Skocz do zawartości

DZIAŁ : Dla początkujących


Rekomendowane odpowiedzi

Może warto by było utworzyć dział W.I.P

dla początkujących , żeby jak ktoś zaczyna to nie mieszał prac swoich z \"lepszymi\" na przykład taki -Ja- który wrzuca coś od czasu do czasu chętnie bym z tego korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja przeciw. Jeśli ktoś uważa że jego prace odstają ZNACZNIE od poziomu panującego na forum, to niech pracuje nad warsztatem i po pewnym czasie pokaże coś ciekawszego... Poza tym kto rozgraniczałby te wątki? Jak można by ustalić ten poziom? Poza tym powstałoby jakieś getto...

Ja jestem na NIE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a po co cale zamieszanie? domyslam sie ze w celu unikniecia bolesnej krytyki. to moze lepiej dzial NO COMMENTS - postowac moglby tylko zalozyciel watku.

 

wip by zdechl. jedna dwie prace na poziomie miesiecznie. chcecie tego? a kto bedzie w jury kwalifikujacym co sie nadaje do wip a co do SIP (szit in progress)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koza: nikt by nie decydowal, robiliby to sami userzy chcacy pokazac swoje prace. Poza tym chodziloby chyba raczej o to, ze prace w takim dziale oceniane by byly inaczej, niz te w \"normalnej\". Nie pojawialyby sie glosy typy \"ale syf\", \"po co to pokazujesz\", itp.

 

Dodatkowym plusem byloby oczyszczenie Galerii, czy WiPa. Jezeli praca naprawde bylaby bardzo slaba, to moderatorzy mogliby przeniesc do dzialu \"poczatkujacy\", nawet tylko za zgoda autora (bo czemu nie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA JESTEM W 100% ZA , a poziom zależy od ciebie , sam wybierzesz gdzie ma byc twoja pracka , a komentowanie

w początkujących łagdone a w zaawansowanych dość ostre , ADEK co ty o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Kłobuc

Początkującym trudno stwierdzić czy ich praca prezentuje jakiś poziom, po za tym jak mają pracować nad wasztatem jak nie wiedzą co jest źle?

 

kurcze przeciez w tym celu wlasnie jest zalozony dzial wip.

byloby bosko gdyby poczatkujacy userzy zamiast zakladac nowy watek z kazdym pytaniem po calym forum robili sobie wipa w ktorym by sie pytali na bierzaco o rozne nawet najprostsze zagadnienia ktorych nie chce im sie szukac w helpie a inni userzy by im pomagali. niestety nikt jeszcze nie wpadl na tak genialny i jakze prosty sposob edukacji.

 

sorry ale takie ruchy zamieniaja powoli forum w help online dla weekendowych amatorow ktorym nie chce sie ruszyc glowa, by pouczyc sie czegos samemu, czy nawet zadac sensownie pytanie. jeszcze troche to zostana tu tylko pasjonaci pomocy blizniemu i zlosliwi komentatorzy efektow chwilowego zainteresowania 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Nie pojawialyby sie glosy typy \"ale syf\", \"po co to pokazujesz\", itp. \"

Racja... Pewnie pojawiały by się takie posty:

-jak na pierwszego wipa to super!

-W porównaniu do poprzednej pracki jest dużo lepiej

Oczywiście w wątkach o takim samym poziomie, któy w WIPie gwarantuje zmieszanie z błotem...

 

\"jak mają pracować nad wasztatem jak nie wiedzą co jest źle\" - wydaje mi się, że w pracach typu \"OMG\" (jak to ładnie sikham kiedyś określił) nie jest trudno zauważyć co jest źle. Jeśli autor widzi drobne niedociągnięca to wg mnie może śmiało postować do WIPa. Ale watki, w których na samym poczatku widzę tekst typu: \"wiem że jest do dupy, ale...\", \"jestem kompletnym noobem i nic nie umiem\" to słabo mi sie robi. Moja pierwsza pracka też nie zachwycała, ale myśle (mam nadzieję ;) ), że nie była kompletnym shitem. Być możę dlatego, e przedtem dużo sam eksperymentowałem z różnymi funkcjami programu i troszke go poznałem zanim zamieściłęm wątek na forum.

 

Poza tym jaki miałby być poziom prac dla WIPa? Najchętniej bym zobaczył jakiś przykład pracki, która określałaby dolną granicę dla WIPów.

Dalej uważam, że to zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"jeszcze troche to zostana tu tylko pasjonaci pomocy blizniemu i zlosliwi komentatorzy efektow chwilowego zainteresowania 3d.\"

 

To mnie jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, ze trzeba stworzyc dzial \"poczatkujacy\"! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale widziałbym tam wszelkie Wipy robione na podstawie tutków, w których autor pyta sie jak cos zrobic bo np. tutek jest za mało szczegółowy. Jest mnóstwo takich tematów, nie tylko w wipie, ale io w pomocy, mysle ze to by oczyscilo troche ten dzial z pytan tego typu.

 

I czemu od razu getto, przecież zaproponowała to osoba która sama jest początkująca. Może poczekajmy na więcej postów od takich osób, bo ani Akdsn, ani Kozioo do początkujących już nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no luuudzie. kto komu zabrania cokolwiek robic w wip? chcesz robic tutek i prosic o pomoc w trakcie pracy, prosze bardzo, wip jest najlepszym do tego miejscem a nie jak sie to najczesciej zdaza pytania laduja w dziale 3dsmax.

 

DruG: przeciez wip jest po to by sie wzajemnie od siebie uczyc. poczatkujacym bardziej doswiadczeni koledzy moga pomagac technicznie i nakierowywac koncepcyjnie a starzy wyjadacze i tak traktuja go bardziej jak wlasny tworczy ekshibicjoniczm.

sam mi kiedys prywatnie powiedziales ze nie pokazesz publicznie pewnego wipa bo nie chcesz sluchac o bledach o ktorych doskonale sobie zdajesz sprawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE- to po postu zrobi wielki śmietnik...każdy traktuje swoje prace inaczej...dal jednego jest czymś wspaniałym, dal drugiego kompletne dno...więc rozdzielanie byłoby ciężkie...

Do tego jeszcze wszyscy \"zalaliby\" ten dział...a dopiero później, jak praca nabieze umieńców, będą chcieli przenieść ( za pomocą Modów) WiP\'a do działu z lepsiejszymi pracami...

No i jeszcze apropo myśli Drug\'a...

\"Dodatkowym plusem byloby oczyszczenie Galerii, czy WiPa. Jezeli praca naprawde bylaby bardzo slaba, to moderatorzy mogliby przeniesc do dzialu \"poczatkujacy\", nawet tylko za zgoda autora (bo czemu nie?). \"

 

Jak byś się czuł, gdyby twoja praca, nad którą siedziałeś całe dni, zawalając wszystko wokoło, zostala przeniesiona do dzialu dal początkujących ?? Nie wesoło co...?:P

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie troche racji, nigdy nie upieram sie gdy ktos podaje rzeczowe argumenty, a takie podaliscie. Nie znaczy to jednak ze jestem na nie. Chetnie bym poczytal jeszcze rozwinietej opinii chvetiego (pomysłodawcy) i moze innych poczatkujacych... chyba ze nie ma takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG, mylisz się...dobrze zaznaczylem cytat...Chodziło mi o \"oczyszczanie\" i \"przenoszenie\"...

 

Co tu gadać...jesteśmy artystami na swój indywidualny sposób i każdy ma prawo pokazywać swoje prace, czy to dobre, czy też banalne ( z punktu widzenia doświadczonego...)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a moze zrobmy 3 glowne fora z oddzielnymi wejsciami: begginer.max3d.pl; advanced.max3d.pl; master.max3d.pl. w kazdym te same dzialy. hmm chociaz nie, bo tylko master users wiedza co to jest help w maksiu, wyszukiwarka forumowa, google. no moze jeszcze advanced users domyslaja sie ze na pytania o renderingu jest przeznaczony specjalny dzial na forum, czy ze w dziale texturing lighting jest staly watek z baza linkow do tekstur itd itp etc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moje? To tam jest forum? Do tego serwisu odsylam warezowiczow, a nie poczatkujacych. Co to w ogole ma wspolnego z tematem watku? ;) Frustracja Cie dopada, odpocznij moze.

 

Fulcrum: a ja zaznaczylem, ze przenoszone by byly za uwczesniejsza zgoda autora, dla jego wlasnego dobra;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, że cały ten problem rozbija się o to, że niektórzy boja się krytyki i wolą słodzenie (jak na \"wielkim\" threedy)... Nie rozumiem dlaczego miałbym mówić że praca jest ok, jeśli nie jest nawet przeciętna:/ Do przeciętnego poziomu można dojść przebijając sie przez helpa i tutki... Bez pomocy innych.

Jeśli już miałoby być jakieś rozgraniczenie to byłbym bardzije za takim WIPem, na którym jest zakaz pisania postów typu \"WOW - super model!\", tylko bardziej ukierunkowanym na ostrą, ale konstruktywna krytykę... Ale wydaje mi się, że da się obejść bez takiego rozgraniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Kozioo, foum jest aby pomagać poprzez wytykanie błędów..przez to wiem co poprawić, a zarazem uczymy się na błędach...

 

DruG, powiem inaczej, nawet propozycja przeniesiania bylaby ciosem...:P

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no paranoja jakas podzielenie ludzi na tych dobrych i zlych hehe moze wszystkie dzialy podzielic tak ze w kazdym bedzie cos w stylu : \"glupie pytania\" i \"mądre pytania\", \"prace godne uwagi\" i \"lepiej nie wchodzcie bo.....\" zawsze tak jest zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie ze są poczatkujacy i ci bardziej zaawansowani, musi byc krytyka i ktos kto wystawia jakąs tam pracke to powinien byc przygotowany na slowa te dobre i te zle niestety .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie krytyki nie boje ale wg. mnie lepiej by było chociaż oglądać w jednym dziale prace the best żeby chociaż zrobic takie coś jak The Best of Forum jakis system głosowania \"czy ta praca zasługuje na The best of...\" tak lub nie i finito większość głosów by zawarzała o tym czy dana praca znajdzie się w the best of czy nie

po prostu zeby zrobić taką jakąś złotą galerię na forum wiecie o co mi chodzi...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcrum: ciosem? myslisz, ze wszyscy poczatkujacy userzy sa tak zapatrzeni w siebie, ze propozycja przeniesienia pracy do dzialu, w ktorym dostana wiecej porad niz zj****** bedzie traumatycznym przezyciem? Chyba za bardzo przenosisz na nich swoje leki ;)

 

Po chwili zastanowienia musze stwierdzic, ze z tej dawki cynizmu aksdn mozna wyciagnac duzo prawdy, z ktora sie zgadzam. To samo z kozioo - rzeczywiscie dzial dla poczatkujacych moze sie ostatecznie stac miejscem, gdzie bidulki beda uciekaly przed krytyka. Chociaz osobiscie widzialem w nim raczej wiecej porad i mniej wysmiewania, a nie brak krytyki i kadzenie.

 

Milego dnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zle i tak nie dobrze. Pomysl moze i lekko litosciwy ale i krzywdzacy zarazem, to nie jest kolko wzajemnej adoracji... no moze przesadzam ale glownie chodzi o to ze by czesciowo znikl glowny motor napedowy poczatkujacych, oni by sie tam zadomowili, ich kacik i tyle. Jestem zdania jak cie maja niszczyc, to z klasa :) mniej by ludzi napewno wypelzalo z tego dzialu a napewno jeszcze wiecej tam pouciekalo.

 

Powiem tak mnie swego czasu tez niezle mieszali z blotem na kazdym kroku, co mi jednak na dobre wyszlo oczywiscie nie obylo sie bez docinek i nie chcialem przyznac racji... ale wtedy gluptak bylem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał DruG

 

Chociaz osobiscie widzialem w nim raczej wiecej porad i mniej wysmiewania, a nie brak krytyki i kadzenie.

 

DruG: slonko ty moje a w wipie to nie ma porad, wlasciciel watku nie moze zadawac pytan dot. wipa? moze tylko nikt tego nie robi bo wiekszosc wpada do galerii z niedokonczonym`czyms` mowiac `jest, jak jest i nie chce mi sie zmieniac, a w ogole to moj pierwszy model wiec nie bijcie`.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG - widzę, ze nie dasz się pzekonać...w ońcu każdy ma swoje zdanie i ja nie mam zamiaru go zmieniać...

Co do zapatrzenia...każdy z nas (userów) powinien mieć takie same \"prawa\" do krytyki jak inni...Jeśli ktoś się stroni od kytyki to niech lepiej nie umieszcza swoich WiP\'ów...

Dla mnie, kytyka jest motoem, a nie powodem do dumy, czy też smutku...:P

 

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał DruG

Po chwili zastanowienia musze stwierdzic, ze z tej dawki cynizmu aksdn mozna wyciagnac duzo prawdy, z ktora sie zgadzam. To samo z kozioo - rzeczywiscie dzial dla poczatkujacych moze sie ostatecznie stac miejscem, gdzie bidulki beda uciekaly przed krytyka.

 

Przecież napisał, że się zgadza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie:) Mnie nie przekonuje jedynie Twoja argumentacja, jakoby taka prosba mialaby byc ciosem nie do zniesienia przez zwyklego smiertelnika;) Czasem musza znosic wieksze upokorzenia na forum, niz to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, nie sadze zeby ludzie nagle zaczeli skakac z okiem z powodu przeniesienia swojego dziela do SIP\'a wrecz przeciwnie, moze to byc dodatkowy dopal do tego, zeby dostac sie do WIPa. ludzie zaczna mocno pracowac nad pracka itp itd udoskonalac co sie da po to, zeby wyjsc z obciachowego dzialu;]

 

Drug: pliiiz, zmien avatara bo juz nie wyrabiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przesadzam...może DruG masz rację...

Teraz jest dobrze i nie ma powodu by to zmieniać...jeśli ktoś uważa poziom prac prezentowanych przez userów w WiP\'ie za wysoki do swoich umiejętności to proponuję zrobić oddzielne \"miejsce\" (może inne forum...:P) do dzielenia się pierwszymi \"wypocinami\" :)

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał akdsn

hmm a po co cale zamieszanie? domyslam sie ze w celu unikniecia bolesnej krytyki. to moze lepiej dzial NO COMMENTS - postowac moglby tylko zalozyciel watku.

 

wip by zdechl. jedna dwie prace na poziomie miesiecznie. chcecie tego? a kto bedzie w jury kwalifikujacym co sie nadaje do wip a co do SIP (szit in progress)?

 

 

oj tam kazda praca jest dobra...... przy jednych trzeba tylk sie dlugo napatrzec zeby cos tam dostrzec. a teraz tak serio coraz mniej ludzi prosi o krytyke, a coraz wiecej chce pochwal, wiec czemu nie, tylko niech nazwa bedzie odpowiednia, zeby niebylo wstydu ze ma sie tam prace, a zeby moznabyło powiedziec ze jest na forum.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Falcrum

NIE- to po postu zrobi wielki śmietnik...każdy traktuje swoje prace inaczej...dal jednego jest czymś wspaniałym, dal drugiego kompletne dno...więc rozdzielanie byłoby ciężkie...

Do tego jeszcze wszyscy \"zalaliby\" ten dział...a dopiero później, jak praca nabieze umieńców, będą chcieli przenieść ( za pomocą Modów) WiP\'a do działu z lepsiejszymi pracami...

No i jeszcze apropo myśli Drug\'a...

\"Dodatkowym plusem byloby oczyszczenie Galerii, czy WiPa. Jezeli praca naprawde bylaby bardzo slaba, to moderatorzy mogliby przeniesc do dzialu \"poczatkujacy\", nawet tylko za zgoda autora (bo czemu nie?). \"

 

Jak byś się czuł, gdyby twoja praca, nad którą siedziałeś całe dni, zawalając wszystko wokoło, zostala przeniesiona do dzialu dal początkujących ?? Nie wesoło co...?:P

 

Pozdr

praca technicznie wykonana dobrze jest zrobiona dobrze i tu nie ma ale.. a to ze ktos nie widzi bledow to po to sie publikuje prace zeby ktos je zobaczyl i je znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem poczatkujacym i uwazam ze to bardzo dobry pomysl.Taki kącik dla początkujacych wprowadzl by mozliwosc komunikowania sie miedzy nimi,wymiana uwag,pezdstawianiem swoich prac które moga porownac ze swoimi a nie z super mega scenami.To tyle wiec moj głos jest za na 1000%.

 

Aha i tu trzeba rady wlasnie poczatkujacych a nie spoeu miedzy wami bo twierdze ze to oni(i ja)wiedza co najlepsze dla nauki maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... ja jestem w sumie na nie

dlaczego na nie?

otoz ja sam jakis rok temu wystawilem pracke nad ktora jednak troche pracowalem, wysililem sie a zostalem niezle zjechany... wzialem sobie to do serca i dopiero po roku zdecydowalem sie wystawic jednak cos wiecej(prison)...

osobiscie mam swiadomosc ze jest to najlepsze forum o grafice w Polsce i mam jakis tam respekt do niego, nie chcial bym znizac poziomu takiego forum, jesli chce cos wrzucic tutaj, najpierw pytam sie znajomych, tych ktorzy sie zajmuja cg i tych ktorzy sie nie zajmuje, jesli uzyskam w miare pozytywna reakcje to wystawiam taka prace, jesli widze ze komentarze tak mnie gnoja z blotem ze mozna z nich wywnioskowac tylko zeby sie rzucic z mostu to pracuje sobie tam w domowym zaciszu, trenuje warsztat, pytam sie znajomych co mozna zmienic, ale napewno nie smiece forum! szczerze mowiac nie lubie watkow typu \"szit ale nie umie lepiej\" (like xx*xxxx) wystawionych do GFW...

Gdy zrobilem swojego uzytkownika na tym forum poswiecilem te 30-40 minut i przeczytalem regulaminy wszystkich dzialow, swoj pierwszy watek nazwalem poprawnie i najczesciej w watkach typu \"gdzie moge sciagnac 3dsmaxa 6\" czy \"moja denna bryka :( ) sie nie udzielam...

 

Naprawde pierwsi forumowicze powinni przeczytac regulamin i 3 razy sie zastanowic nim cos zapostuja

 

13 letni posluszny forumowicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem począdkujący pszyznam sie bez bicia i odrazu zamieściłem tutaj tylko 3 prace +2 na 2D.

Uważam że pomysł z oddzielnym działem dla począdkujacych jest bardzo złym pomysłem. Osobiście niechciałbym czuc sie jako Wyżutek społeczeństwa którego raz na 2 tygodnie ktos by ocenił a raz na 2 miechy podżucił dobrą radę. Bo tak najprawdopodobniej by było. Bądzmy szczerzy czy wy starzy wyjadacze chcielibyście zaglądać do takiego działu. Watpię mimo najszczerszych chęci. Widze wasze prace i wasz poziom dla mnie jest narazie kosmiczny i nieosiągalny ale staram się. Przyjmuje baty bo tak powinno być, Rady terz sa ważne, kazde słowo otuchy jest dobre ale zła krytyka bardziej mobilizuje [przynajmniej mnie]. A na marginesie do począdkujących czyli do mych braci wykazcie sie zdrowym rozsądkiem pamietajcie że tu są ludzie [stare wiarusy] którzy znaja sie na grafice i ich rady są cenne krytyka choćby najbardziej cieta i złosliwa musi byc czymś motywowana. Poza tym przed umieszczeniem jakiegokolwiek Wipa czy pracy skończonej [o ile tak twiedzicie] popytajcie sie osób, znajomych czy im sie podoba jak to oceniają. Jak nato patrza. Ja miałem metode przed umieszczeniem tutaj 1 Wipa Myśliwiec Spean znalazłem 8 osób na GG na czybił trafił i poprosiłem ich o ocenę mojej pracki. pozatym moi koledzy i kolezanki tez ogladali je. Gdy wiekszość stwierdziła że jest fajny dopiero dałem go do WIPa. I tak wy postępujcie. A na marginesie Czytajcie i jezeli zamiezacie coś robić w 3d maxie troszke lepiej lub poważnie to zaopatrzcie sie w ksążkę Do maxa poczytajcie zassajcie tutoriale patrzcie patrzcie patrzcie i to chyba wszystko co chciałemp powiedzieć.

 

PS uczcie sie bo to najwazniejsze i bądzcie cierpliwi.

Wy począdkujący przy pracy a i niebujcie sie zrobic 3 króków do tyłu bo to moze pomóc wam póziniej i przemyslec co było Bad i co można zkorygować.

 

Oraz Wy weterani 3D bądzcie dlanas cierpliwi ale nie łagodni objezdzajcie jezeli to potrzebne i konieczne ale tez Dajcie też rady co było żle. I jak mozna to poprawić troszke nakierujcie. niemówcie jak to zrobic tylko nakierujcie.

 

I najważniejsze nieodżucajcie, niezapominajcie nas jak dzieci które trzeba posadzić w kojcu żeby nie latały wkoło i nie przeszkadzały dorosłym bo kiedyś my bedziemy tez dorosli, a dzieki waszym radom mozemy rozwinąc sie bardziej niż jak bysmy sami dzaiłali

 

 

I to wszystko dziekuje za posłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności