Skocz do zawartości

Efekt zimnych ogni i system cząsteczek.


Gość GrzesiekK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GrzesiekK

Witam.

 

Mam problem z uzyskaniem efektu zimnych ogni. Jak do tej pory korzystałem z systemu cząsteczek PArray połączonego z polem Gravity. Nałożyłem materiał, który w zamyśle ma się żarzyć i świecić a w PArray korzystam ze Spawn Trails, by za "iskrami" tworzyły się takie jakby smugi.

 

Efekt jest na razie marny:

scena3dmax.th.jpg

 

Czy mógłby ktoś doradzić, jak uzyskać takie prawdziwe zimne ognie, które rozrzucają podłużne iskry a nie kropki / kulki, widoczne na obrazku? Jestem zmuszony renderować w Scanline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość GrzesiekK
Przygotuj sobie bitmapkę z iskrą i ustaw żeby jako geometry pertikle leciały Ci poligony ustawione jako faceing to camera. Materiał możesz ustawić na additive albo self iluminated.

 

Dziękuję za pomysł, jednak docelowo ma to być animacja i obrazki iskier nałożone na cząsteczki nie będą wyglądać dobrze.

 

Z motion blurem próbowałem eksperymentować, jednak udało mi się tylko rozmyć cząsteczki zwykłym blurem i też nie wyglądało to tak jak powinno.

 

Czy da się jakoś dodać efekt motion blur do samych cząsteczek (jakoś względem warstwy, id materiału, obiektu, itp.), by rozmazywały się tylko one?

 

Chodzi mi tylko o uzyskanie smug za iskrami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym czy nie będą wyglądać dobrze, bo właśnie w ten sposób robi się animację najczęściej. Jeżeli dodatkowo w materiale dasz modyfikację jasności iskry na jakiejś procedurze i zamiast statycznej bitmapy użyjesz sekwencji animowanej (wielkość, jasność) to zapewniam że efekt będzie super. Zresztą mogę zrobić test bo temat mnie zaciekawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzesiekK
Polemizowałbym czy nie będą wyglądać dobrze, bo właśnie w ten sposób robi się animację najczęściej. Jeżeli dodatkowo w materiale dasz modyfikację jasności iskry na jakiejś procedurze i zamiast statycznej bitmapy użyjesz sekwencji animowanej (wielkość, jasność) to zapewniam że efekt będzie super. Zresztą mogę zrobić test bo temat mnie zaciekawił ;)

 

Dziękuje Wam za zainteresowanie tematem.

Hynol, jeśli potrzebowałbyś plik z maxa, to bardzo chętnie wyślę do testów.

To co do tej pory uzyskałem zamieściłem poniżej:

 

scena rzeczywista (tak, wszystkie animacje są częścią porównania realizmu w Maxie i Blenderze):

kadrv.th.jpg

 

 

scena stworzona w Maxie (kadr z filmu):

maxn.th.jpg

 

scena stworzona w Blenderze (kadr z filmu):

blenderf.th.jpg

 

W dalszym ciągu efekt zimnego ognia w Maxie nie wygląda tak jak powinien - korzystając z Motion Blura, Max nie wyświetla mi włosów na poduszce do igieł, chociaż cząsteczki nieco rozmywa (dzięki czemu wyglądają trochę lepiej).

 

Za dalsze pomysły będę wdzięczny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności