Skocz do zawartości

zbrush 3.1 -> 3.5 gdzie to teraz jest ? ? ?


witjah

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

gdzie w zbrushu 3.5 wypala sie teraz normal mapy ? gdzie się podział zmapper ?

 

i jeszcze jedno, ten cały lighbox wydaje się calkiem przydatny, tylko jak zmienić aktualną partycję na inną niż c: ?

 

 

pozdr

/mw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tool>uv map tu ustalasz rozdzielczość i tzw seem overpaint czy maxowy padding tutaj nazwany uv map border.

tool>normal map tutaj wypalasz normalkę klikając na przycisk create normalmap uprzednio ustawiając co tam się da(opcji jest mało i mają sugestywne nazwy więc się połapiesz).

 

Po wypaleniu klikasz Clone NM i teraz masz normalkę w menu texture a z tamtąd już możesz ją flipnąć i wyeksportować.

Tak samo jest z dispem.

 

Pozdro.

 

Edit: Zmappera w 3.5 nie ma.

Edytowane przez Tomala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tomala

 

zastapienie całego panelu kontrolnego normalek disp cavity map - 4 przyciskami jest oburzające ! jeszcze nei przetestowałem co prawda jak się detale bejkują ale niepokoi mnie to troszke

 

ponawiam 2 pytanie, czy ktoś wie jak w lightboxie zmienić partycje na inna niż systemowa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalki się dobrze palą, od cavity masz mask by cavity albo mask AO które według mnie działa wolno ale daje całkiem znośne efekty. Lightbox'a nie używam, wkurzające jest w zbrushu to że każda funkcja używa tej samej ostatnio używanej ścieżki do plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lightbox'a nie używam

 

Też nie używałem ale ostatnio zacząłem i musze stwierdzić że całkiem fajnie to działa:)

 

wkurzające jest w zbrushu to że każda funkcja używa tej samej ostatnio używanej ścieżki do plików.

 

Use ZFolders?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności