Skocz do zawartości

szukam pomocy


sinCity

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec od paru dni postanowilem ze wezme sie za grafike, powiedzmy moje nowe hobby( czy mozna zarabiac jakies pieniadze w ten sposób?) potrzebuje pomocy z wybraniem odpowiedniego sprzetu do tego i wprowadzenie mnie do tematu co i jak od czego najlepiej zaczac... co musze zakupic zeby sie zaczac rozwijac: ksiazki ? gazety, prenumeraty? nie wiem... jestem w trakcie skladania kompa i zlepiłem cos takeigo i wraz z jego zakupem chcem zaczac cos robic w tym kierunku...

 

Cooler Master HAF 922 (bez zasilacza)399zł

AsRock P55 PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394

Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1 239zł

Samsung 2333HD (5ms, DVI, HDMI, FullHD, Tuner TV) 1069zł

Antec EarthWatts 650W Antec EarthWatts 650W 349zł

LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe (black) 115zł

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 1059zł

Kingston 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Tall HS XMP 649zł

Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP[EAH5870/G/2DIS/1GD5/A] 1599

 

nie wiem jaki procek do grafy potrzebny moze amd lepszy jak myslicie?? geforce gtx295 zamiast radeona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam na forum.

http://max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=43

 

Zajrzyj do regulaminu, dowiesz się tam, że wątki tytułujemy tak aby po samym tytule wiadomo było o co chodzi. "Szukam pomocy" może świadczyć o tym, że jesteś nałogowym pluszakomanem i szukasz pomocy jak rzucić codziennie podglądanie pluszowego misia z tygryskiem w ciemnej szafie.

 

co i jak od czego najlepiej zaczac

 

Poszperać na forum, bo takich tematów były setki (jak zacząć bawić się grafiką).

 

co do sprzętu: wywal radka, weź gtx. ogólnei sprzęt mocny. na naukę w sam raz.

 

czy mozna zarabiac jakies pieniadze w ten sposób?

nie można, grafika to bardzo niedochodowy zawód, wszystko zabierają źli producenci filmowi którzy zamykają nas w lochach do pracy przy Avatarze 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz grafiki kupujesz ten sprzęt np. do gier etc? Gdyby jednak grafika nie okazała się twoim hobby? Bo jeśli nie to można kupić słabszą kartę graficzną i zaoszczędzić pieniędzy. Dobry zasilacz na poziomie 500W starczy. Będziesz podkręcał procesor? Zamiast Core i860 można kupić core i7 920 (rewizja D0) o ile dostaniesz w sklepie/allegro no i byle taniej. Ram jeśli tylko grafika to wystarczy 1333mhz jeśli nie no to ew. 1600. Nie wiem czemu ta plyta az tyle cie kosztuje. Kup jakiegoś asusa gigabyte za ok 1000zł.

 

Co do samej grafiki. Hmmm od czego zacząć ? Zacząłeś już dobrze czyli trafiłeś na jedno z najlepszych forum na ten temat. Teraz dalej musisz wyciągać z niego jak najwięcej i zdecydować się jakiego softu oraz silnika renderującego chcesz się uczyć , możesz też każdego po trochu wypróbować. Czytaj/szukaj dużo tutoriali. Sporo jest również na tym forum w dziale tutorials. Gazety hmmm do nauki raczej tak średnio (przynajmniej na start) Książki jak najbardziej ale większość w nich zawartych informacji znajdziesz w internecie ,tylko oczywiście nie tak ładnie posegregowane. Niemniej jednak opłaca się zainwestować w kilka tytułów np. 3dsmax 2009 Biblia ale tu już od razu masz narzucone oprogramowanie. Mowa oczywiście cały czas o 3D ale z 2D podobnie.

 

Czy można zarabiać pieniądze ? Oczywiście i to całkiem spore :) Kwestia umiejętności, rozeznania na rynku, umiejętności współpracy z klientem itd.

 

Pamiętaj, że grafika jest dla ludzi ambitnych. Dużej ilości rzeczy nie nauczą cię na żadnej uczelni. Trzeba samemu szukać wielu informacji a później uczyć się ich zastosowania w praktyce. Będziesz przeklinał, że coś wygląda tak a nie tak, że to nie działa. Początki są trudne (jak zawsze) a sama grafika jest tak szerokim tematem, że uczyć można się chyba do u*** śmierci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyte glowna znalazlem taka Gigabyte EX58-UD5 /intel X58/ 850 zl nic lepszego nie oferuje ten sklep jesli chodzi o gigabyte. procek ok zmienie na i7 920 wyniesie mnie 1099zl do gierek tez bede uzywal.

o co chodzi z tym 3dsmax drogi jest z tego co widze to na nim moge pracowac?? to program do tworzenai grafiki?

chcialbym rozwinac w tym kierunku mam nadzieje ze tutejsze fora mi w tym pomoga. dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja przede wszystkim, nie kombinuj z tym imac bo zginiesz w reklamach PR, jest dobry ale drogi, z tym 3ds max to pojechałeś nieźle, drogi jest jak jasny gwint ale zawsze można mieć studencką wersję a jeszcze lepszy sposób to popytanie się jakie są softy do 3d a potem po kolei sprawdzać je może ci któryś podpasuje i wcale nie musi być to max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ox wszystkie sa do 3d. myslisz ze powinienem zaczac od 2d? czy od czegos prostszego?... jestem pewny ze dam sobie rade tylko musze sie duzo uczyc (chcialbym w przyszlosci zrobic jakis kurs w UK). Na razie czytac czytac bo dzialac na programach chcem zaczac za max 2 miechy kiedy to sprzet sobie lepszy sprawie wiec bede sie oswajał z wejsciem do tego swiata grafiki dzieki tez tej stronce napewno duzo sie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kto woli może jeszcze popatrz sobie na gui każdego z programów na gogole się znajdzie, nie będziesz musiał ich ściągać, a może niejeden od samego wyglądu ci nie podpasować więc po co się męczyć. Dobrze jest obejrzeć wideotutki jak to w różnych programach wygląda, wszystko co zbierzesz jest przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności