Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 80: BACHANALIA


telthona

Rekomendowane odpowiedzi

Tygodniowy Speedpainting 80:

 

"BACHANALIA"

 

Zapraszam do świata mitologii greckiej, na ucztę do Boga Wina, Dionizosa, zwanego również Bachusem.

 

Zadaniem będzie stworzenie ilustracji kojarzącej się z tym starogreckim świętem lub bogiem. Może być to ilustracja uczty u Dionizosa, jego wizerunek lub wizerunki jego gości (satyry, nimfy, centaury, menady, bachantki etc.) ale ujęte w taki sposób, by było widać gdzie ci goście się znajdują.

Ciekawym i malarskim elementem tego święta z pewnością był też sam pochód (orszak Dionizosa poruszał się z Lidii do Grecji), gdzie półnagie bachantki, swego rodzaju "kapłanki Dionizosa" wpadały podczas tańca w ekstatyczny szał - trans, podczas którego wykrzykiwały słowa mające chwalić Bachusa.

 

Bachanalia kojarzą się z winem, winogronami, Bachusem, bachantkami, ucztą i innymi uciechami ciała ;)

 

Liczę na Waszą wyobraźnię: dajcie się ponieść orszakowi Bachusa!

 

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 20.01.2010 (środa) godz. 23:59.

SONDA: od 21.01 do 23.01 (3 dni)

 

 

 

Pomoce naukowe:

 

Bachanalia (dionizje) wdł Wikipedii: - W znaczeniu szerszym orgiastyczne obrzędy dokonywane na cześć Dionizosa - Bachusa. Wiązały się z nimi liczne potępiane nadużycia, przez co przerodziły się z czasem w rozpustne orgie.

 

 

Więcej o Dionizjach - http://pl.wikipedia.org/wiki/Dionizje

 

Więcej o Dionizosie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Dionizos

 

 

bachanalia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

myślę że dacie radę :) temat jest dosyc szeroki, i jeśli ktoś nie wyobraza sobie malowania orszaku iluś tam postaci, to moze skupić sie na jednej, lub po prostu namalować coś na kształt enviro ze sztafazem w formie korowodu tanczacych ludzi... myślę że możliwości jest wiele wiele ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest to tylko zalosny thumb, po tym wiem, ze musze zrobic sobie jakas przerwe i nachlonac jakichs inspiracji, ale zgodnie z bardzo madrym powiedzeniem "Artysta sie nie jest, artysta sie bywa"

 

Oto owy gniot:

 

tspy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego w speedpaintingu chodzi o uproszczenia o pokazanie sceny jak najmniejszym wysiłkiem, skończonej sceny, a nie o to ile zdaze wymodzic w 1,5h... to właśnie odwrotność hiperrealistycznego dłubania na tablecie... wiele osób o tym zapomina albo nawet nie wie... po przejrzeniu tematu speedpainting, prac biglebowskiego i leszka_leni takie mam wlaśnie zdanie na temat speedpaintingu... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10wrxb5.jpg

Tym razem rysunek bo chwilowo jedyny sprzęt jaki mam pod ręką to ołówek i akwarele. Scena inspirowana Bachusem Rubensa. Całość widział bym w brązach ale jak wezmę się za to akwarelą to nie będzie 1,5h tylko 15h (:

 

edit

zmniejszyłem delikatnie żeby nie poszerzało zbytnio wątku

 

Większa wersja: http://i45.tinypic.com/e16n9u.jpg

Edytowane przez Ojot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracę zrobiłem z rozpędu po tutorialu photopaintingu Jeremy'iego Suttona do Corel Paintera X - uczę się od niedawna i nadal wolę prawdziwy ołówek od tego w painterze - co do pracy - już zdążyłem otrzymać bęcki od mojego ziomka Uriela - prośba więc - już wystarczy kopania - po prostu nie głosujcie - w sumie chodziło mi tylko o przedstawienie koncepcji, bo temat jest ciekawy - jeśli kogokolwiek to usatysfakcjonuje to wykonam pracę jeszcze raz w ołówku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mc_art , mam nadzieje , że wezmiesz się porządnie za robotę , digital painting to bardzo fajny szeroki temat , który można zgłębiać i zgłębiać a i tak zawsze coś Cię zaskoczy . Wielu z nas myślało na początku , że tablet sam maluje i , że to jest niezły lans :) Ale niestety to jest kawałek ciężkiej pracy na który trzeba poświęcić trochę czasu żeby poczuć się w miarę swobodnie , póżniej sam zobaczysz ile Ci to radości będzie dawało :P Życzę powodzenia .

P.S - sam na początku przefiltorwałem twarz Adrianny Limy i myślałem , że jestem OmeN2501 do czasu kiedy Morano mi powiedział kilka gorzkich słów :P

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mc_art nie masz się czym przejmować. Mnóstwo ludzi w mniejszym czy większym stopniu używa fotografii w swoich ilustracjach. Jedni są usprawiedliwiani, drudzy ganieni - w zależności od hierarchii dziobania.

Nie przejmuj się tym. Czasem nie warto słuchać co mówią inni. Jedno się liczy - co umiesz.

A praca ołówkiem mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajska wyspa , wodospady i Dionizos przed tajskim masażem , kadr w czasie wybierania Bachantki , po chwili zdecyduje się , że zajmie się dwiema :)

Mój skarb jako ogólna modelka do złapania pozy jaka mnie interesowała , wczuła się dobrze bo wyginała sie bosko ufff .... dziękuje Kochanie :)

 

Ok wracam do dłubania challenqe corner , chociaż czasu niemam wogóle na dłubanie dla siebie blee ...

 

wykadrowanynatpsbmp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności