Skocz do zawartości

skalowanie "z reki"


kazka80

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wychodzi mi skalowanie "z reki" przeskakuje mi kursor do siatki.

Zmienilam ustawienia w panelu (o) by nie bylo przyciagania ale dalej jest malo precyzyjne.

 

TZN. >>> przy duzych powiekszeniach kursor mi skacze i nie mam dokladnej kontroli :(

 

Wiec troszke obchodze iiiiii przestawiam sie na +F5 (tryb myszki) i w panelu (n) wpisuje wartosci typu 0.001, pare klikniec i jest oki.

 

Czy jest jakas inna metoda - ustawienia w preferencji????? by z reki bylo dokladniej?

 

Bardzo czesto musze skalowac obiekt do innego w tle czy jest jakas opcja ktora pozwala automatycznie skalowac do obiektu np. do jego podstawy tudziez wysokosci.

 

Pozdrawiam :)

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Prosciej i dokladniej zrobic tak: odmierzasz linijka(AbsoluteMeasure, ctrl+e) wysokosc obiektu wzorcowego, skalujesz obiekt uzywajac toola AbsoluteSize(zakldaka modify>more...) z zaznaczona opcja locked i wpisujac w y wartosc jaka wskazala Ci linijka. Pozniej tylko przesuwasz obiekt do tla i tyle :)

 

Myk dziala tylko wtedy gdy chcesz zachowac proporcje skalowanego obiektu, w przeciwnym wypadku zamiast Locked uzywasz domyslnej opcji Independent z AbsoluteSize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne jest to forum i Wasza wiedza!!!

widzę że często będę zaglądać :)))

 

Ziper - AbsoluteSize do tej pory służyło mi własnie za linijkę ale do locked nie dotarłam :( REWELACJA!!! (... a było taaaak blisko)

Ford Prefect - z rok temu przeglądalam to forum ale chyba na C4D lub 3dmax i trafiłam na wątek związany z wymiarowaniem. Troszke mnie zdziwiło ale ktos naffffisal ze aplikacje 3D nie posiadają precyzyjnych narzędzi do wymiarowania...

Chyba brak tam bylooooo jedynie "precyzyjnej" wiedzy ;P i tyle.

LWCAD - super plug i dużo taaaam tego :) dużo można :) zrobic.

 

Dziekuje Wam za pomoc :)

Kasia

Edytowane przez kazka80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności