Skocz do zawartości

Pomoc Podkręcanie i7 920 na P6T Deluxe2 [zaledwie 3.7Ghz]


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie ostatnio dosyć dobre chłodzenie Sythe Mungen 2 i postanowiłem popróbować sił w podkręcaniu mojego i7.

Jak na razie słabe rezultaty może 3.4 G mi się udało stabilnie podkręcić. Niestety komputronik oszukał mi i sprzedał mi Rewizje C1 kiedy ja specjalnie pytałem się o D0 ale chyba po pół roku od zakupu nic już się nie da zrobić.

 

Czytałem kilka poradników ale jakoś mi nie wychodzi to za bardzo.

 

Moja maszyna :

i7 920 rev. C1

Asus P6T Deluxe 2

Corsair 1600 Ghz 6GB

 

Teraz sabilnie chodzi na 3.2, próbowałem podnosić napięcie mocno nawet do 1.35 i wtedy osiągnołem 3.8 Ghz ale jak włączyłem render to komp się wysypał.

 

Może ktoś podpowie co i jak ustawić z góry dziękuje.

Tu zdjęcie biosu

54960948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Musiałbym się rozeznać na podkręcaniu na nowej platformie qpi itd. rzeczy których w lga775 nie było ale już teraz mogę ci polecić parę podstawowych rzeczy przy podkręcaniu sprzętu.

 

Do badnia stabilności używaj programu Orthos (stress prime 2004) lub ooct. W orthosie możesz oddzielnie sprawdzić stabilność ramu jak i procesora. Z tego co widze masz pamięci ustawione poniżej SPD wiec powinny być stabilne. To 45nm więc śmiało możesz jechać do 1.4V ale więcej nie polecam. Do codziennej pracy w 45nm max rozsądna wartośc to właśnie ~1.4 czyli 1.350/1.375/1.385. Oprócz tego oczywiście badaj temperature mimo, że chłodzenie masz dobre.

 

Polecam poradnik. Ja nie czytałem bo nie posiadam i7 :) http://pclab.pl/art34220-5.html nie wiem moze czytałeś.

 

Podnieś napięcie jeszcze o parę setnych i sprawdź stabilność. Nie wiem własnie jak jest do końca z pamięciami na tej platformie z tego co widzę to ich częstotliwość jest niezależna od proca dzięki bclk zamiast starej fsb. Zazwyczaj to pamięci ograniczały podkręcanie jako 1, tutaj cięzko mi powiedzieć dlatego sprawdź przy trochę wiecej V.

 

Staraj sie trzymać jak najmniej kluczowych elemntow na auto. Mowie tu o V ramu,proca, czestotliwosc bclk/qpi itd. Płyty czesto po oc same dobierają ich wartości często nieodpowiednie. Ustaw recznie domyslne.

 

Przy 3.8Ghz ile masz na ramie ? Sprawdź jeszcze 3.8Ghz na 1.385V i 1.4V dalej nie sprawdzaj.

Podniesienie Vtt o pare stopni w gore nie zaszkodzi.

 

*VTT – QPI/DRAM Core Voltage, QPI/Vtt Voltage, QPI Voltage, brak; napięcie zasilania części Uncore;

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do podkręcania procka, nowe ciężkie animacje do renderu przszyszły.

Może jest na forum miłośnik podkręcania.

 

CPU voltage 1,30

CPU pull voltage 1.8

qpi/dram voltage 1.29

IOH voltage 1.2

 

63103736.jpg

 

Co radzicie da się coś więcej wycisnąć niż3.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Mugenie 2 doszedłem do 3,78 czy jakoś tak. Ogólnie nie jestem do końca zadowolony z tego chłodzenia. Zmienię chyba niedługo na coś innego. A tak w ogóle to ile masz slotów na ram zajętych? - 3 czy wszystkie 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

mam zajęte 3 sloty na 6, może spobie dokupie ramu jak stanieje

nadal było niestabilnie

 

myśle że chyba to nie sprawa temperatur 70 stopni to jeszcze ok

 

podnosłem

cpu voltage do 1.35

i ustawiłem

dram bus voltage na 1.54

 

może w końcu będzie stabilnie

 

PS. podziel się ustawieniami

Edytowane przez claude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe podkręcanie, pamięci ustawiłem na niskich obrotach bo tak podobno najlepiej robić pierwsze podkręcamy procka później pamięć.

wszystkie próby na 3.8 się nie powiodły przy napięciu cpu voltage 1.37 temp w spoczynku koło 70 stopni przy jakimkolwiek benchmarku jest bluescreen

za to juz cpu voltage 1.36 temp są normalne w spoczynku przy renderze coś ponad 70 czyli ok ale to już jest 3.7 Ghz

Mała różnica w napięciach ogromny skok temperatury przy 1.37 volta

Czy da się coś jeszcze zrobić przy kupnie i7 miałem nadzieje na 4 Ghz!

87253971.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rewizje C0 i może słaby egzemplarz. Zostałbym przy 3.7 Ghz - to dobry wynik, wiem to nie jest ta psychologiczna bariera 4ghz ale te 300mhz+ cie nie zbawi a na 100% temperatury już będą krytyczne jeśli potrzebujesz mocnego dovoltowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claude http://pclab.pl/art34282-20.html tutaj sa opisane dokladniej skladowe i co jak nalezy obliczac. Jest tez schemat ustawień pomocnych przy szukaniu granicznej wartości BCLK: Moze sie przyda :).

 

Z tego co sie zorientowalem w tej rewizji ktora posiadasz na tym chlodzeniu i woqule uzyskales gorny pulap.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu proc już nie wydala i tyle, sam fakt posiadania i7 nie gwarantuje 4ghz. Nawet nie każda rewizja D0 musi podołać 4ghz'om. Z dużego wafla krzemowego zawszę trafią się gorsze i lepsze sztuki a rewizja C0 to, że tak powiem raczkowanie i7 i pierwsze sprawne wycinki wafla , 3.7 ghz to dobry wynik, może nawet bardzo. Szkoda proca i tych temperatur = napięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

claude, ja mam taki zestawik: procek rewizja D0, 6x2gb OCZ 1333, płyta Gigabyte ud4p.

 

Obecnie mam takie ustawienia w biosie:

BCLK 175

mnożnik x21 (czyli włączone Turbo cały czas)

CPU Voltage 1,28

QPI 1,28

Dram Voltage 1,64

reszta napięć na auto

ustawienia pamięci (opóźnienia itd.) też mam na auto dane

 

Żadnych błędów, zwiech czy innych rzeczy nie mam. Temperatura podczas długiego renderowania w maxie nie przekracza 74 stopni.

W ogóle jak trochę stanieją zestawy 3x4gb to sobie zmienię pamięć na taki, bo jak miałem wcześniej 3x2gb to spokojnie osiągałem 3,9 przy napięciu równym 1,25 na procku. Gdy dodałem kolejne trzy kości to zaczeły się pewne problemy z poprawnym ustawieniem biosu. Zresztą to chyba też wina płyty jest, ale tej mi się nie chce zmieniać :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Cześć!

Jednak 3.7 bylo niestabilne.

Wróciłem do 3.6 i działa stabilnie i beton, na 1.35 cpu voltage. Może spróbuje obniżyć napięcia, może też będzie stabilnie.

 

Jak skończę rendery to spróbuje twoje ustawienia Araiel.

 

Już pogodziłem się właściwie że 4Ghz nie będzie, może tylko dla sportu coś potestuje. Właściwe te 3.6 to już jest coś i jeśli jest stabilne to nie ma co narzekać.

Edytowane przez claude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności