Skocz do zawartości

Komputer za 2200zł


logik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar złożyć stację, głównie do prac w 3d. Poniżej wypisałem komponenty, które mam na uwadze, ale nie jestem ostatecznie zdecydowany i chcę się poradzić czy to dobry wybór. Oto one:

 

-procesor: Intel Core2 Quad Q8300 2,5 GHz (559 zł)

-płyta główna: ASUS P5QD turbo (452 zł)

-RAM: Kingston DDR2 2x2GB 800HHz CL5 (348 zł)

-karta graficzna: Radeon 4670 HIS 1GB HDMI&DVI (PCI-E) IceQ (289 zł)

-twardy dysk: WD Caviar Blue 500GB WD5000AAKS 16MB cache SATA-II (199 zł)

-napęd DVD: LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NS40 (115 zł)

-zasilacz: Modecom Carbon MC530 530W ATX (184 zł)

 

*ceny z komputronik.pl

 

W sumie wychodzi 2146 zł. Jeśli macie jakieś sugestie, propozycje lub uwagi to proszę pisać.

Dziękuję.

Edytowane przez logik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm, a możesz podać powód dlaczego? I jak możesz doradzić to jaki konkretny model, bo jak sprawdzałem po cenach to GeForce'y 1GB są droższe od tego modelu o 200-300 zł. Mnie nie stać żeby tyle dopłacić, a w podobnych cenach (do tego Radeona) GForce'y mają dwa razy mniej pamięci, więc chyba nie ma sensu kupować karty 512MB tylko dlatego że to GF...?

Tak jak w tytule komp ma mieścić się w tej cenie więc co jest lepsze: Radeon 1GB za 289zł, czy GF 512MB za 330zł??

 

(edit)

Ok, poszukałem dokładniej i znalazłem kartę "GeForce GT220 Asus 1GB HDMI & DVI (PCI-E) (DDR2)" i co ciekawe jest tańsza! (279 zł).

Czy ona bedzie lepszym wyborem od tego Radeona?

Edytowane przez logik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego komp.

Na przykład xsi podobno nie lubi radków.

Ja na maxie już bardzo długo siedze na radku i nie mam problemów.

 

Nvidia używa wazeliny, wskutek czego jest wymieniana jako wspierana i wspierająca, ale nie dajmy się zwariować, lepsze jest wrogiem dobrego, a tańsze taniego. Nie sugerujmy się tylko reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 1GB pamięci wykorzysta dopiero karta pokroju 4890/5850/GTX275 i wyższe. Karta za 300zł i 1gb ramu to chwyt marketingowy. Jeszcze żałosne pamięci ddr2.

2. 4670 za tą cenę to lepszy wybór niż GT220 (chociaż niedawno radka można było kupić przynajmniej 50zł taniej)

3. doktur jak nV zbankrutuje, to nie odbije się dobrze na użytkownikach. Monopol ma swoją cenę :)

4. Nie wiem jak 4670, ale np. 4770 i 48xx można modować na firegl. ATI tego nie blokuje.

5. Jeśli ci zależy na physix lub CUDA, to i tak GT220 to za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka różnica jest pomiędzy kartami Radeon 4670 GIGABYTE i HIS?? Bo jeśli chodzi o parametry to są w zasadzie takie same. Jak myślicie może jednak lepiej Gigabyte? (299 zł).

Co do 4770 to wszystko fajnie tylko ceny oscylują od 500-599 zł, więc raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko monopolu nie bedzie... nikt na to nie pozwoli... zawsze sie znajdzie

dobry wujek pokroju IBM albo Samsunga i kupi nvidie tak jak nvidia kupila

zdychajace 3dfx. Po prostu wnerwia mnie ich CEO Jen Hsun Huang :) gt

220/240/250 ? dziekuje, poczekam... ba... nawet ostatnio nvidia wydala serie

gt 300 :) tylko niech sie nikomu nie wydaje ze to spozniony Fermi... po prostu

kolejna zmiana nazwy: gt360m = gt240 = g215 = g92 :) 3 letnia karta z 4

roznymi nazwami :)

 

z tego co widze na komputroniku maja premiere 5670 na 17 stycznia:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/category/7979/Radeon_5670.html/type/27/showProducts/1

 

podejrzewam ze tez wtedy wypuszcza karty z rodziny 55xx, 5570 w testach

jest ponad 20% szybszy od gt220, dodatkowo ma dx11, opengl 3.2 i jest

znacznie mniej pradozerny. cena MSRP w stanach jak na razie to okolo 75$

w zaleznosci od ramu i taktowania.

 

poczekaj 3 dni az CES sie skonczy to bedziesz mial przeglad tego co jest na

rynku.

 

modele referencyjne sa produkowane przez firmy takie jak asus, gigabyte,

powercolor itd... z czesci dostarczanych przez nvidie i ati (praktycznie tylko

sa montowane i sprzedawcy doklejaja naklejke). Roznice miedzy sprzedawcami

widac glownie w modelach egzotycznych w ktorych oferuja ci fabrycznie

przetaktowane karty lub takie wyposazone w 'niestandardowe' chlodzenie.

 

w kategorii za 300 zl praktycznie patrz na gpu, rodzaj pamieci (gddr3/4/5),

predkosc gpu i pamieci no i cene. oczywiscie do tego dochodza gusta i

przywiazanie do marki (zwlaszcza w stanach np zotac albo xfx sa uznawane

za takie hardcorowe dla graczy, ja np preferuje gigabyta i sapphire), ale

przy takim wyborze to raczej nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logik a po co ci to 1GB pamieci? to ze wiekszosc kart w tej cenie tylu nie ma to oznaka ze parametry sa dobrze dobrane a Ty rzucasz sie na tani chwyt "ze im wiecej tym lepiej". Ogolnie to 512 styka i warto skupic sie na innych parametrach ktore sklaniaja sie na wydajnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal - sądziłem, że ilość pamięci świadczy o wydajności karty (oczywiście nie tylko) ale jeśli twierdzisz, że 512MB może być lepsze to jakimi parametrami mam się sugerować, co jest najważniejsze? I dlaczego ta karta to nie najlepszy wybór? Możesz podać jakiś przykład karty, która lepiej się nadaje?

 

Nvidio - a dlaczego nie polecasz, co jest nie tak z tą płytą? Podaj jakieś szczegóły.:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek ceny do możliwości / wyposażenia jest śreni (dziwie sie sobie że ją kupiłem ) Słabe chłodzenie sekcji zasilania, radiatory w "pięknym" kształcie, które słabo się sprawdzają. Na abicie ip35-e budżetowej plycie sprzed 2 lat osiągałem stabilne 3.2Ghz na Q9300 co jest b. dobrym wynikiem jak na tego proca i tamtą płytę. Teraz stabilne mam jedynie 3.0ghz (no moze 3.1 da sie wycisnąć ) ale 3.2 za chiny nie chce działać stabilnie a próbował wszystkich możliwych konfiguracji ustawień. Płyta ma problemy z dużą gamą pamięci, chociaż teoretycznie po updacie biosu problem ma zniknąć. Ja mam najnowszą rewizje a i tak nie moge zmusić płyty do działania powyżej 400fsb przy różnych dzielnikach, czyli tak jakby konflikt z dzielnikiem fsb:dram prze pamięci. Ehh dość skomplikowane. Karta dźwiękowa również przeciętna. Płyta za ~500zł powinna oferować coś więcej. Bardzo ubogie dodatki w pudełku. Pare kabli, instrukcja i wsio.

 

Polecam coś ze starych płyt ze stajni DFI lan party albo gigabyte ds35 . Jeśli wsadasz quda 45nm szukaj płyt na P45 i sprawdzaj w testach jak sobie radzą z oc w 45nm o ile zamierzasz podkręcać bo dla mnie to sprawa kluczowa.

 

Z zalet to masz raida, epu, turboV, kondesatory polimerowe (aczkolwiek to juz standard przy takiej cenie) 8fazowa sekcja zasilania. To chyba na tyle. Nie sugeruj się tak całkowicie moją opinią. Trochę sie na niej zawiodłem i teraz sobie psioczę ;) Gdyby kosztowała poniżej 400zł nie mógłbym narzekać.

 

Szukaj gpu z 512mb pamięci ale szybkiej pamięci gddr5 albo 3. Np. GTS 250 albo radeon HD 5750.

Zaoszczędziłbym na płycie i na czymś jeszcze i kupił Q9550 np. z allegro. Rozważyłbym również platforme na LGA 1156.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta DFI LanParty UT X48- T2R (DDR2) z gniazdem Socket 775 kosztuje 820 zł... To zbyt dużo. Nie stać mnie. Wiadomo że najlepiej "dozbierać" ale tak można w nieskończoność gromadzić fundusze, czekać na obniżki cen, potem znów dozbierać... eh.

Interesuje mnie dobra płyta za ok. 450zł. Jeśli chodzi o kartę graficzną to mówisz, że lepiej 512MB ddr3 niż 1gb ddr2. Ok sprawdzę czy istnieje coś takiego w cenie ok. 300zł...

Jesli chodzi o płytę to czekam na dalsze propozycje i narazie obstaje przy tym ASUSie za czterysta parę zł.

Pytanie brzmi czy istnieje coś lepszego w BARDZO zbliżonej cenie? Jeśli tak to piszcie:D

Edytowane przez logik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez sobie phenoma II 955 za 550 zl i dorzuc jakas plyte na AM3,

790fx/785g/790gx za 300 zl i bedzie duzo szybciej niz q9300 / q8400

 

http://www.anandtech.com/bench/default.aspx?p=88&p2=75

 

mamy phenomy 955 i 965 na plytach:

http://www.asrock.com/MB/overview.asp?Model=M3A790GXH/128M

 

mozliwe ze sie troszke zestarzala, ale w cos podobnego bym mierzyl

 

dla testow podkrecalem te proce do 3.6/3.8 ghz (overdrivem) i nie bylo

problemu, ale nigdy sie w to dluzej nie bawilem.

 

PS: a zaoszczedzona stowke wydaj na karte graficzna... btw. nie kupuj w

komputroniku bo to drogi sklep, lepiej tam cos wybrac (bo wybor maja duzy)

a kupic gdzies gdzie jest taniej.

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokturpotfor - w komputroniku nie będę kupował i w ogóle nie sądzę że w internecie będę zamawiał, mam zaufany sklep w miescie... Co do karty graficznej to nie potrzebuję znowu takiego wymiatacza, bo raczej nie gram w gry jak już to okazjonalnie, a raczej dużo czasu poświęcam grafice a z tego co wiem to w 3d karta nie jest tak ważna jak procesor czy RAM.

 

Co do tego procesora to wydaje się całkiem ciekawy :D ale ta cena... 629 zł. Zastanawiam się czy taki 3,2-gigowy mocarz jest mi potrzebny, a w tym teście wyraźnie Intel przebija go w 3DS MAXie czyli tam gdzie głównie będę siedział... i jeszcze do tego ma to starsze złącze... a nie chciałbym żeby komputer po pół roku był już archaizmem. Ciężki wybór...

Edytowane przez logik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... AM3 to najnowszy socket AMD, do 2012 masz spokoj, pamieci ddr3

tez na nic 'nowszego' dzis nie mozesz liczyc :)

 

co do procka to 630 zl to kiepska cena:

 

http://www.morele.net/procesor-amd-phenom-ii-x4-quad-core-955-black-edition-socket-am3-box-hdz955fbgibox-224004/

 

phenomy II wypadaja slabiej ghz vs. ghz z nehalemami i niektorymi lepszymi

core 2 quad, wiec sama predkoscia sie nie kieruj.

 

hmm... z tego co widze to tylko w jednym tescie z spec max'a pII955

przegrywa z q9300, (w niektorych testach im mniej tym lepiej :) ), mam tez

porownanie z zycia wziete mamy kompa na q8200 ktory jest duzo wolniejszy

pod maxem 2009 z mentalem.

 

co nie zmienia oczywiscie faktu ze jest to procek za 500 zl ze sredniej polki

i z np core i7 nie ma sie co mierzyc.

 

ps: tu masz tez fajna porownywarke cpu: http://www.benchit.pl

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede polecak konkretnej karty bo modeli na rynku jest od zasrania ale zwracaj uwage na szybkosc pamiemieci DDR3 wsumie juz styka, ilosc jednostek pixel i vertex, czestotliwosc pamieci jak i rdzenia... to tyle

 

Co do testow roznych pism i internetowych portali to miej dystans do tego, to sa sponsorowane artykuly i przewaznie jest tak ze to amdki sa beznadziejn a intel jest super superasny. IMHO w intela warto inwestowac gdy chcemy naprawde jakiegos monstera czyli kupno cos z i7 jesli masz zamiar cos tanszego to lepiej kupic cos od amd. Za male pieniadz mozna fajnego procka kupic i parametrow wcale nie bedzie mial gorszych od takiego intela. Nawet taniutkie ahtlony II sa bardzo fajne. Moze i okrojone z cache 3 ktory i tak ma maly wplyw na wydajnosc.

 

Jednym slowem marketing marketingiem a w praktyce to calkiem roznie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe rzeczy mi tu przedstawiacie, ale rozumiem że "Nvidia" zapodajesz mi płytę pod ten procesor Intela bo ma gniazdo Socket 775, a tym czasem "dokturpotfor" doradzasz mi procesor z gniazdem Socket AM3, rozumiem że "Temporal" też raczej za AMD obstawia, więc czy możecie poradzić jaką płytę (AM3) warto pod takiego AMD łożyć? Sam poszperam i może coś znajdę to podam przykłady, ale powiedzcie jak w końcu lepiej:

 

-JAKAŚ jeszcze nie wiadomo jaka płyta AM3 pod proc AMD 3.2GHz , czy może

-płyta DFI LanParty DK P45-T2RS i proc Intela Q8300?

 

(edit)

Chyba zaczynam się skłaniać ku AM3. Co myślicie o tej płycie pod tego AMD:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/81703/Podzespo_y_PC/P_yty_g_wne/Asus_M4A79XTD_EVO.html

 

Asus M4A79XTD EVO i cena spoko. Tyle że za DDR3 będę musiał więcej zapłacić...

 

(edit2)

Znalazłem fajną (tak mi się wydaje) kartę graficzną:

Radeon 4730 Sapphire 512MB (339 zł)

http://www.komputronik.pl/index.php/product/84751/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4730_Sapphire_512MB_HDMI_DVI_PCI_E_.html

 

Co myślicie?? Będzie lepsza niż Radeon 4670 HIS 1GB (289 zł)??

Edytowane przez logik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem,

 

4730 to polke wyzej niz 4670, dwa razy wiecej potokow (640 vs 320), a na

dodatek gddr5, czyli 2 razy szybsze pamieci niz ddr3 (w uproszczeniu mowiac)

 

co do plyty to polecam:

 

http://www.asrock.com/MB/overview.asp?Model=M3A790GMH/128M

 

okolo 280-300 zl powinna kosztowac: http://www.ceneo.pl/2813240

 

asrock to jest marka asusa, ta sama firma, ta sama fabryka, inna nazwa,

na inny rynek. sam uzywam kilku plyt z serii GXH i odpukac nie bylo problemow,

ma kupe fajnych zlaczek: fire wire, esata inne jakies bajery, karte graficzna

wbudowana hdmi, dvi, vga (nie zeby dalo sie na niej cos zrobic

powazniejszego)...

 

ps: ta evo tez wyglada super... parametry praktycznie identyczne a mozna by

uznac ze asus - wieksza renoma

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Jestem już zdecydowany. Oto nowa lista sprzętu:

-płyta główna: Asus M4A79XTD EVO (415 zł)

-procesor: AMD Phenom II Quad-Core 955 (629 zł)

-RAM: Kingston DDR3 2x 2GB 1333MHz CL9 (442 zł)

-dysk: WD Caviar Blue 500GB 16MB cache SATA-II (199 zł)

-karta graficzna: Radeon 4730 512MB (PCI-E) (339 zł)

-napęd DVD: LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NS40 (tu bez zmian) (115 zł)

-zasilacz: MOD Carbon MC530 530W ATX (i tu też) (184 zł)

SUMA: 2236 zł

*ceny wg. komputronik.pl

 

...jedak mam nadzieję (sugerując się cenami na stronach które mi podesłaliście, że pewnie kupię to trochę taniej, ale to dobrze:D

DZIĘKUJĘ BARDZO za pomoc i wasze porady, dam znać w tym wątku jak już nabędę ten zestaw, jeśli jednak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to proszę pisać, bo nie kupię tego komputera od razu jutro, więc jeszcze jest czas :). Dzięki za zaangażowanie.

POZDRAWIAM!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności