Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 80: BACHANALIA - SONDA


telthona

bachanalia  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. bachanalia

    • Uriel
      8
    • icecold
      2
    • Kishkoltz
      3
    • jaras
      20
    • klex
      9
    • mrozik26
      1
    • Hendels
      0
    • mc_art
      4
    • dzudzu
      7
    • noiprox
      1
    • Ojot
      29
    • Florian P
      4
    • eco
      5
    • Frank600
      2
    • Mellon
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Tygodniowy SpeedPainting 80: BACHANALIA

 

SONDA

 

Głosujemy :D

Proszę o przypięcie tematu.

 

 

 

1. Uriel

attachment.php?attachmentid=69376&d=1263906697

 

 

2. Icecold

tspy.jpg

 

 

3. Kishkoltz

agamemnon3.jpg

 

 

4. jaras

bachanalia2.jpg

 

 

5. Klex

Bahus_by_klex102.png

 

6. mrozik26

t5kged.jpg

 

7. Hendels

stypa1.jpg

 

 

8. mc_art

attachment.php?attachmentid=69360&d=1263831314

 

 

9. dzudzu

ssssra.jpg

 

 

10. noiprox

dionisos.jpg

 

 

11. Ojot

10wrxb5.jpg

 

 

12. Florian P

bachanalia.jpg

 

 

13.eco

amfora2.jpg

 

 

14. Frank600

wykadrowanynatpsbmp.png

 

15. Mellon

biesiada.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Głos na mc_arta.

Powód: technika którą wykonał prace jest w wielu permutacjach powszechnie używana,głównie do wykonywania "czadowych" komercyjnych prac, mających olśnić niedoświadczonego widza. Mówi się o teksturach, że liczy się efekt, że tak jest szybciej i uzasadnione komercyjnie.

Jednocześnie gdy po zakazany owoc sięga osoba nowa, flekuje się ją publicznie w niegodny sposób.

Panowie i panie - są tu wątki mistrzów z ! wykrzyknikiem, którzy jadą prawie na samych fotach, gdzie malowanie jest ledwo klejem trzymającym wszystko do kupy. Czemu nie pójdziecie na nich napadać słownie ? Brakuje odwagi, co ? :D Lepiej im walić "jarząbki do szafy" bo coś znaczą, więc może coś skapnie z pańskiego stołu ?

 

A ja się przyzwyczaiłem do fot, mnie się ta praca podoba - głos na nią !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glos na Uriela za fajny klimat, Ojot ma swietny szkic. ALe to jest speedpainting a nie time lapsed sketching ;)

 

SBT, chyba za duzo ostatio filozofujesz, wiecej luzu ^^

 

P.S Ja to sie tylko moge wstydzic, ze nei zdazylem wykasowac swojego zalosnego posta z tym obrazkiem w chwili odplywu wszelkich rzeczy, ktorych sie do tej poryt naucyzlem haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko żeby faktycznie nie głosować na moją pracę bo to w zasadzie nie speed painting, pokazałem raczej rekreacyjnie.

 

Głos na Klex'a fajny klimat choć nieco amatorskie przedstawienie pani na pierwszym planie psuje urok. Mimo wszystko podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojot - wole juz glosowac na twoj speed sketching niz na speed photo manipulation ;)

Dziwna ta edycja wyszla..

 

[edit]

Az po reputacji mi sie dostalo "za niemile uwagi". LOL

 

SBT77 (bo mc_art jest za mlody stazem zeby repy rozdawac, prawda? :P) - to co, powiesz mi czy to jest wedlug ciebie speed PAINTING?

Edytowane przez Nezumi
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edit]

Az po reputacji mi sie dostalo "za niemile uwagi". LOL

 

SBT77 (bo mc_art jest za mlody stazem zeby repy rozdawac, prawda? :P) - to co, powiesz mi czy to jest wedlug ciebie speed PAINTING?

 

Masz moje słowo honoru że nie dałem Ci negatywa za cokolwiek. Ogólnie rzadko klikam w tamte rejony, raczej nie przejmuję się specjalnie reputacją.

 

Z technicznego punktu widzenia to oczywiście nie jest speed painting.

Podobnie jak... z technicznego punktu widzenia wiele ilustracji wychwalanych na tym forum pod niebiosa nie jest malarstwem, nawet cyfrowym.

 

Jedyne o co mi chodzi, to równa miara dla każdego. Nie podoba mi się sytuacja kiedy chwalimy doświadczonych mistrzów za coś, za co za chwilę nowych użytkowników spłukujemy w klozecie. Bądźmy uczciwi.

 

Mój głos na mc_arta należy odebrać jako wyraz protestu przeciwko tej sytuacji, która jest wg. mnie objawem zakłamania, nie zaś jako zachwyt nad pracą samą w sobie. Przynajmniej na taką demonstrację niezadowolenia mogę sobie pozwolić.

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 - w takim razie przepraszam za podle pomowienie ;). Moze faktycznie sam autor sie wzruszyl. Whatever.

Jakby nie bylo chodzilo mi o to, ze podrasowane foty nie pasuja mi totalnie do speed paintingu. Skoro juz przywolujesz po raz wtory fakt chwalenia owych mistrzow za cos podobnego - mozesz podac przyklad? Oczywiscie mowimy tutaj o tej mini bitwie. Calkiem mozliwe, ze mi umknelo ale nie widzialem tu zadnego z wielkich wrzucajacego do bitwy malarskiej fotke. Zupelnie sie z Toba zgadzam w sprawach uczciwosci i rownego oceniania w zwiazku z czym bede wdzieczny za konkretny przyklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, na tym zielonym paseczku po lewej (jak mniemam to wzkaznik) jest napisane ze jestem na dobrej drodze! Inna sprawa, ze lepiej byloby roztaczac aure, jak SBT77, albo miec przed soba perspektywe slawy - jak Ty :D To w ogole jakas predestynacja niesprawiedliwa... A czekaj... zaraz Ci klikne "Raportuj zly post"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje ze mnie ściska i nie mogę tego tak zostawić , dołączam sie do protestu SBT77. Moim skromnym zdaniem masz całkowitą racje i choć nie potrafię przytoczyć nazwisk muszę przyznać ze czytałem parę postów "wielkich" w których oni sami opisywali podmalówki jako coś wielce pożytecznego szczególnie w komercyjnych pracach.Nie twierdze ze było to na speed paintingu ale fakt jest taki ze nikt ich za to nie ganił. Poza tym jak widać wielu glosuje na speed sketching i nie widać żarliwych protestów tylko dla tego ze szkic jest naprawdę świetny. Ja postanowiłem ze nie zagłosuje na nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie powinienem sie wdawac w dyskusje ale panowie tu sie nie ma co oburzac.

Po pierwsze nie widzialem jeszcze zeby ktos kogos ganil na tym forum za samo jechanie po fotach - predzej za to ze jedzie po fotach po czym mowi ze "wszystko z glowy".

 

Po drugie co sie sprawdza w produkji nie koniecznie sprawdza sie przy nauce malowania. Nikt tu nikomu nie mowi "nie maluj po fotach" tylko "naucz sie malowac bez fotek zanim po nie siegniesz". Nie ma w tym zadnej zawisci czy podwojnych standardow - to cos czego mnie nauczylo doswiadczenie - im pozniej zaczniesz korzystać ze skrotow, im wiecej bedziesz w stanie namalowac z glwowy, tym bardziej bedziesz uniwersalny. A wierzcie mi w tej robocie trzeba byc uniwersalnym.

 

Dlatego mowie panowie - wrzucice na luz, kazdy ma swoj rytm, swoja droge do kariery, zycie wszystko zweryfikuje. Jedyne co mozemy to dawac rady, moze akurat ktos skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne powodem wielkiego oburzenia pana SBT jest to co napisałem:

 

Dobrze wiedzieć, że już nie jesteś prawiczkiem...

Malowanie po filtrowanych fotach to nie speedpainting...

 

Zwykłe stwierdzenie faktu, nikt nikogo nie spuścił w klozecie :P

Wracając do sondy, zagłosowałem na jarasa choć szkic Ojota jest bardzo obiecujący... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe stwierdzenie faktu, nikt nikogo nie spuścił w klozecie :P

 

No właśnie.

A może powinien ? :)

A może nie ? :D

Popatrz - zestawiam dwa fakty:

Ganimy nowych za jechanie po fotach, używanie fot, cokolwiek - z fot.

Naszych mistrzów - za to samo - usprawiedliwiamy. Że komercja, że szybciej, że strata czasu.

 

Dlaczego ?

Czy powinniśmy przestać ganić młodych...

... czy raczej zacząć ganić mistrzów ?

 

Sam wybierz.

Łatwy wybór ? Trudny ?

Ja nie umiem się z tym do końca określić, mówię serio.

Są argumenty za i przeciw. Problem w tym że one są ze sobą sprzeczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi - gdyby na speed paintingu taki OmeN2501 (jako przyklad mistrza) wrzucil fote z doklejonymi rogami i jezykiem to tez mialbym "ale" - bo niby dlaczego nie? Jakie niby okruchy maja mi spasc z omenowego stolu? Jak bede go chwalil na forum to mi podesle kaske czy zlecenie? :D. Bzdury. Juz chwalilem i nic nie podeslal... :D

 

Jedyne o co mi chodzi to to, ze to juz nie jest PAINTING tylko jakies manipulacje fotkami. Moze nawet wygladac super swietnie - po prostu nie ta kategoria.

Komercja w sposob oczywisty kieruje sie innymi prawami - tam sukcesem jest zadowolony, placacy klient. Niewazne jak ten sukces osiagasz. Ale na tym forum, w malarskiej bitwie winny sie scierac ze soba nasze skille w malowaniu, czyz nie? Inna sprawa zupelnie. Jak mamy malowac to malujmy - cholera, nawet szkicujmy ale jakies prace reczne a nie filtry i textury. Tamte mozna sobie do teczki 2d wrzucic i niech ludziska sobie oceniaja ale bitwa MALARSKA powinna traktowac moim zdaniem o MALOWANIU. Ulatwienia typu brushe i teksturki - ok. Ale postaci ze zdjec?..

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się tylko i wyłącznie do speedpaintingu, nie uogólniajmy tej dyskusji... wg mnie nie powinniśmy zapominać czym owy speedpainting jest, jego magia i szkicowość, a takie malowanie po fotce jest nie na temat... niech sobie ludzie malują po czym chcą i z czego chcą wisi mnie to byle tylko w odpowiednich do tego działach czy tematach... nie jestem specjalistą w dziedzinie speedpaintingu ale wydaje mi się, że potrafię rozpoznać co jest co i tylko o to mi chodziło w zacytowanej wypowiedzi... chłopak się nie obraził tylko jasno przyjął do wiadomości usprawiedliwiając się przy okazji dlaczego wrzucił taką pracę i jest ok...

 

A co do postawionych przez Ciebie pytań...

Dlaczego ganimy młodych za "fotowanie" hmm... może nie za samo fotowanie, a za twierdzenie, że ktoś wykonał fotkę z wyobraźni jak wspomniał pan Omen... są też tacy którzy umiejętnie manipulują fotkami, ale nie twierdzą zawzięcie, że to wszystko własnoręcznie namalowali, przyznają się (do grzechu?) korzystali z fot, retuszowali foty, nakładali tekstury itp. itd... osiągnęli jakiś efekt, wykonali komercyjną prackę lololo slodzio buzi buzi okejka... no i dobra takie są realia cyfrowego "malarstwa" no bo wkońcu po to są te wszystkie graficzne programy, pluginy i co tam jeszcze żęby pracę maksymalnie przyspieszyć i uprościć... ale po co piszę o takich oczywistych rzeczach...

Kurczę, mlodych, laików zazwyczaj gani się żeby czegoś ich nauczyć albo nakłonić do pracy, myślenia, wyciągania wniosków, itp... sami się tego domagają "krytyka mile widziana, błagam zjedzcie mnie jak psa bo mnie to motywuje"... no to mają czego chcą...

Nie wiem co odpowiedzieć w sprawie mistrzów bo sam do końca nie znam etapów ich pracy i tego w jak dużej mierze coś jest na fotach, przed fotami czy w fotach... nie wiem też, który z mistrzów maluje pracki po fotkach i wrzuca je na forum jako speedpainting... dostrzegam w tych mistrzowych pracach ręczną dłubaninę, wysiłek i czas jaki poświęcili temu...

 

Jak przestaniemy ganić młodych to niczego się nie nauczą a jak zaczniemy ganić mistrzów to i tak nas oleją (większość z nich już z tej swojej komercyjnej twórczości zarabia w przeciwieństwie do tych nowych, młodych, laików) gęstym moczem i pójdą sobie na digarta zbierać okejki :P

 

Pozdrawiam i jak chcesz możemy założyć jakiś osobny temat na tego typu rozmyślania czy dyskusje, choć pewnie już takie istnieją... pozdrawiam i proszę nie zadawaj już takich trudnych pytań

 

Edit: O Nezumi dobrze rozumuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 200% z każdym słowem Nezumi z ostatniego postu .

 

 

 

 

P.S - ile mc_art , na tej przefiltorwanej scenie maznoł razy tabletem ( lub myszką ) ?

Ja tam widzę tylko domalowanie rogi , język , krew na piersi dupeczki na

dole i jakiś kielich z wylewającym się winem namalowany tak niezręcznie

że chyba lepiej zrobił by to mój 15 letni brat , który po woli zaczyna

mazać po cyfrowej tablicy . Ktoś kto ma troche pojęcia spojrzy na to

i odrazu gościa sobie zapamięta , że leń lub oszukiwator :) Chyba , że

te rogi i reszta była mazana 1,5 godziny , yhm .

Co do mistrzów może tam lecą po fotach , rendereach i

innych anabolikach ale obrabiają to w taki sposób , ze bajka i aż

miło spojrzeć na taką jedną i drugą komercyjną prackę i za to ich

kochamy , że potrafią obrobić jakieś tam elementy w pracy ( bo nie

mówie , że wcale nie malują ) w sposób przeprofesjonalny i

napewno wkładają w to dużo więcej serca i wysiłku niż mc_art

przy tych rogach , reszcie i tym jednym z najbardziej popularnych

filtrów .

 

A nie lepiej było sobie zmalować na kartce ołówkiem te foty

, postawić obok monitora , znaleść kilka fajnych refek

złotego kilelicha , kilka twarzy fajnych modelek , pomyśleć

nad tłem np jakaś posciel , pomysleć na światełkiem , może jakimś

wiankiem z kwiatów dla tej pani itd , i to wszystko sobie ładnie

zmalować w szopie , 1,5 godziny przy takim rozplanowaniu to

kosmos .

 

Pozdrawiam , ten co mysli , że się zna :)

Edytowane przez Frank600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciezko bedzie zdefiniowac, np w popularnych zestawach brushy niektore "pędzle" to juz zdefiniowane ksztalty obiektow wyciete z fotografii. No i co z tym fantem zrobic? Niewiele sie w takiej sytuacji rozni uzycie zdjecia od uzycia pedzla. A ograniczenie wszystkich do stosowania okraglaka byloby zbyt drastyczne.

 

W przypadku mc_art wg mnie nastapilo jednak naduzycie. Bo to co pokazal nie zostalo stworzone, tylko raczej przetworzone. Powinnismy wychodzic od czystej kartki i ja zapelniac, a nie od zdjecia, ktore poddajemy jakiejs destrukcyjnej obrobce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje też kwestia czasu realizacji - czyli 1,5 godziny na speeda ... ;) myślę że nie ma co kombinować bo przekombinujemy i zrazimy wszystkich chętnych jakimis drastycznymi regulaminami a to ma byc szybka i lekka nauka "rysunku" cg - i o to chyba przede wszystkim tu chodzi - a kto chce kombinowac, niech sobie kombinuje i niech się sam z tym źle czuje jak wygra ;) takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności