczalem w jakiejs prostej scenie.

 

chodzi o wizualizacje na jakims jasnym tle gdzie w zaszadzie jest tylko pilot i jakas powierzchnia.

 

wiecie taki industrialowy render bez zadnych stoliczkow telewizorow itd.

 

dziekuje jesli ktos sie znajdzie

 

 

 

p.s.

 

dla ciekawistki zamieszczam zrzut gdzie pokazalem wiekszosc linii pomocniczych jakie posluzyly mi do wykonania tego modelu

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no no wyglada calkiem piknie :) to Ty p_e_t_e_r modelujesz w Rhino i exsprotujesz do maxa ??.

Sprobuj w maxie zrobic takiego pilota :) . pilot wyglada naprawde przekonujaca , dobra robote odwaliles . Jesli exsportujesz do maxa to troche dziwne na towim miejscu zapoznalbym sie z renderowaniem w rhino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co do rhino jest renderer flamingo ale nie przekonuje mnie zbytnio i wydaje mi sie (a moze sie myle), ze ma on mniejsze mozliwosci niz maxowski engine.

 

a wogole to lepiej znam maxa niz rhino i chcialbym bawic sie w brazilu a watpie zeby byl pod rhino...

 

 

moze ktos kto sie na tym zna napisze mi pare slow na ten temat...

 

poki co przerwa, czas na nauke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noa ja tez nie wiem dlaczego ich nie widac.

a najlepsze jest to, ze nie widac tych samych zdjec tylko za kazdym razem inne wypadaja....

 

jak sie odswiezy strone raz lub dwa to w koncu sie laduja

 

 

cos forum szwankuje chyba ostatnio - pozdrowienia dla moderatorow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo peter swietnie wykonany obiekt bardzo technicznie i dokladnie. wiedze ze nawet warstwy wykorzystujesz tylko chwalic :).

textury zrób tez w rhino napisy itp. potem wyexportuj jako ai i w PS je tylko pokoloruj naprawde swietne efekty mozna tak uzyskac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warstwy niesamowicie ulatwiaja prace.

w maxie 4-5 warstwy sa bardzo niewygodne i nieintuicyjne.

 

w rhino mozna wszystko blyskawicznie sobie porozkladac na layers i potem dowolnie ukrywac zamrazac , kolorowac a wszystko dla niesamowitej wygody i estetyki.

 

nie rezygnuje z poly, ale mozna sie zakochac w rhino ze wzgledu na precyzje charakterystyczna dla programow CAD\'owskich.

 

Bzyku: poslalem ci kiedys wiadomosc p2p dostales ???

mialem pytanko apropos rhino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dales czadu z pilocikiem jak by co to na jeden skladam zamowienie bo juz od kilku miesiecy jest prawie na emeryturze ten pilot a naprawde byl bardzo dobry :) to tak na boku:).

Piknie wyszlo pododajesz napisy i bedzie prawie perfecto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto ostatnie probne rendery w zwyklym scanline.

 

od nastepnego razu biore siu juz za solidną scenę z GI i brazilem.

 

 

a tu pare testow z jakze pieknie blyszczacymi przyciskami choc nienaturalnie to widac na nich jakosc powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności